מדורי תוכן

רינת חנוכייב

רינת חנוכייב רינת חנוכייב

כתבה על רינת חנוכייב, מאמנת אישית וחינוכית, העוסקת גם בהנחיית קבוצות וסדנאות בשילוב אומנויות, הכנה ואימון ילדים לקראת כיתה א', אימון והנחיה למתבגרים ולהורים ועוד.

לקבלת יעוץ אישי מרינת חנוכייב התקשרו בכל שעה: 072-2285800 שלוחה 576


רינה חנוכייב - אשת אשכולות. במסגרת מדור המומלצים של אלטרנטיבלי, אנו שמחים להציג את רינת חנוכייב, מאמנת אישית וחינוכית, העוסקת גם בהנחיית קבוצות וסדנאות בשילוב אומנויות, הכנה ואימון ילדים לקראת כיתה א', אימון והנחיה למתבגרים ולהורים ועוד.

רינת, תושבת חדרה, היא מורה בכירה, בעלת וותק של למעלה מעשרים וחמש שנה. יש לה תואר ראשון בפסיכולוגיה בחינוך, תעודת הוראה ותואר שני בהנחיית קבוצות בשילוב אומנויות. ההתמחות שלה בעבודתה היא ילדים צעירים, מתבגרים, נשים ומבוגרים (כולל הגיל השלישי) והיא גם חברה באיק"א ובארגון המאמנים בישראל.

איך הגעת לתחום עיסוק זה?
"כיום, אני נשואה ואימא לשלושה ילדים בוגרים. לפני כשמונה שנים, כאשר מלאו לבתי שש עשרה, החלו לצוץ אצלה בעיות רבות בבית הספר. זה נפל עלי ועל בעלי כרעם ביום בהיר, יצר אנדרלמוסיה גדולה בבית ועורר בי רגשות תסכול עמוקים על כך שאני 'אימא לא מספיק טובה' וש'הסנדלר הולך יחף'. בעוד שתלמידיי תמיד קיבלו ממני מענה מקצועי נרחב, עם ילדיי הפרטיים, משהו 'לא עבד'. באותה תקופה עבר בעלי, קורס אימון למנהלים והעניק לי מתנה, מפגש עם אותה מאמנת. המפגש אתה היה 'קריאת התעוררות' והתחלת דרך החדשה עבורי. היא האירה לי 'פנס' שבאמצעותו בחנתי את נושא האימהות שלי, הבנתי שאני 'אימא טובה דיה' ולמדתי גישה שונה ומרעננת. אחרי כעשרים וחמש שנה כמורה בתחום החינוך, הבנתי בדיוק מה לעשות, איך לשנות ואיך לכונן סדר חדש בחיים: עברתי תהליך אימוני אישי ומשפחתי, פניתי ללימודים של אימון חינוכי בבית הספר לקואוצ'ינג של הסתדרות המורים והוכשרתי כמאמנת אישית במערכת החינוך כולל סופרווייזרית. בהמשך, התמחיתי באימון לילדים ומתבגרים עם הפרעות קשב וריכוז מסוגים שונים ופסיכותרפיה למתבגרים. (את התיזה שלי עשיתי בתחום הגיל השלישי וכנראה זה גם יהיה הנושא של הדוקטורט שלי)".

מה זה בדיוק אימון חינוכי?
"אימון חינוכי הוא תחום רחב הכולל עבודה עם בני כל הגילאים. זה יכול להיות הכנה וליווי ילדים והוריהם לקראת תחילת הלימודים בכיתה א' ו/או סיוע והכוונה למתבגרים עם בעיות התנהגות, קשיים בלימודים או ביצירת קשרים חברתיים ועוד. העבודה מתמקדת בחיזוק הביטחון העצמי, הקניית כישורי חיים חברתיים ומיקוד בצמיחה אישית ומיצוי הפוטנציאל. המפגשים יכולים להיות פרטניים או קבוצתיים, במסגרת פרטית או בבית הספר, בהתאם לצורך. אני מקיימת גם הרצאות חד פעמיות וגם סדנאות של סדרת מפגשים (שישה) הכוללים תכנית מובנית כמסגרת כללית, תוך מתן מענה לשאלות ולאתגרים האישיים של המשתתפים. סגנון האימון שלי מתאים לילדים, מתבגרים ומבוגרים בצמתי חיים. יש לי מתאמנים אחרי צבא שבאים לקבל הכוונה ואימון לקראת המשך לימודים ובחירת מקצוע, סדנאות להורים למתבגרים נורמטיביים וגם בעלי מוגבלויות שונות ועוד".

מה הייחוד שלך?
"הוותק, הניסיון וסוג העבודה שאני עושה, מאפשרים לי לעבוד בהצלחה עם קהלי יעד שונים ומגוונים, בין אם מדובר בבנות דתיות הלומדות באולפנה, בנות ואימהות חילוניות ועוד. בתחום העשייה הקהילתית, בין היתר, אני עובדת בשיתוף פעולה עם עיריית אור עקיבא במסגרת ייחודית לטיפוח קבוצות בני נוער שנפלטים ממערכת החינוך וגם ילדים ממרכז 'דגש'- שם מציעים טיפול בתנועה ואמנות, ריפוי בעיסוק ועוד. המרכז הזה, פועל בשיתוף פעולה עם יועצות בית ספר אשר מפנות ילדים והורים הזקוקים לשירות כזה. כמו כן, מתקיימת פעילות מסוג זה במסגרת סדנאות בתוך בתי ספר עצמם המיועדות ליצור גיבוש כיתתי ולבנות מוטיבציה אישית וקבוצתית".

מהו לדעתך סוד ההצלחה שלך?
"יכולת הקשבה, תכנים מגוונים ויצירתיות במצבים מאתגרים, נוכחות אישית ומבחר כלי עבודה מאפשרים לי לבוא בגישה נינוחה ו'בגובה העיניים'. הדינמיקה הנוצרת בתהליכים פרטניים ו/או קבוצתיים מוכיחה את עצמה שוב ושוב ומעניקה לי סיפוק רב".
רינת חנוכייב מחדרה, היא ללא ספק, אחת מאותן נשים מיוחדות, ברוכות כישרונות וכישורים שמגיע להן הכינוי 'אשת אשכולות'. היא עוסקת באימון חינוכי, הנחית קבוצות וסדנאות לילדים, מתבגרים, נשים ובני הגיל השלישי.
רינת מקיימת גם מפגשי העצמה לנשים באירועי פרטיים תחת הכותרת 'אישי- נשי' בנושאים שונים המתאימים לקהל המשתתפות. זה יכול להיות מפגש לנשים צעירות אחרי לידה, אימהות למתבגרים ועוד. במהלך חודש אוגוסט יתקיים בחדרה מפגש מבוא וכולכן מוזמנות! 

◆◇◆  ◆◇◆ ◆◇◆  ◆◇◆
ליצירת קשר חייגו עכשיו: 072-2285800 שלוחה 576  
◆◇◆  ◆◇◆ ◆◇◆  ◆◇◆

לאזור האישי שלי באלטרנטיבלי

מידע נוסף על רינת חנוכייב

מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


56 אנשים קראו ושיתפו עמוד זה. שתף עם חברים: Post on Facebook Twitter

מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאןעוד באותו נושא:

רינת חנוכייב, רינת חנוכייב כתובת, רינת חנוכייב טלפון, רינת חנוכייב המלצות, רינת חנוכייב יעוץ, רינת חנוכייב טיפול, רינת חנוכייב אתר, רינת חנוכייב תגובות

תן ציון למאמר זה

0