מדורי תוכן

שושי גרוס

שושי גרוס שושי גרוס

כתבה על שושי גרוס מנתניה, מטפלת אישית, זוגית ומשפחתית באמצעות שיחות המיועדות לעורר את הרגשות ולהחזיר את האהבה וההרמוניה לחיים.

לקבלת יעוץ אישי משושי גרוס התקשרו בכל שעה: 072-2285800 שלוחה 560

שושי גרוס - לגעת בליבם של אנשים. במסגרת מדור המומלצים של אלטרנטיבלי, אנו שמחים להציג את שושי גרוס מנתניה, מטפלת אישית, זוגית ומשפחתית באמצעות שיחות המיועדות לעורר את הרגשות ולהחזיר את האהבה וההרמוניה לחיים. 
שושי, בעלת וותק של כארבעים שנה בתחום טיפול, ליווי והדרכה של אנשים, מאמינה וגורסת שהיעוד שלה בחיים הוא 'לגעת בליבם של אנשים', לעורר את הרגשותיהם ולהעצים אותם לנגישות לכלים הפנימיים שיש בתוכם כדי להיות יותר מאושרים בחייהם.

כבר בתחילת הראיון העיתונאי, מספרת לי שושנה בקול נרגש על "זוג שיצא מפה כרגע, אחרי מפגש  יעוץ של למעלה משעתיים...מחובקים". "הם באו אליי", היא ממשיכה ומספרת "אחרי שהגיעו להחלטה להיפרד ופנו לעורכי דין. לזוג הזה יש ארבעה ילדים. לפני שנה הם הגיעו אליי כניסיון אחרון לגישור בדרך לגירושין מכובדים פחות או יותר...  קיבלו 'שיעורי בית' לשיפור התקשורת בניהם ושבו אליי למפגש יעוץ של למעלה משעתיים. בהתחלה הם ישבו אחד רחוק מהשני כשכל אחד שוטח את טענותיו כלפי השני. בהמשך, כשהתחלתי לשאול אותם האם הם זוכרים למה התאהבו אחד בשני בתחילת ההיכרות, למה החליטו להתחתן ואיך אפשר לשפר את התקשורת ביניהם – האווירה בחדר השתנתה, כמו שפת הגוף וצורת הדיבור. הרגשתי שהם מתקרבים יותר ולמעשה מוכנים לתת לזוגיות שלהם עוד הזדמנות נוספת. כשהמפגש הגיע לקראת סיום, שניהם בכו, התחבקו, הצהירו שעדיין אוהבים ויצאו מכאן מחובקים עם ההחלטה לא להיפרד ו'להתחיל' זוגיות חדשה ומושכלת. אישית, אני אופטימית לגבי הסיכויים שלהם לגשר על הפערים למרות הקשיים ובנקודת זמן זאת, אני מרגישה מאושרת ואין סיפוק שהוא גדול יותר מזה עבורי. זה היעוד שלי וזאת משמעות חיי - לקרב בין אנשים ולאפשר להם להבין לחזור ולאהוב אחד את השני".

יש לך ניסיון נדיר של כארבעים שנה בתחום. איך הגעת לזה? מה מניע אותך להמשיך ולעבוד בגילך המתקדם?
"התחלתי בגישור בתור ישראלית שגרה באוסטריה כמעט ארבעים שנה ושם הקמתי וניהלתי מלונית אליה הגיעו הרבה מאוד אורחים מישראל ומכל העולם. תמיד נמשכתי לאנשים, להקשיב להם, לגלות כלפיהם אמפטיה עצומה ולנסות לעזור ממקום של חוסר שיפוט או ביקורת, אלא מתוך  חמלה, חום ורצון לקרב ביניהם. למרות שיש לי בעל וחמישה ילדים, הרבה אנשים בדרך נהגו לקרוא לי 'אימא של העולם' וזה גם הדבר שכנראה מייחד אותי כמטפלת. אנשים מרגישים את החום והאהבה, האכפתיות המקרינים  ממני כלפיהם וזה עוזר להם לשחרר מעל עצמם את 'קליפות ההגנה' שכולנו עוטים על עצמנו במהלך החיים. אני מכוונת את האדם להגיע למקום הפנימי והטהור בתוך תוכו, המקום בו הוא יודע את כל התשובות, המקום שעוקף או בונה את האגו... המקום בו הוא מתחבר לעצמו האמיתי, לא מתוך כניעה וכורח לרצות מישהו אחר... אני 'מאירה בפרוז'קטור' את מקור הרגש ואת כל האמת שהסתתרה מתחת לקליפות, שיוצאת ומתפרצת החוצה. זה מאפשר לנו, כבני אדם בוגרים להרגיש ערך עצמי ואושר. רגשות ויכולות אלו מאפשרים לנו לגדל את ילדנו, הדור הבא, לאנשים יעילים, טובים לעצמם ולעולם. זה הדבר שמשמח אותי בעולם ונותן לי את המשמעות הכי עמוקה בחיי. אני מקווה שאמשיך בעבודתי עד יומי האחרון".

למה את מתכוונת?
"אני לא יכולה ולא רוצה לייעץ, לטפל, לכוון או להגיד לאנשים מה עליהם לעשות. אני יודעת איך לשאול את השאלות כך שהתשובות יגיעו מתוכם ואז האדם יחוש שזאת האמת האותנטית שלו"!

ובכל זאת, מה מקור המשיכה הזאת לאנשים? איפה למדת טיפול ובאיזה שיטות את משתמשת?
"יש לי כמה השערות בנדון... אחת מהן היא שאני עצמי עברתי חיים ארוכים ולא פשוטים בכלל. ירשתי מהורי הרבה תכונות נפלאות למרות שהיו קשיים רבים והם חוו את האירועים הקשים של השואה בטרנסילבניה. למזלם ולמזלי, הם לא הגיעו למחנה ריכוז אבל סבלנו כמו הרבה אחרים מרעב והתנכלויות מהסביבה. לישראל הגענו, הוריי וארבעת אחיי, בשנת 1949 למאהל של עולים חדשים ליד חדרה. כמו מרבית האנשים, גם אני חוויתי אהבה נכזבת ובסופו של דבר נישאתי לגבר אחר, שאימא שלי בחרה בשבילי...בעלי ואני עדיין נשואים, אוהבים ומכבדים אחד את השני, אבל, אחרי שהבאנו וגידלנו יחד חמישה בנים נפלאים אני גרה בנתניה- ישראל והוא באוסטריה מזה 22 שנה. זאת הבחירה המשותפת שלנו ושנינו משלימים עם המצב ולא כועסים אחד על השני. כאמור, עברתי הרבה בחיים שלי. בגיל צעיר מאוד, בזמן השואה כשהייתי בת ארבע, אימא שלי הפכה אותי לאימא שלה באומרה - כל עוד את איתי לא יכול לקרות לי מאומה... היה זה היפוך תפקידים קלאסי שהכביד עלי בצורה שאין לתאר במילים ואילץ אותי להתבגר טרם זמני. בחיי עסקתי במגוון עבודות החל ממכונאית במוסך, קבלנית שיפוצים ואדריכלית פנים, קייטרינג, גישור בעסקים ועוד. כך צברתי ניסיון עצום בתחומים שונים ובעיקר בקשר עם אנשים. כשהגעתי לווינה באוסטריה, היה מדובר על שהות של שנה שנתיים אך בסופו של דבר, נשארתי שם כ- 38 שנים עד שעזבתי. הרגשתי שאני חייבת לחזור לישראל למרות שהיה ברור לי שבעלי לא מסוגל לחיות כאן. במהלך השהות שם, ניהלתי פנסיון ייחודי ויחיד ליהודים, שלימים נודע בשם 'פנסיון ליכטנשטיין' ובמקביל התחלתי לימודים באוניברסיטה כסטודנטית שלא מן המניין. זה היה בשנות ה - 70 ואחד מהמרצים שלי היה ד"ר ויקטור פרנקל שלימים הפך לא רק למורה אלא גם לידיד קרוב. הוא לימד אותי, תמך בי ויעץ לי איך להתגבר על האתגרים בחיים שלי. בשנת 1993 חזרתי לישראל ומאז למדתי בבית הספר 'רידמן' ואחר כך ב'מכון אדלר'. למדתי ייעוץ, גישור זוגי ומשפחתי, הנחיית הורים, רפואה הוליסטית וכל מה שקשור לגוף-רוח ונפש. בשנת 2004, אחרי 11 שנות לימוד פורמאליים בארץ הגשמתי חלום ופתחתי קליניקה וקראתי לה 'לוטוס', על שם הפרח הטהור הצומח מתוך ביצה עכורה, סמל לאפשרויות לכל אדם לשינוי מהמצוי לרצוי. וכל השאר- היסטוריה".

שושי גרוס, הייתה תלמידתו של ויקטור פרנקל האגדי (מחבר הספר 'האדם מחפש משמעות'), מנהלת בביתה קליניקה בה היא מטפלת באופן פרטני, זוגי ומשפחתי באנשים ששואפים להחזיר לתוך חייהם משמעות, אהבה והרמוניה.

אם ברצונך לחוות חוויה מיוחדת במינה מאישה שזכתה לכינוי 'האימא של העולם' הנך מוזמן/נת להתקשר ולקבוע מפגש, שקרוב לוודאי יוכל להעשיר ולהצמיח ולהביא תפנית בחייך. 

◆◇◆  ◆◇◆ ◆◇◆  ◆◇◆
ליצירת קשר חייגו עכשיו: 
072-2285800 שלוחה 560  
◆◇◆  ◆◇◆ ◆◇◆  ◆◇◆

לאזור האישי שלי באלטרנטיבלי

מידע נוסף על שושי גרוס

מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן25 אנשים קראו ושיתפו עמוד זה. שתף עם חברים: Post on Facebook Twitter
מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאןעוד באותו נושא:

שושי גרוס, שושי גרוס כתובת, שושי גרוס טלפון, שושי גרוס המלצות, שושי גרוס טיפול, שושי גרוס יעוץ, שושי גרוס אתר, שושי גרוס תגובות

תן ציון למאמר זה

0