מדורי תוכן

מאיר שמחוני

מאיר שמחוני מאיר שמחוני

כתבה על מאיר שמחוני MA, בעל קליניקה בתל אביב, מטפל אישי, זוגי ומשפחתי, מנהל מרכז להעצמה אישית ומשפחתית "כוכב מאיר". מאיר שמחוני, משלב את מיטב האלמנטים מעולם המסורת היהודית עם רפואה משלימה מודרנית.

לקבלת יעוץ אישי ממאיר שמחוני התקשרו בכל שעה: 072-2285525


מאיר שמחוני - צבעים של בריאות. במסגרת מדור המומלצים של אלטרנטיבלי, אנו שמחים להציג את מאיר שמחוני MA, בעל קליניקה בתל אביב, מטפל אישי, זוגי ומשפחתי, מנהל מרכז להעצמה אישית ומשפחתית "כוכב מאיר". מאיר שמחוני, משלב את מיטב האלמנטים מעולם המסורת היהודית עם רפואה משלימה מודרנית. אז מה החידוש? בחודש מרץ השנה הוא מתחיל ללמד סדנה מיוחדת לאבחון מצבים רגשיים פסיכולוגיים וגופניים המבוססת על עבודתו רבת השנים של פרופסור מקס לושר משוויץ.

מיהו פרופסור מקס לושר, מה מייחד את שיטתו ומה ייחודה של הסדנה שעומדת להתחיל בקרוב בישראל, בפעם הראשונה?
"פרופ' מקס לושר משוויץ, נחשב לאחד הפסיכיאטרים החשובים בעולם ואני הוסמכתי כנציגו הבלעדי בישראל. פרופסור מקס לושר הוא ראש המכון הרפואי לאבחון פסיכו-רפואי בלוצרן (שוויץ). לושר למד פסיכיאטריה קלינית, פילוסופיה, ופסיכולוגיה בבאזל. הוא לימד באוניברסיטאות ברחבי העולם: אמסטרדם, פריז ורומא, אוניברסיטת ייל בארה"ב, במזרח ומערב אירופה ובאוסטרליה. "אבחון הצבעים של לושר"® נמצא בשימוש אנשי מקצוע למעלה מחמישים שנה, וספריו תורגמו ל 29 שפות. פרופ' לושר פיתח שיטה ייחודית לאבחון בעיות רגשיות ופסיכולוגיות. האבחון נעשה במהירות ובקלות רבה ויתרונו הוא ברמתה דיוק הגבוהה שלו. השיטה מיושמת ברחבי העולם ומשמשת כלי עזר לאנשי מקצוע בתחום הרפואי-טיפולי (עובדים סוציאליים, רופאים, פסיכיאטרים וכו'), היא מבוססת על טבלה של שמונה צבעים שהמטופל מתבקש לבחור מתוכם צירופים שונים. השיטה מתאימה לכל אדם מגיל חמש ומעלה והיא יעילה החל מהמפגש הראשון".

האם השיטה נלמדת בישראל?
"הקורס בארץ מתקיים בתל אביב ובירושלים מעת לעת. הקורס יכלול עשרה מפגשים שבועיים, בני שלוש שעות  כל אחד. העלות שלו כוללת את ערכת האבחון שמחירה (ברכישה פרטנית) הוא 1200 ש"ח. הערכה כוללת את חוברת הצבעים המודפסת בצורה מיוחדת כדי לשמור על איכות הצבעים, חוברת לימוד באנגלית וחוברת נוספת בעברית ודיסק לניתוח מהיר של תוצאות המבדק (מתוך כחמשת אלפים אפשרויות) בעברית! הצבעים והצורות המקוריים של מבחן לושר בצבעים ו"אבחון הצבעים של לושר" ® המקורי והמדויק ביותר מוגנים על ידי החוק הבינלאומי לשמירת זכויות יוצרים. כל מבחן צבעים שאינו של פרופ' מקס לושר - המבחן והתמליל שלו הם זיוף".

מה מייחד את השיטה?
"אבחון הצבעים של לושר" ® בודק ומודד את המצב הפסיכו- פיסיולוגי של האדם, את היכולות שלו לעמוד במצבי לחץ, לתפקד וליצור קשר. האבחון מגלה את הסיבות ללחצים הפסיכולוגיים העלולים להביא למצבים פיסיולוגיים שונים. במהלך הבדיקה מתוך כחמשת אלפים אפשרויות וצירופים, נבחרות ההגדרות המתאימות ביותר ומתקבלת 'תוצאה' של עשרים ושלוש הגדרות של תכונות אישיות, שחלקן הגדול נמצאות בתת המודע. מאחר ובחירת הצבעים מתבצעת מתוך ה'תת מודע', אין תשובות 'נכונות' או 'לא נכונות'. התוצאות מאפשרות היבט כולל על אפיוני אישיות אמתיים ומדויקים ולא כפי שהם מעריכים את עצמם או כפי שהיו רוצים להיראות כלפי חוץ על ידי סביבתם. התוצאות של "אבחון הצבעים של לושר"® מסמנים הערכות אישיות והמלצות מקצועיות מיוחדות. כמו כן נותן ה'מבחן' הצעות טיפוליות כיצד לשחרר את הלחצים הפסיכולוגיים וכיצד לטפל בתסמינים הפיסיים הנובעים מהם. האבחון מציע גם מידע מקיף על טיפול מומלץ מתחום ההומיאופתי ו/או צמחי מרפא".

מה הרציונל מאחורי השיטה?
"פרופ' לושר זיהה שהתפיסה החושית של צבע היא אובייקטיבית ומתקבלת באופן אוניברסאלי, אבל העדפות של צבע זה או אחר - סובייקטיביות. מכאן הסיק כי ההבדל בבחירה ניתן למדידה על ידי שימוש ב'צבעי מבחן'. בשנת 1941 ניתנה למקס לושר גישה בלתי-מוגבלת לחולים במחלקה הפסיכיאטרית. דבר זה אפשר לו, כבר מתחילת דרכו המקצועית, לפתח את המחקר שלו. בשנת 1947 הציג מקס לושר בעיר לוזאן, את מבחן הצבעים שלו, בקונגרס הבינלאומי הראשון לפסיכולוגיה שהתקיים אחרי מלחמת העולם השנייה. שיטת אבחון הצבעים שלו זכתה להכרה כלל עולמית ומסמכים אלה פורסמו במהלך הועידה, תחת הכותרת "הדיאגנוזה של האופי" (דפוס האוניברסיטה, פריז 1949). כך נפתחה דרכו של מקס לושר ללמד את שיטתו כמרצה מן המניין במחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת סורבון בפריז. הפרופסורים לפסיכיאטריה, פסיכולוגיה, ופילוסופיה שבחנו את עבודת הדוקטורט שלו במחצית המאה ה-20  ציינו שמקס לושר הגיע להישגים יוצאי דופן מרשימים בתחומו וששיטת אבחון הצבעים שפיתח עתידה לתפוס עמדה חשובה בהיסטוריה של הפסיכולוגיה המודרנית. במשך עשרות שנים עסק לושר בקריירה של פסיכותרפיסט בשוויץ ובגרמניה בעודו ממשיך ללמד בקמפוסים שונים. בשנים האחרונות, בחר לחיות בעיר השוויצרית לוצרן, שם הוא משמש כראש המכון לאבחון פסיכו-רפואי. הדגש העיקרי בפעילותו כיום הוא בהנחיית סמינרים לרופאים ופסיכולוגים והרצאות אורח במקומות שונים. אבחון הצבעים של לושר נלמד ברחבי העולם ונכלל, בין היתר, במערכת הלימודים של אוניברסיטאות רבות".

מי קהל היעד שלך וכיצד אתה משלב את השיטה בעבודתך השוטפת רבת השנים?
"בעבודתי כמאמן ויועץ, השיטה של לושר מאפשרת להגיע לאבחון מהיר ויעיל שמסייע לטפל ולכוון את המטופל לשפר את חייו בכל תחום בו יבחר. הטיפול הוא קצר מועד ונותן מענה לקשיים רגשיים וגופניים כאחד. במידת הצורך, אני מפנה את המטופלים שלי לרופאים מקצועיים בעוד שאת הבעיות הרגשיות – אנו פותרים ביחד".

האם יש אנשים שלהם השיטה הזאת לא תוכל להועיל?
"השיטה אינה יעילה בקרב אנשים שהם עיוורי צבעים לחלוטין".

הרב מאיר שמחוני, מטפל ויועץ בעל וותק של למעלה משלושים וחמש שנים, משתמש ומלמד בימים אלה שיטת ישנה- חדשה שמבוססת על מחקר רב שנים של פרופסור מקס לושר משוויצריה. אם גם אתם מחפשים טיפול ממוקד וקצר מועד שיכול לפתור לכם בעיות או לשמש אתכם ככלי עזר לטפול באנשים אחרים- הנכם מוזמנים להירשם לסדנה הראשונה מסוגה שתתחיל בחודש מרץ 2016 בתל אביב ובירושלים.

◆◇◆  ◆◇◆ ◆◇◆  ◆◇◆
ליצירת קשר חייגו עכשיו: 072-2285525 
◆◇◆  ◆◇◆ ◆◇◆  ◆◇◆
לאזור האישי שלי באלטרנטיבלי

מוזמנים לגלוש באתר הבית שלי

מידע נוסף על מאיר שמחוני

מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


135 אנשים קראו ושיתפו עמוד זה. שתף עם חברים: Post on Facebook Twitter

מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאןעוד באותו נושא:

מאיר שמחוני, מאיר שמחוני כתובת, מאיר שמחוני טלפון, מאיר שמחוני המלצות, מאיר שמחוני טיפול, מאיר שמחוני יעוץ, מאיר שמחוני אתר, מאיר שמחוני תגובות

תן ציון למאמר זה

0