מיסטיקה
הורוסקופ יומי
אסטרולוגיה שבועית
קבלה ותורת הנסתר
אסטרולוגיה
מיסטיקה
קריאה בטארוט אונליין
נומרולוגיה

רפואה משלימה
רפואה משלימה
תזונה ונטורופתיה
רפואה סינית
אורח חיים בריא
אינדקס צמחי מרפא
טיפולי רפואה משלימה
הגשמה עצמית והעצמה

רוחניות
מודעות עצמית
הגשמה עצמית והעצמה
אהבה רוחנית
אימון אישי רוחני
יוגה ומדיטציה
פירוש חלומות
קריסטלים ואבני חן

מחשבונים
כלים לחיים טובים
מחשבון נומרולוגיה
פירוש שמות
התאמת מזלות
טיפים לחשיבה חיובית
מחשבון קלוריות ודיאטה

מטפלים, מאמנים ויעוץ רוחני
כל המטפלים בישראל
מאמנים אישיים מומלצים
מטפלים מומלצים
מיסטיקנים מומלצים
קידום יועצים ומטפלים


דו-אין

מאת: רונית טסלר

היכולת לעשות למען עצמך, לתרום, לתקן, לשנות, לקבל ולזרום קיימת אצל כל אחד מאתנו. השאלה היא עד כמה אנו מודעים למה שקורה לנו ומסביבנו, האם אנו נוהגים להאשים, לבקר את עצמנו, את אחרים?!

הסיטואציות הנקרות בדרכינו במשך החיים הן רק תירוץ והתייחסותנו ו/או תגובתנו מותנות ומושפעות ממס' גורמים החל מרגע לידתנו ואף "עוברותנו", תקופת הילדות; יחסי ההורים; ה"תזונה" שבחרנו, אם מדובר במזון הנמדד בקלוריות, אחוזי שומן, סוכרים, חלבונים, אנרגיה קרה/חמה; רגשות, מחשבות, כעסים, פחדים שהפנמנו, ספגנו ופיתחנו.

ראשית דבר, בכוחנו לשנות בעזרת נשימה נכונה, נשימה בטנית.

נשימה אל בית החזה חשובה לנו להשגת צ'י מהאוויר, שהוא אחד ממקורות הצ'י (אנרגיה טהורה) אשר הגוף זקוק להם, ובכללם הצ'י המזין (התמרה של המזון לאנרגיה) והצ'י המולד (המעוגן ע"פ הרפואה הסינית בכליות).

כוחה של נשימה - תרגיל יומי

להלן תרגיל יומיומי אשר יעזור בהפגת כאבים, שיפור תפקוד מערכת העיכול, הרגעת מתחים, הוצאת רעלים, חיזוק המערכת החיסונית, ירידה ברמת הדחק ושיפור זרימה אנרגטית.

עדיף לבצע בשכיבה נוחה על הגב, אך ניתן, ואף רצוי לאלה הנוטים להירדם במהירות, לבצע בישיבה נינוחה על כיסא או מזרן.

שימו ברקע מוזיקה מרגיעה והכנסו לאווירה שלווה ורגועה.

קחו מס' שאיפות "אל הבטן", ע"י נשימה מהאף, ונשפו את האוויר לאט, דרך הפה.

חשוב לנשום דרך האף. זה נכון ובריא יותר (סינון האוויר וחימומו לטמפ' המתאימה).

חזרו על הפעולה תוך מודעות למה שקורה בבטן, להתנפחותה, לחצים- אם קיימים (פנימיים או חיצוניים, כמו חגורה לוחצת כפתור לוחץ), כמות הנשימה, אופייה (עמוקה, שטחית, לחוצה, חופשית.

לאחר ששחררנו את אשר לחץ, ממשיכים בפעולה תוך דגש בשאיפה (לקיחת אויר) דרך האף ובאמצעות שרירי הבטן והסרעפת המתרחבים בעת מילוי האוויר, ונשיפה (הוצאת אויר) איטית דרך הפה, תוך השמעת קול שחרור עד תום, עד שהבטן "נדבקת לגב", וחוזר חלילה, כאשר הידיים מונחות על הבטן במקום הנוח ביותר.

עם כל שאיפה אנו מדמיינים קרן אור שמכילה בתוכה חמצן, דם, אנרגיה, שלווה, אושר, יוזמה, שמחה, רפיון (וניתן להוסיף כיד הדמיון הטובה ערכים ותכונות חיוביות) ועם כל נשיפה אנו מדמיינים הוצאת פסולת, רעלים, כאבים, קנאה, פחד, לחץ, תקיעות, אפתיות (ועל אותו הרעיון, תכונות ודפוסים הנתפסים כשליליים וכחסרונות בעיניו של מבצע התרגיל.

לדמיין את אותה קרן דמיונית נכנסת דרך הטבור, מתערבלת, מתפתלת, ומקיפה את הבטן, ממלאת אותה באותם ערכים/רגשות חיוביים, ומשם ממשיכה בדרכה מעלה, דרך עצם החזה, "שוטפת" את החזה, מתפצלת בקו הכתפיים ל-3 ו"שוטפת" בדרכה את חגורת הכתפיים, הידיים, כפות הידיים והאצבעות, וקרן אחת עולה אל הראש. וכל אלה חוזרים באותה דרך אל הטבור, כשהם מנקים, מאזנים, ממריצים, מפיגים ו"שוטפים" החוצה בדרך חזרה את הדפוסים והרגשות שברצוננו להיפטר מהם.

בשאיפה הבאה נכנסת קרן אור דמיונית אל הטבור ושוב "שוטפת", מנקה, מחזקת וממלאת את הבטן; עליונה, אמצעית ותחתונה, יורדת מטה ומתפצלת אל הירכיים, רגליים עד לאצבעות, וחוזרת המתכונת של "שטיפה וניקוי", חיזוק והמרצה.

קרן האור שנכנסת שונה בצבעה מזו היוצאת. בחירת הצבע היא ע"פ הנטייה האישית , צבע הנותן אור, מחזק, תומך, מרגיע. הצבע יכול להשתנות באמצע המדיטציה.

> מניסיונם של "משתמשים" המדיטציה הזו עזרה לשיכוך כאבים, הפגת מתחים, מניעת בחילות/הקאות ועוד.

> ניתן לחזור על הפעולות כמס' פעמים הרצוי לנו, עד להרגשה שונה, נינוחה, זרימה ושלווה, הרגשה של נעימות שאופפת וממלאת את כולך.

> זה הזמן "לקחת" הרגשה זו איתך ולהמשיך בסדר היום, ומובטח שיהיה זה יום מיוחד...

לכתבה השניה בסדרה...

לכתבה השלישית בסדרה...

לכתבה הרביעית בסדרה...

שלכם, רונית טסלר

יעוץ, טיפול והנחייה

054-4335245

04-8244666
 

אתרר האינטרנט של רונית טסלר

 

 

 


 


 


מי אנחנו   תנאי שימוש ותקנון האתר  פרסמו באתר   צור קשר

בקרו גם ב: אתר רפואת שיניים  Goodee.co.il - אתר נשים אתר קוסטמיקה וטיפוח