מיסטיקה
הורוסקופ יומי
אסטרולוגיה שבועית
קבלה ותורת הנסתר
אסטרולוגיה
מיסטיקה
קריאה בטארוט אונליין
נומרולוגיה

רפואה משלימה
רפואה משלימה
תזונה ונטורופתיה
רפואה סינית
אורח חיים בריא
אינדקס צמחי מרפא
טיפולי רפואה משלימה
הגשמה עצמית והעצמה

רוחניות
מודעות עצמית
הגשמה עצמית והעצמה
אהבה רוחנית
אימון אישי רוחני
יוגה ומדיטציה
פירוש חלומות
קריסטלים ואבני חן

מחשבונים
כלים לחיים טובים
מחשבון נומרולוגיה
פירוש שמות
התאמת מזלות
טיפים לחשיבה חיובית
מחשבון קלוריות ודיאטה

מטפלים, מאמנים ויעוץ רוחני
כל המטפלים בישראל
מאמנים אישיים מומלצים
מטפלים מומלצים
מיסטיקנים מומלצים
קידום יועצים ומטפלים


מהי המדיטציה הטרנסנדנטלית

מהרישי מהש יוגי

מייסד המדיטציה הטרנסנדנטלית

! הערה: הכתבה מעניינת ולכן יש לקרוא אותה בעיון רב, תודה מראש*

המדיטציה הטרנסנדנטלית של מהרישי היא טכניקה. היא פשוטה, קלה, טבעית וחסרת מאמץ. חשוב לזכור, המדיטציה הטרנסנדנטלית של מהרישי איננה כת, דת או אורח חיים. אין בה דרישה או המלצה לשינוי אורח החיים, הרגלי האכילה או האמונה. היא איננה מיועדת ל"מרחפים" או לפריקים או לאנשים מוגבלים עם בעיות.
התירגול נעשה בישיבה נוחה, בכסא או כורסה, בעיניים עצומות, פעמיים ביום כ - 20-15 דקות בכל פעם. באופן פשוט וטבעי, התירגול מאפשר להתנסות ברובדי חשיבה מעודנים ושקטים יותר. כשהרוח (Mind) מתנסה ברובד החשיבה המעודן והשקט ביותר, היא עוברת מעבר (Transcends) לרובד זה אל מקור החשיבה. מהרישי מכנה מצב זה "תודעה טרנסנדנטלית". תודעה טרנסנדנטלית מייצגת את הפוטנציאל היצירתי המלא של הרוח. זו הרמה הבסיסית ביותר של הרוח. אך היא הרבה יותר מכך: תודעה טרנסנדנטלית היא גם הרמה הבסיסית ביותר של הטבע עצמו, השדה המאוחד של חוקי הטבע. כשהמודעות מתנסה במצב המיוחד של עירנות נינוחה, נרגעת גם פעילות הגוף והגוף זוכה למצב מיוחד של מנוחה עמוקה והרפיה. לא קיימת היום מדיטציה או שיטה, שנבדקה מדעית, שנותנת מנוחה שאפילו מתקרבת לעומק המנוחה שנותן תירגול המדיטציה הטרנסנדנטלית. מנוחה עמוקה ביותר זו מאפשר לא רק נטרול עייפות או ליאות יומיומית אלא גם פירוק של מתחים המושרשים עמוק במערכת העצבים ורענון כל המערכת.
המדיטציה הטרנסנדנטלית של מהרישי באה מהמסורת הרציפה הארוכה ביותר היסטוריה האנושית, מהמסורת הוודית של המזרח, והגיעה עד הלום, לאורך ההיסטוריה כולה, ממורה לתלמיד.

תכנית המדיטציה הטרנסנדנטלית באה מהמסורת הרציפה הארוכה ביותר היסטוריה האנושית, מהמסורת הוודית של המזרח, והגיעה עד הלום, לאורך ההיסטוריה כולה, ממורה לתלמיד.

למעלה מ - 600 המחקרים המדעיים שנערכו בלמעלה מ - 200 מכוני מחקר עצמאיים ואוניברסיטאות ב - 33 מדינות ופורסמו ביותר מ - 100 כתבי עת מדעיים
.

ביניהם

Science, Lancet, Scientific American, Journal of Conflict Resolution, American Journal of Physiology ,Psychosomatic Medicine, ורבים אחרים.

אישרו שטכנולוגיה זו משפיעה לטובה על כל תחום בחיים : הפיזיולוגיה (הגוף), הפסיכולוגיה (החשיבה, הרוח), הסוציולוגיה (החברה) והאקולוגיה (הסביבה).
ממצאי המחקרים, בכל התחומים, שוכפלו לעתים פעמים רבות ונבדקו בשיטות המחקר הנוקשות ביותר ומצאו רמה גבוהה של תאום בין מחקר למחקר. מחקרים שהשתמשו בשיטות המחקר הקפדניות והמתוחכמות ביותר אשרו את אמיתותם המדעית של המחקרים. כל אלו מצביעים על כך שתוכנית המדיטציה הטרנסנדנטלית נותנת תוצאות מיוחדות במינן ומועילות ביותר בשיפור הפוטנציאל הרוחני, הבריאות וההתנהגות החברתית.3
מחקרים שנערכו ברחבי העולם מתעדים את יעילותה של התוכנית לכל קבוצה אתנית או חברתית. בכל קבוצות הגיל נמצאו שיפורים משמעותיים ביותר, החל מרמה גבוהה של מודעות אצל תינוקות להורים 'מודטים' וכלה באריכות ימים אצל מודטים בגיל הזהב. למעלה משישה מיליוני בני אדם (בארץ כחמישים אלף) מכל רחבי הקשת הסוציו - אקונומית או ההשכלתית, נהנים מתוצאות התרגול, דבר המצביע שוב ושוב על האוניברסליות של תוכנית זו.3

מגוון עצום של מחקרים ומחקרים חוזרים מוכיחים את הממצאים ואת יעילותה של המדיטציה הטרנסנדנטלית של מהרישי במדדים פיזיולוגיים, פסיכולוגיים וסוציולוגיים (חברתיים) שונים ורבים. למשל, הממצא שתוכנית זו ממיסה מתחים מוכח ע"י בדיקת נתונים פיזיולוגיים (גופניים) כמו ירידה ברמת הקורטיזול (הורמון המתח העיקרי), ירידה במתח שרירים, נורמליזציה של לחץ דם, עליה ביציבות אוטונומית ועליה בסדר ובקוהרנטיות תאימות של גלי המוח (EEG). בו בזמן - מגוון עצום של בדיקות פסיכולוגיות מצביעות על ירידה במתח, בחרדות ובדיכאונות, ירידה בסינדרומי (השפעות) מתח שלאחר חוויות טראומטיות, ומימוש עצמי גובר והולך. כמו כן - ירידה במתח מוצגת ע"י שינויים חברתיים, כמו ירידה בעוינות, עליה בהרמוניה במשפחה, וירידה בהתנהגות נפשעת אצל אסירים. יתרה על כך - המחקר מרחיב את תחום ההבנה לכיוון של ירידה במתח ברמה הכלל סביבתית. המחקר מראה שירידה במתח אצל ה'מודטים', יוצרת השפעה הרמונית לכל הסביבה. המדענים מכנים תופעה זו "אפקט מהרישי" - התגלית שאפילו 1% מהאוכלוסייה המתרגל את תוכנית המדיטציה הטרנסנדנטלית, או שורש ריבועי של 1% המתרגל בקבוצה, את תוכנית הסידהי - מ"ט - טכניקה מתקדמת של המדיטציה הטרנסנדנטלית של מהרישי שבה דובר הרבה לאחרונה - התעופה היוגית, משפר את איכות החיים, כפי שהיא מתבטאת במדדים כמו ירידה בפשע, בתאונות דרכים ובתחלואה, ועליה בהתקרבות לשלום בחברות שלמות בכל סדר גודל שהוא. המחקרים נערכו וקובצו בכרכים 1 עד 6 של 'מחקר מדעי על המדיטציה הטרנסנדנטלית של מהרישי מהש יוגי : קובץ מחקרים'. (מחקרים אלו אורגנו בכל כרך לפי נושאים, נושאי משנה ותת נושאי משנה).

פרופ' צבי שלזינגר, מנהל מכון הלב בבי"ח אסף הרופא, ולשעבר נשיא החברה הקרדיולוגית בישראל וראש החוג לקרדיולוגיה בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת ת"א כותב:
... המתח הוא אחד מאויבי הבריאות העיקריים. המנוחה העמוקה המושגת בזמן תירגול המדיטציה הטרנסנדנטלית של מהרישי מאפשרת הפגת מתחים ואף שיקום האינטליגנציה הפנימית של הגוף ולחימה יעילה יותר במחלות השונות. ואמנם מאות מחקרים מדעיים מצביעים על יכולתה של טכניקה זו להביא להקלה במצבי מחלה שונים ולחיזוק הבריאות.

בין השאר עולה ממחקרים, כי מתרגלי הטכניקה נזקקו לשירותי בריאות באופן משמעותי פחות משאר האוכלוסייה. כן נמצא, כי הישגיהם הספורטיביים של אתלטים המתרגלים מדיטציה זו משתפרים מהר יותר וכי הגיל הביולוגי של המתרגלים את הטכניקה בסדירות צעיר באופן משמעותי מגילם הכרונולוגי.
רופאים רבים בארצות שונות מכירים בערכה הבריאותי של המדיטציה הטרנסנדנטלית של מהרישי וממליצים עליה למטופליהם...

למרות הקלות והפשטות של לימוד ותירגול המדיטציה הטרנסנדנטלית של מהרישי, יש ללמוד אותה אך ורק ממורה מוסמך למדיטציה הטרנסנדנטלית, שסיים בהצלחה קורס להכשרת מורים אצל מהרישי מהש יוגי, מייסד המדיטציה הטרנסנדנטלית.

 ד"ר דני גליקר 

מורה מוסמך
  לתכנית המדיטציה הטרנסנדנטלית
 

לתחילת הכתבה


 


 


מי אנחנו   תנאי שימוש ותקנון האתר  פרסמו באתר   צור קשר

בקרו גם ב: אתר רפואת שיניים  Goodee.co.il - אתר נשים אתר קוסטמיקה וטיפוח