מאמר: טיפול בגישה בודהיסטית - הצצה לטיפול בודהיסטי
מדורי תוכן
טיפול בגישה בודהיסטית - הצצה לטיפול בודהיסטי | רפואה משלימה | טיפולים ברפואה משלימה | ראשי

טיפול בגישה בודהיסטית - הצצה לטיפול בודהיסטי

כיצד טיפול בגישה בודהיסטית יכול לעזור לנו לשפר את חיינו.
הגדל טקסט: Decrease font Enlarge font
טיפול בגישה בודהיסטית - הצצה לטיפול בודהיסטי טיפול בגישה בודהיסטית - הצצה לטיפול בודהיסטי
שתף בפייסבוק | גוגל פלוס | שתף בטוויטר | שתף בטוויטר |

טיפול בגישה בודהיסטית מתבסס על חשיבה חיובית, אהבה, חמלה ואמפטיה. כלים אלה על פי גישת הטיפול הבודהיסטי יכולים להפוך כל אחד ואחת מאיתנו לאדם מאושר יותר. דרך מדיטציות האנליטיות נבין את חשיבותן ובדמיון מודרך נחזק אותן להפוך לחלק פעיל בתוכנו.

מגיע מתוך ההבנה שהאדם הרגיל לא מרוצה וחש חוסר סיפוק ביום יום, הפעולות שלנו נובעות מצורך עמוק להיות מאושרים ולהפסיק לסבול אך במקביל, ראיית העולם שלנו סובייקטיבית וההגדרות שלנו למה גורם לאושר מבוססות על הרגלים ישנים וצורך בסיפוק מיידי ולאו דווקא על ראייה כוללת של החיים וכל הגורמים והתנאים . 

אם ברצוננו לשנות את החיים שלנו, מרכבת הרים של עליות וירידות, ממערבולות רגשיות, מיום אסל יום בסל  לחיים יציבים יותר, להיות אדם בשליטה על עצמו, תחושותיו ומחשבותיו עלינו קודם לקחת אחריות על מצבנו הפיזי-נפשי, לקחת פיקוד על המצב, להבין כיצד אנו פועלים, חזקות וחולשות, כיצד התודעה מתפקדת וכיצד אנו לוקחים חזרה שליטה ואז נוכל להתחיל במסע הפנימי להבנה,סליחה וריפוי, לחיים מאושרים ומתפקדים כפי שהיינו רוצים.

כיצד אני לומד לנהל את החיים ולא החיים אותי:
בתהליך הזה עלינו להבין שכרגע אנו חווים תוצאות של פעולות שנעשו בעבר, אין באפשרותנו לתקן את מה שהיה, אנו מתנהלים בתבניתיות קבועה כמו מחשב שתוכנת לפעולות קבועות, ישנם בחיים רגעים של התעוררות, לעיתים מתוך כאב וסבל ואז אנו שואלים את עצמנו "איך אני משנה את המצב?" ישנה הבנה רגעית של "לא טוב לי" חייבים לפעול מהר כי הרגעים האלה חולפים ביעף,בהסחת הדעת הראשונה ," אני רוצה..", אנחנו ישר נופלים חזרה לתבניות ישנות והכאב מתפוגג, עד הפעם הבאה.

מה שאנו יכולים לשנות זה את הפעולות שלנו עכשיו על מנת שנוכל לחוות תוצאות עתידיות רצויות יותר.

בתחילת הדרך אנו נקלף את השכבות הגסות וננסה לשנות דפוסים יום יומיים, נלמד ונתרגל מדיטציות קצרות שנועדו לפתח הרגלים חדשים של ריכוז, מודעות עצמית וטיהור, נעבוד חזק על התבוננות פנימית ברגעי אמת ונלמד לאהוב את עצמנו .

בשלב הבא נלמד כיצד אנו פועלים, מהי התודעה וכמה יש, מה מקומן של הרגשות,המחשבות ומי מחליט איך אנו מתנהלים ,כיצד לקחת שליטה וכיצד אנו הופכים למנהלים של עצמנו.

חשיבה חיובית, אהבה, חמלה ואמפטיה:

אם נלמד לאהוב, לסלוח ולחמול על עצמנו נפתח מקום להכיל גם את האחר, נראה ונבין שכולנו יחד באותה קלחת והושטת יד ולב לאחר יכולים להביא לתוצאות הרבה יותר טובות לנו ולסביבה. הבנת התלותיות שלנו באחר,חומרית ורגשית, היא חלק מהותי בשינוי התודעתי שהבודהיזם מציעה .

מה שעושה את החיים שלנו לכל כך יקרים זה שיש לנו את היכולת לשנות ולהשתנות, זה תלוי רק בנו איך החיים שלנו יראו. זו מתנה שלא תסולא מפז, יש לנו את הפוטנציאל והיכולת להיות לאנשים מאושרים ותורמים לחיים שמסביבנו.

כל שצריך זה לרצות ולפעול.

ליצירת קשר ופרטים נוספים על יניב שגיא

לקבלת יעוץ אישי ממני, התקשרו עכשיו: 072-2285800 שלוחה 680
מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


עמוד זה נצפה ושותף 584 פעמים. גם אתה יכול לשתף עם חברים
לחץ/צי עכשיו על סמל הרשת החברתית שלך והחברים שלך יוכלו ליהנות גם הם
שתף עם חברים: שתף בפייסבוק | גוגל פלוס | שתף בטוויטר | שתף בטוויטר |

image מוצא עץ הרימון מפרס מהאזור הצפוני הגובל במורדות הרי הקווקז.
image עפ"י הגישה ההוליסטית של גוף נפש ישנם בגופינו עשרה ערוצי אנרגיה המכונים מרידיאנים.
image מדריכים רוחניים, או בכינויים האחר: ישויות אנרגטיות, הם צורות חיים לא אורגניות בעלי מודעות. הם חיים מאות ואלפי שנות חיים והמודעות, הידע, העוצמה והיכולות שלהם הן מעבר לכל שיעור.
מטפל בתחום? בדוק כיצד אתה מופיע באינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאןדרג תוכן עמוד זה
0