מאמר: ארוחות מסודרות – זה סוד העניין
מדורי תוכן
ארוחות מסודרות – זה סוד העניין | רפואה משלימה | דיאטה ותזונה | ראשי

ארוחות מסודרות – זה סוד העניין

מה כדאי לאכול? האם לאכול בבוקר ארוחה קלה או אולי ארוחה מלאה? האם לאכול בין הארוחות? איך אפשר בכלל לשמור על המשקל מבלי להיות בדיאטה כל החיים? התשובות בפנים
הגדל טקסט: Decrease font Enlarge font
ארוחות מסודרות – זה סוד העניין ארוחות מסודרות – זה סוד העניין
שתף בפייסבוק | גוגל פלוס | שתף בטוויטר | שתף בטוויטר |

מה כדאי לאכול? האם לאכול בבוקר ארוחה קלה או אולי ארוחה מלאה? האם לאכול בין הארוחות? איך אפשר בכלל לשמור על המשקל מבלי להיות בדיאטה כל החיים? שאלות כאלו ואחרות אני שומעת כמעט בכל יום מימות השנה. ובכן, באופן כללי אוכל לומר התשובה נעוצה באכילת ארוחות מסודרות, אכן, זהו כל הסוד. בסך הכל משימה קלה ופשוטה, אך קשה לכל כך הרבה אנשים. אם תלמדו לעשות זאת כחלק מסדר היום, אין ספק שהקושי יעלם. יש להחליט שמשנים את החשיבה ושמעתה מקפידים על ארוחות מסודרות, כמובן שהשעות והזמנים יהיו שונים מאדם לאדם בהתאם לסדר יומו על פי האינדיבידואל העצמאי.

מהן ארוחות מסודרות?

ארוחות מסודרות אלו הן ארוחות המחולקות על פני היום באופן קבוע לארוחת בוקר, צהריים וערב כשבניהן קיימות 2-3 ארוחות ביניים קטנות.

הארוחות צריכות להכיל את כל אבות המזון וזאת בהתאמה אינדיבידואלית כאמור, אך ההמלצה הכללית אינה משתנה.
חשוב לדעת, כי אין זה רצוי לדלג על ארוחות שכן הדבר מפר את האיזון ואי לכך נוצר רעב גדול ולעיתים בלתי נשלט בארוחה שלאחר מכן.

לדוגמא: אדם אכל ארוחת בוקר מלאה, הרגיש שובע עד לשעות אחר הצהריים, עיסוקיו הרבים מנעו ממנו לאכול את ארוחת הצהריים ומכוון ששאף להפחית מספר קילוגרמים ממשקלו, שמח האדון לדלג אם מפאת חוסר זמן ואם מפאת רצונו. אך משסיים את יום עבודתו, ביטנו צעקה מרעב, הריכוז הלך ממנו והלאה והוא רק חשב כל הדרך על הארוחה הגדולה שמחכה לו בבית.

כשהגיע לביתו, לאחר דרך עמוסת מחשבות על אוכל, פצח בארוחה אשר לא השביעה את רעבונו הפיזיולוגי והמנטאלי והאדון המשיך לאכול ללא שליטה מכל הבא ליד. רק אז הבין, כי החיסכון מארוחת הצהריים עלה לו ביוקר...

המסקנה המתבקשת כמובן, לאכול את כל הארוחות מבלי לדלג, גם אם אתם עסוקים מאד, גם אם אין זמן ונראה לכם שלעצור לארוחה זה בזבוז זמן, אל תתפתו... שכן הפיתוי הזה יעלה לכם אחר כך ביוקר ויתבטא בארוחות בלתי נשלטות ולעיתים בכאבי בטן ובעיכול לקוי. לעומת זאת, על ארוחות הביניים ניתן לעתים לדלג, דהיינו ארוחת ארבע לא תמיד הכרחית.

אם אתה נוהג לאכול ארוחת ערב בשעות הערב המאוחרות, רצוי שתאכל דבר מה אחר הצהריים לדוגמא: פרי או יוגורט, על מנת שלא תגיע לארוחת הערב רעב יתר על המידה.

אך אם אתה מנוי על אלו האוכלים את ארוחת הערב בשעות הערב המוקדמות, אין צורך לאכול דבר מעבר לפרי, כיוון שהארוחות יהיו קרובות מידי ואין זה רצוי. זאת בתנאי שתרצה להפחית במשקל.

לאלו שרוצים לעלות במשקל, המשמעות מעט שונה, שכן ההמלצה להם, להקפיד גם על ארוחות ביניים על מנת לא ליצור רווח של יותר משלש שעות בין הארוחות.

לסיום, אדגיש ואזכיר שוב, ארוחות מסודרות חשובות ביותר למען בריאות תקינה, ירידה או עלייה במשקל וכן לרוצים לשמור על המשקל.

אין האמור מחליף יעוץ מקצועי ואין הדבר אמור לגבי חולים שונים.

ליצירת קשר ופרטים נוספים על ד''ר סיגל תמיר.

לקבלת יעוץ אישי ממני, התקשרו עכשיו: 072-2285800 שלוחה 123
מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


עמוד זה נצפה ושותף 3557 פעמים. גם אתה יכול לשתף עם חברים
לחץ/צי עכשיו על סמל הרשת החברתית שלך והחברים שלך יוכלו ליהנות גם הם
שתף עם חברים: שתף בפייסבוק | גוגל פלוס | שתף בטוויטר | שתף בטוויטר |

image שמנים ארומטיים יכולים לשמש אותנו בטיפול בבעיות נפוצות בקרב תינוקות וילדים.
image לא תמיד אנשים מודעים לכך שקיימת אצלם בעיה בנוגע ליציאות, והם משוכנעים שמתן יציאה פעם פעמיים בשבוע הוא מצב תקין. ובכן, עצירות מוגדרת כאשר היא פחות משלוש יציאות לשבוע או כשקיים קושי במתן היציאות.
image כוחו של הדמיון המודרך טמון ביכולתו להזין באופן יזום את הדמיון במידע חיובי, ליצור סרט המבוסס על נסיבות שהיינו רוצים לזמן לחיינו האדם מדמיין את המצב המתוקן ומעביר מעין תסריט בדמיונו.
image ילדים הסובלים מליקויי למידה, לוקים פעמים רבות בדימוי גוף פגום. הליקוי מפריע לילד לזהות את עצמו בראי ובתמונות, להכיר את איברי גופו ותפקידם וחוסר תחושה של הקבלת אברי הגוף הזוגיים.
image תרפיית הקאנטום ביורזוננס היא שיטת טיפול אנרגטית חדשנית ביותר אשר מאתרת בעזרת תוכנה ממוחשבת אי התאמות אנרגטיות הטמונות בגופו של המטופל.
מטפל בתחום? בדוק כיצד אתה מופיע באינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאןדרג תוכן עמוד זה
5.00