גיל המעבר- תופעות ודרכי טיפול

תסמונת גיל המעבר מסמלת את הפסקת המחזור, דבר המתרחש בדרך כלל בסביבות גיל החמישים. שישה חודשים עד שנה ללא מחזור הינה התקופה המקובלת לאיבחון מנופאוזה.
גיל המעבר- תופעות ודרכי טיפול גיל המעבר- תופעות ודרכי טיפול

סימפטומים:
גלי חום, צמרמורות, הזעות, יובש בנרתיק, גפיים קרות, אוסטאופורוזיס, דלקות חוזרות בדרכי השתן, שכחה, קושי להתרכז, אלרגיות, נטייה לגידולים סרטניים בגלל רמת ההורמונים הגבוהה בדם, בעיות בשינה, קצב לב מהיר- טכיקרדיה, הסתיידות עורקים, לחץ דם גבוה, רמת שומנים וכולסטרול גבוהה בדם ונטיה למחלת הסוכרת, מתח וחרדות, עייפות כרונית, כאבי ראש ומיגרנות, השמנה.

כשבעים אחוז מהנשים סובלות מהתופעה.(כשלושים האחוזים מהנשים שאינן סובלות מהתופעות הן כתוצאה מתפקוד כבד בריא המסוגל לפרק את ההורמונים בקלות )
תופעות גיל המעבר מופיעות כאשר לא נותרות ביציות בשחלות.
בלידה יש כמליון ביציות, מספרן יורד בגיל ההתבגרות לשלוש מאות אלף עד לארבע מאות אלף, בסביבות גיל חמישים נותרות ביציות בודדות.
כל תופעות גיל המעבר נגרמות עקב שינויים הורמונליים המתרחשים בגוף האישה והקושי של הכבד להתמודד אתן.
הטיפול ההורמונלי החלופי נותן הקלה זמנית, אבל בחלק גדול מהנשים יש סכנה להתפתחות מחלות כמו גידולים, מחלות כבד, אלרגיות, אסטמה, בצקות, השמנה, סכרת, דיכאון, רגישות בשדיים.

טיפול:
הטיפול  המומלץ שאין לו תופעות לוואי הוא מתן תזונה המגנה על הגוף מפני מחלות וכן על ידי פורמולה ייחודית מצמחי מרפא טבעיים ואורגניים שלא מכילים חומרי מוצא להורמונים כדי לא להכביד עוד על הכבד, הצמחים בפורמולה, בנוסף לשיקום תפקוד הכבד, הם מונעים אל כל תופעות הלוואי של גיל המעבר שהוזכרו לעיל, ובמיוחד מונעים את הפגיעה בכלי הדם וההסתיידויות שהאישה הייתה מוגנת מהם כל עוד הייתה בגיל הפוריות, (לעומת הגברים שאין להם הגנה והם סובלים ממחלות כלי הדם ומחלות לב מגיל יותר צעיר).
גם נשים המשתמשות בהורמונים למניעת תופעות גיל המעבר יכולות לעבור לצמחי המרפא במקביל במשך שבועיים ולהפסיק לאחר מכן את הטיפול ההורמונלי ללא תופעות לואי על ידי שתייה יומית של שתי כפות  לפני השינה.


ליצירת קשר ופרטים מלאים על יחיאל תורג'מן

עמוד זה נצפה ושותף 3611 פעמים. גם אתה יכול לשתף עם חברים
אהבתם? שתפו עם חברים


עמוד זה קשור לתגיות נושאים: