מדורי תוכן

ראשי | קבלה ומודעות עצמית | הכל על קבלה | משמעות השם ובחירת שם על פי הקבלה

משמעות השם ובחירת שם על פי הקבלה

משמעות השם ובחירת שם על פי הקבלה משמעות השם ובחירת שם על פי הקבלה

מהי משמעות השם שלי על פי הקבלה והאם אני צריך להחליף שם.

לקבלת יעוץ אישי ממני, התקשרו עכשיו: 072-2285484

משמעות השם על פי הקבלה מאפשרת לנו לדעת מהם העוצמות שהשם שלנו מעניק ואיזה יכולות הוא נותן. רגע לפני שאתם רוצים להחליף את השם, קיראו את הכתבה

אחד התחומים הנחקרים, המעניינים והמסתוריים ביותר בתורת הקבלה הוא סוד שם האדם. השפעותיו והשלכותיו על חיי הפרט וכוח מזלו הם ללא שיעור. רבים הם הסיפורים, שאין אדם שלא שמע או חווה על בשרו, כי שינוי השם חולל תמורות מרחיקות לכת. יחד עם זאת הכותב מבקש מכם לא למהר ולשנות את שמכם ומנמק מדוע.  

חכמת הקבלה מלמדת כי העולם הזה כמו עולמות עליונים נברא בכוח הדיבור ע"י אותיות לשון הקודש אשר שימשו כלים ביד היוצר בבואו  ליצור את עולמו. עשרים ושתיים אותיות השפה העברית משמשות מעטפת לאנרגיה רוחנית עליונה הזורמת דרך צינורות שפע ייחודיים לכל אות והם אלה המשפיעים על האדם ממרומים. העוצמה הטמונה בשם הפרטי מתקבלת מכמה מסלולים היונקים ממוקדי כוח שונים. אותה עוצמה גולמית מקורה בשילוב ובצירוף האותיות לכדי צליל זיהוי ברור הנקרא שם האדם ועל כך ארחיב במאמר זה.

תורת הקבלה גורסת כי שם האדם מהווה את הכלי היסודי המקשר אותו בין העולם הגשמי לעולם הרוחני. איכות השם משפיעה ישירות על המזל המלווה את האדם בשנות חייו בעולם הזה. אחת השיטות הנפוצות והנכונות לבחינת מזלו של האדם היא עפ"י ניתוח השם הפרטי ושם האם בלבד. שם האב אינו משמש פקטור בכוח המזל הואיל והאם לבדה מייצגת את שורש נשמת האדם. בעניין זה יש להבחין בין השיטה הנומרולוגית ובין השיטה הקבלית. הראשונה עוסקת בהמרת אותיות למספרים, לרוב בשיטת הצמצומים (ראו מאמר על נומרולוגיה מערבית), ובכך מראה קווים כלליים אודות בעל השם ותו לא. השיטה הקבלית עמוקה הרבה יותר ועוסקת בבחינה יסודית של הכוחות המרכזיים (אלפבתיים ונומרים) השולטים בחיי הפרט לרבות שעת הלידה (חסד או דין), יום הלידה בחודש העברי ועוד. גם לאותיות המרכיבות את תיבת השם, למיקומן, לצירופן, לניקודן ולסדר הופעתן השפעה עצומה על האדם.

לצערי הרב, בשנים האחרונות אנו עדים לתופעה גואה של שינוי ו/או הוספת שמות לכל אלה הנמצאים במצוקה. "יודעי דבר" קובעים נמהרות כי שינוי השם הוא המפתח המבטיח גאולה ומזור לכאב או למצבי תקיעות שונים בחיים, מבלי לתת מחשבה שנייה על שינוי דפוסי חשיבה, פעולות שעל האדם לעשות מתוך לקיחת אחריות אישית על תוצאות מעשיו ועד לתיקון המידות. כתוב בגמרא" ארבעה דברים מקרעים את  גזר דינו של אדם- צדקה ,צעקה) כלומר תפילה), שינוי מעשה, ושינוי השם."

אנשים רבים אימצו את הרעיון הטמון בגמרא הזו אבל לא תמיד באופן הכרונולוגי. קרי, הם שועטים קדימה וממהרים לשנות את שמם כי זו הפעולה הקלה לביצוע מבין ארבעת הדברים, אך לאמתו שם דבר כוונת הגמרא היא ששינוי השם הוא הדבר האחרון שצריך לעשותו. אם לאדם יש בעיה בריאותית או כלכלית כלשהי, אם הוא עדיין לא מצא את זיווגו או כל סיבה אחרת המטרידה את מנוחותו, את מי מאשימים? את שמו, כמובן.

כידוע... האדם הוא יצור עצל ואגוצנטרי הנמנע ממאמצים ומחפש לעצמו קיצורי דרך להשגת מטרותיו, אך לא כך הדבר בעולם הרוחני. שהרי קל מאוד להאשים את שם האדם במזל הרע, כי החלפת השם כרוכה במאמץ מזערי לידע את הסביבה בשם החדש אך פרט לכך, הדבר כמעט ואינו כרוך בקשיים נוספים. מספיק שמשנים את השם הגאולה בדרך והכול בודאי ישתנה לטובה. לכן אין זה פלא שמרבית האנשים שנגעו בשמם המקורי נותרו באותה מדרגה כבעבר ודבר לא השתנה. אדרבא, תחושת חוסר אונים אופפת אותם ותסכולים רבים פוקדים אותם דווקא בשל רמת הציפיות הרבות שתלו בשינוי המיוחל שלא מגיע ולעיתים קרובות המצב אף מחריף, כי השם שניתן כלל לא מתאים לשורש הנשמה.

אותם אלה שממליצים לאנשים לשנות את שמם, מתבססים ברוב המקרים על שברי ידיעות, חידודי לשון, על הערך המספרי של האותיות, על גימטריות שונות, מבלי להבין שצרוף של אותיות בלשון הקודש הינו בעל משמעות רוחנית שאינה קשורה בהכרח לערך המספרי של האותיות, כמובא בספר יצירה משנה א.

ברצוני לומר כי החלפת השם דורשת זהירות מרבית ושיקול דעת עמוק. הואיל ומדובר בהחלטה גורלית העשויה לחולל שינויים דרמטיים בחיי הפרט. יתרה מכך כל שינוי בשם, ואפילו שינוי מזערי בסדר הופעת האותיות בתיבת השם, אסור שיעשה כלאחר יד ובהתייעצות עם מי שאינו מוסמך לכך. ההשפעה עלולה להיות הרסנית וכמוה כברכה לבטלה. יובן למעיין בנאמר, כי אינני שולל כלל את ההנחה והקביעה לעניין שינוי שמות כשצריך. אך שינוי שם באיבחה אחת ובאופן גורף לכולם זוהי תופעה אינה רצויה.

לסיכום, חכמת הקבלה מייחסת משמעות עליונה לשם האדם ולעוצמה המצויה בו. ומלמדת כי בשם הפרטי מוצפנים כוח המזל, תכונות אופי והשפעות על מסלול החיים. פריצת הצופן והבנת הזרימה הרוחנית באותיות השם הפרטי הינם נחלתם הבלעדית של מקובלים המגלים את הפרטים העמוקים ברובד הנסתר אודות האדם ומזלו. כאמור, בדיקה קבלית עמוקה משרטטת באופן מדויק את מהות האדם ומזלו. היא מעניקה המלצות ברורות ופתרונות נפלאים בתחומים כגון: זוגיות, פרנסה, קריירה וכו'... וזאת על מנת לשפר משמעותית את איכות החיים. זכרו כי לא תמיד השם גורם ומכריע, לעיתים הדברים נעוצים בנו ובתיקון המידות האישיות .
                                                                                                                                         
ליצירת קשר ופרטים נוספים על יצחק אהרון

מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


שתף עם חברים: Post on Facebook Twitter

מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאן
עוד באותו נושא:

יצחק אהרון, חכמת הקבלה, תורת הקבלה, קבלה, הכל על קבלה, רוחניות, משמעות השם, פירוש השם לפי הקבלה ותאריך הלידה, משמעות השם קבלה, לשון הקודש, אותיות לשון הקודש, שעת הלידה, פירוש השם לפי הקבלה, משמעות השם לפי הקבלה

תן ציון למאמר זה

0