מדורי תוכן

עתיד טוב יותר

עתיד טוב יותר עתיד טוב יותר

על פי תורת הקבלה, בתקופה זו אנו יכולים לייצר לנו עתיד טוב יותר.

לקבלת יעוץ אישי ממני, התקשרו עכשיו: 072-2285484

הנה קרב ובא חג הפסח והאביב עומד בפתח. המקובלים לימדו שימים אלה נושאים איתם הזדמנות נפלאה לשפר את איכות החיים ולהכניס מעט טעם רוחני במרוץ המטורף אחר הגשמיות וטרדות הפרנסה.

נראה כי ככל שהשנים נוקפות, האגו תופח, התאוות מתרבות והרדיפה התובענית אחר סיפוקים ותענוגות זמניים, אשר מעידים על רצונות מתחלפים לזכות בניצוצות של אושר, מציינים בראש ובראשונה על אובדן דרך והתרחקות חד צדדית של האדם מבוראו- מקור האור. הכמיהה והחיפוש אחר החיבור עם הבורא בתוך מבוך החיים, הרצון להיכלל בו ושהוא יכול בנו באופן המורגש והברור נטול כל ספק הינו הכוח המניע את האנושות כולה.

אם כן מה היא הדרך המובילה לחיבור זה? מה היא המסילה העולה בית אל? האם יש גשר המחבר בין רוח לחומר בין שמים לארץ ובין אש למים? התשובה לכל אלה נעוצה עמוק בתורת ישראל. אם כן, מה היא התורה? התורה היא מסמך כתוב שהתקבל ע"י משה רבנו במעמד הר סיני לפני יותר מ-3300 שנה.

התורה היא גם המסורת שנתלוותה בעל פה לאותו מסמך שכללה הנחיות כיצד להבין את משמעויות היסוד של התורה וכיצד לקיים את מצוותיה. כאן המקום לציין שהתורה הכתובה היא טקסט קצר ביותר, המקפל בתוכו שפע אדיר של ידיעות ולפיכך אומר הרבה יותר ממה שנראה במבט ראשון. התורה שבעל פה משתלבת בתורה הכתובה בארבעה אופנים: פשט, רמז, דרש וסוד.

ראשי תיבות פרד"ס כאשר הקוד הקבלי למילה פרד"ס הינו עולם עליון. פשט - המשמעות הפשוטה של הכתובים. רמז –רמזים ע"י גימטריות, חילופי אותיות, ראשי תיבות, סופי תיבות (נוטריקון). דרש- משמעות מדרשית. סוד- משמעות נסתרת, קבלה. ארבעת אופני הלימוד הללו הם ארבעת המפתחות לדלתות התורה שבעזרתם היא נפתחת וחושפת בפנינו את סודותיה. אך לא רק את סודותיה התורה חושפת בפנינו אלא גם את סודות היקום כולו, סודות החומר, סודות ההיסטוריה והעתיד, סודות האדם ונבכי נשמתו. כמו שאמרו חז"ל "הפוך בה והפוך בה וכוליה בה".

על פי חז"ל התורה הכתובה היוותה מעין תוכנית אדריכלית לבריאת העולם בכלליות ובפרטיות וכי המחשבה האלוקית נמצאת בתורה והיא הגשר המגשר בינינו לבין בוראנו. בבואנו "לטייל בפרד"ס" עלינו להשתמש במפתחות המצוינות לעיל (פשט רמז דרש וסוד) בצורה הנכונה ומפי מורה דרך מנוסה שידע להוביל בבטחה את הלומד. כלומר כשאדם עוסק בפשט רמז ודרש, הרי שהוא אוחז לכאורה בבחינה של נגלה, מה שנראה לעין שהוא גלוי וידוע.

אך כאשר הוא נכנס לסוד, ללימוד מעמיק של תורת הקבלה, אזי בלימוד מסוג זה משלים האדם את קומת ההשגה ומתברר לו שכל הפרד"ס הוא בעצם סוד. כמו שנרמז ע"י דוד המלך בתהילים ל"ב פסוק ט "אל תהיו כסוס כפרד אין הבין..." סוס – סוד ורק סוד, פרד- פשט רמז דרש.

מאז ומעולם הרצון האנושי הוא לחקור ולחפש בנעלם במעשה בראשית ומעשה מרכבה את ההיגיון הצרוף למחשבת הבריאה דרכו יהיה ניתן להכיר טוב יותר את הבורא. על דרך משל הגשר המגשר בין שמים לארץ. אמנם חכמת הקבלה עוסקת רבות בידיעת האדם את בוראו, אך יחד עם זאת בכדי שהאדם ידע את בוראו עליו לידע תחילה את עצמו, ומתוך ידיעת עצמו יבוא לידיעת בוראו ככתוב "מבשרי אחזה אלוק" ( איוב י"ט כו). לכן כאשר אנו הוגים, לומדים, ומעיינים בין השורות בתורה נגלה לפנינו עולם עשיר ונפלא של סיפורת יהודית מחד ומאידך אנו מוצאים בכתובים את עצמנו ,לומדים משם על כוחות נפשנו ותיעולם למקומות הנכונים על מנת להשגת איזון ושלמות נפש.

חכמת הקבלה מלמדת כי חיים חווייתיים ומלאים יכולים לצמוח מתוך לימוד השיטה לגילוי הבורא והרצון להידמות לו בבחינת ילד הרוצה להידמות לאביו. הבורא, כמו כל אבא טוב, אוהב אתנו כל כך, ומצהיר זאת בכמה מקומות בתורה. לכן ראוי לשאול האם יש קרקע בריאה יותר לאדם הרוצה להשתית את הנהגותיו, הן בחייו הפרטיים והן באלה הציבוריים, על פי ההוראות השמימיות מפי עליון מאשר הידיעה שהנותן אותם אוהב אותו באשר הוא?

לסיכום, את המאמר כתבתי במיוחד לימים מיוחדים אלה, שבהם חכמת הקבלה פותחת דלת לכל מי שרוצה באמת ובתמים לשנות ולהיטיב את מזלו, בעיקר בנושאי פרנסה וזוגיות. אז בואו ללמוד ולקבל כלים מעשיים המוליכים לחיי שפע רוחני וגשמי כאחד.   

מוגש בברכה

ליצירת קשר ופרטים נוספים על יצחק אהרון

מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


שתף עם חברים: Post on Facebook Twitter

מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאן




עוד באותו נושא:

יצחק אהרון, חכמת הקבלה, תורת הקבלה, קבלה, הכל על קבלה, רוחניות, אגו, חג פסח, סודות היקום, סודות התורה, סוד התורה, התורה, סודות הפרנסה

תן ציון למאמר זה

0