מדורי תוכן

ראשי | קבלה ומודעות עצמית | פותחים את הזוהר | מהו ספר הזוהר? על כוח המשיכה של ספר הזוהר

מהו ספר הזוהר? על כוח המשיכה של ספר הזוהר

מהו ספר הזוהר? על כוח המשיכה של ספר הזוהר מהו ספר הזוהר? על כוח המשיכה של ספר הזוהר

בטרם גילה ניוטון את כוח המשיכה לא היה כל הסבר מדעי לכך שהעולם הוא כדורי ומאוכלס בשני צידיו, והנה בזוהר הקדוש אשר נכתב לפני אלפי שנים נכתבו הדברים.

לקבלת יעוץ אישי ממני, התקשרו עכשיו: 072-2285484

ספר הזוהר הוא ללא ספק אחד הספרים המפורסמים והמיוחדים שנכתבו מאז ומעולם. לספר הזוהר נקשרו אלפי סיפורים ואנשים רבים מנסים להבין את סוד קיסמו.

מאז שהתגלה לעולם ספר הזוהר הוא הפך ליצירה האנושית המפורסמת והמיוחדת במינה שנתחברה אי פעם מלבד לתנ"ך. אין ספור סיפורים בעלי נופך מסתורי חוצה גבולות ודמיון נקשרו ככתרים בשמו ועוד מזמן תקופות עתיקות ועד ימינו אנו הוא מהלך קסם מהפנט על מיליוני אנשים ברחבי העולם.

הסודות האופפים את ספר הזוהר כה גדולים עד כי רבים הם האנשים הקוראים בו על אף היותו סתום וקשה לפיצוח ורבים אחרים חוששים מלהתוודע אליו בשל הכוחות האדירים המיוחסים לו. הרב יהודה אשלג, "בעל הסולם", לימד בהקדמה לספר הזוהר: "היות, שעומק החכמה שבספר הזהר הקדוש סגור ומסוגר באלף מפתחות, ושפתנו האנושית דלה ביותר מלהמציא לנו ביטוי נאמן ומספיק כדי לפרש דבר אחד שבספר הזה עד סופו, והביאור שעשיתי אינו אלא סולם לעזור למעיין לעלות לגובהם של הדברים, ולהסתכל ולעיין בדברי הספר עצמו".

כאמור, ספר הזוהר גדוש בסודות עצומים שכבר נתגלו ונתבארו ועוד סודות רבים שיתגלו לעתיד לבוא. עדות לכך ניתן למצוא בדוגמה אחת שאציג ואסביר. בזמן עבר סברו העמים הקדמונים שהעולם שטוב וניצב על זנבות שלשה לווייתני ענק. והיו אלה שטענו שהארץ ניצבת על גבם של ארבעה פילים אדירי מימדים העומדים על גבי צב ענק השט בים אין סופי. כך או אחרת לכולם היה ברור שרעידות האדמה נגרמות כתוצאה מתזוזה של מחזיקי האדמה. בתקופות אלה נשללה הסברה שהעולם כדורי וכל טיעון שכזה נחשב בלתי סביר ובלתי הגיוני לחלוטין.

רק בתקופה מאוחרת יותר החלו לטעון חלק מחכמי יוון, שהעולם כדורי. עוד ובטרם גילה ניוטון את כוח המשיכה לא היה כל הגיון והסבר מדעי לכך שהעולם הוא כדורי ומאוכלס בבני אדם, בעלי חיים, טבע וצומח שבצידו האחד עומדים בני אדם כשראשיהם מעלה ורגליהם מטה ובצידו האחר של הכדור עומדות בריות כשראשיהן למטה ורגליהן למעלה, ואינן נופלות ממנו... והנה בזוהר הקדוש (ויקרא דף י, א) אשר נכתב לפני אלפי שנים נכתבו הדברים הבאים, כאשר הזוהר מציין שהדברים מצוטטים מספר אשר נכתב עוד קודם לכן(!) על ידי רב המנונא סבא:

''כל ישובא מתגלגלא בעיגולא ככדור (כל הישוב - כלומר, העולם והאנושות שעליו - מתגלגל בעיגול ככדור) אלין לתתא ואלין לעילא (אלה - כלומר, חלקם - מתגוררים למטה, בתחתית הכדור, ואלה למעלה) וכל אינון בריין משניין בחזווייהו משנויא דאוירא, כפום כל אתר ואתר, וקיימין בקיומייהו כשאר בני נשא. (וכל אלה הבריות - המתגוררים בחלקים השונים של הכדור - שונים בחזותם - בצבעם, בקלסתר פניהם, וכדו', - מחמת שינוי מזג האויר, כפי מזג האויר של כל מקום ומקום. אולם עומדים הם כשאר בני אדם. ועל דא אית אתר בישובא (ועל כן יש מקום בעולם) כד נהיר לאלין, חשיך לאלין. לאלין יממא, ולאלין לליא. (כאשר אור לאֵלֶּה, חושך לאלה. לאלה יום, ולאלה לילה) ואית אתר דכוליה יממא, ולא אישתכח ביה ליליא בר בשעתא חדא זעירא. (ויש מקום בעולם שמואר תמיד ולא יימצא בו לילה אלא זמן מועט) וכו'. דהכי כתיב (שכך כתוב) אודך על כי נוראות נפליתי נפלאים מעשיך (תהילים קלט) ורזא דא איתמסר למאריהון דחכמתא (וסוד זה נמסר לבעלי החכמה - חכמת התורה).''

בקטע קצר וקולע זה של הזוהר הקדוש נכללות מספר ידיעות נכבדות:

* העולם בנוי בצורת כדור... ולא כפי שסברה האנושות באותה תקופה שהעולם בצורת משטח.
* כוח המשיכה פועל באופן שווה, כך שלא רק בחציו העליון של הכדור מתגוררים בני אדם אלא אף בחציו התחתון.
* על אף הדמיון בצורת בני האדם ובמצבם שבשני חלקי הכדור, קיימת שונות המבדילה ביניהם: חזות פניהם וצבעם המשתנים ממקום למקום. הסיבה לשוני בין בני האדם נובעת כתוצאה מהבדלי אקלים ומזג אויר.
* בחלק מן העולם, כאשר לאלה יום לאלה לילה, וכשלאלה לילה לאלה יום.
* וישנו מקום בעולם שמואר תקופה ארוכה וחשוך זמן קצר.

האדם, נזר הבריאה, לא תמיד מסוגל להבין בשכלו שמאחורי כל תופעה, מובנת או בלתי מובנת, ניצבים כוחות איתנים מקדמא דנא, רוחשים וגועשים שמניעים את הטבע כולו ומכניסים סדר לכאוס המיתולוגי, וספר הזוהר בא לבאר וללמד את חוקי הבריאה. חכמי ישראל ידעו שהמידע שבידם אינו בנמצא וידוע לאנשי המדע דאז, ואף עומד בסתירה לתיאוריות שהועלו אז בדבר מבנה העולם. חז"ל גרסו שהמידע היהודי אינו תוצאת מחקר אלא מדובר בסודות עליונים שנמסרו לבעלי חכמת הנסתר והם אלה שהגיעו למדרגת ההבנה והכוונה והצליחו לפצח את הרובד הנסתר.

ליצירת קשר ופרטים נוספים על יצחק אהרון

מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


שתף עם חברים: Post on Facebook Twitter

מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאן
עוד באותו נושא:

יצחק אהרון, חכמת הקבלה, תורת הקבלה, קבלה, פותחים את הזוהר, ספר הזוהר, ספר הזוהר אסור לקרוא, ספר הזוהר הקדוש, הזוהר, ספר הזוהר מחיר, ספר הזוהר פירוש הסולם, כוח המשיכה, כוח המשיכה בכדור הארץ, כוח המשיכה של כדור הארץ

תן ציון למאמר זה

0