מדורי תוכן

אפרת טרמין

אפרת טרמין אפרת טרמין

כתבה על אפרת טרמין מפרדס חנה-כרכור, יועצת ומדריכה רוחנית, מלמדת חשיבה הכרתית - שיטת ימימה, מטפלת באמצעות רפואת הרמב"ם ותטא הילינג. מתמחה בליווי בני אדם לרפואה, איזון והגשמה בכל תחומי החיים.

לקבלת יעוץ אישי מאפרת טרמין התקשרו בכל שעה: 072-2285540

אפרת טרמין - פנימיות הנפש. אפרת טרמין מפרדס חנה-כרכור, יועצת ומדריכה רוחנית, מלמדת חשיבה הכרתית - שיטת ימימה, מטפלת באמצעות רפואת הרמב"ם ותטא הילינג. מתמחה בליווי בני אדם לרפואה, איזון והגשמה בכל תחומי החיים.
כמי שהתעניינה מאז ומתמיד בתחום הרווחה הנפשית והפיסית של בני האדם, היא מגדירה את עצמה ש "מכל מלמדיה השכילה" ושמחה לפעול ללא ליאות לשיפור חייהם של הסובבים אותה.

"מאז שאני זוכרת את עצמי פנו אליי כדי שאייעץ, אעזור ואדריך בכל מיני קונפליקטים שנוצרו. זה התחיל בבית ספר יסודי ונמשך גם במהלך שנות הטיפש – עשרה וממשיך גם כיום... אני הייתי 'הקול השפוי', הניטראלי שמסוגל לראות את כל התמונה מכל הזוויות ולכן באו לשתף אותי באופן קבוע בבעיות מהותיות ואף גורליות שהתעוררו. בגיל עשרים, כשהשתחררתי מהצבא, התחילו לומר לי כל מיני אנשים שאני צריכה לעסוק בייעוץ וטיפול באנשים...'הזרע נזרע' אך עוד לקח לו זמן לנבוט ולהתגבש".

למה את מתכוונת?
"לכל תהליך בחיים יש את הקצב שלו. אני מאמינה שבכל עשור, אדם עושה חשבון נפש גדול ובודק את הכיוון שלו מחדש.  אצלי, במהלך שנות העשרים זה התבטא בעבודה בתחומים שונים מתוך רצון להוכיח את עצמי לעצמי ולסביבה. האמנתי, בדקתי ומצאתי שאני מסוגלת לעשות כל מה שאני רוצה. 
בשנים הללו גם קילפתי הרבה 'קליפות' מהנפש שלי ובעצם חיפשתי את דרכי האישית - הדרך המדויקת והנכונה עבורי. הרצון למצוא את ה'אני הפנימי' ולהבין מי אני ומה אני באמת רוצה, גרם לי לבחון מחדש את המציאות ולשנות דרכי חשיבה ופעולה אוטומטיים. התהליך קיבל תפנית עוצמתית סביב גיל שלושים כאשר מצאתי את 'שיטת ימימה'. לצערי לא הכרתי אותה אישית אך מורשתה וקבוצות העבודה שהשאירה מאחוריה, לימדו אותי לסדר מחדש את חיי וליישם את כל מה שלמדתי בדרך בכל תחומי החיים. 

התחלתי בלימודי 'חשיבה הכרתית' אצל עידית מי שהייתה העוזרת האישית של ימימה ב-13 שנים האחרונות שלה לפני שפרשה מהעולם (בבית של ימימה בהרצליה), לאחר מכן המשכתי בלימוד אצל אורנה שלמון ושתיהן כל הזמן אמרו לי שאני יכולה להיות מורה טובה של השיטה. לדבריהן, ימימה ביקשה דבר אחד מכולם: 'תפתחו את הבתים שלכם ותפיצו את זה'. למעשה ללימודי חשיבה הכרתית הגעתי אחרי שסיימתי ללמוד את רפואת הרמב"ם במכללה לרפואה יהודית בצפת בשנת 2005. כך שהלימוד הימימאי השלים ודייק עבורי את נפש האדם ואת הדרך לאזן אותה בחזרה".

מה לך ולזה?
"גם הרמב"ם וגם ימימה עובדים על-פי הגישה של היהדות שהיא 'תיקון המידות'. הכרה וקבלת כל המכלול שבאדם ואיזונו. השוני היחיד ביניהם הוא שהרמב"ם היה מבצע את זה אחד על אחד ואילו ימימה העבירה שיעורים קבוצתיים אך לשניהם אותה מהות ודרך טיפולית הנעשית על ידי תרגול של הנפש מחדש. אפשר לקרוא לזה גם קואוצ'ינג לנפש שמטרתו 'להציל את האדם מעצמו' ע"מ למנוע סבל מיותר מהאדם. התכנים דיברו אליי מאוד ולכן בחרתי להתעמק בהם. אלו גישות המייצגות פילוסופיות מלאות חוכמת חיים. בתוך אני – יש עצמי. וכשאדם מסכים להכיר את העצמי שבו נפתחת בפניו דרך נפלאה שתשיג ריפוי, ביטחון עצמי, קבלה ושלוות נפש.

אינני אישה דתייה, אלא אישה שמאמינה בבורא ומבינה שאנו נמדדים בעולם הזה לא בחיצוניות שלנו אלא בפנימיות שלנו (אלוהים בוחן לב וכליות). הבנה בסיסית זו מובילה אותי להבנה כי בקשתו היחידה של הבורא היא שנהיה אנשים טובים. טוב – היא מילה שמכילה המון היבטים אישיים וגם קולקטיבים אך הרצון של האדם להיטיב עם עצמו מקבל ביטוי בחיצוני בכל הרבדים בצורה אוטומטית וללא מאמץ. הילל הזקן אמר פעם: 'ואהבת לרעך כמוך, זו כל התורה על רגל אחת'. הדגש הוא במילה כמוך ולכן, כל יום אני 'חוזרת בתשובה' ולא במובן המקובל של המילה. אלא כל יום, כל רגע, אני בהכרה מלאה על המתרחש בתוכי ומנקה עד דק מיותר מתוכי ונהיית מדויקת יותר ויותר לקיומי העכשווי ובכך גם הסובבים אותי מרוויחים.

מעולם לא הלכתי בתלם אלא חיפשתי את מה שבאמת מתאים לי וכשכולם הלכו ללמוד רפואה סינית אני הלכתי ללמוד את רפואת הרמב"ם מתוך הבנה כי כולם מדברים על אותם דברים – איזון גוף נפש ואילו את הרמב"ם אינני צריכה לתרגם, הוא מדבר בשפה שלי. בעברית. ולכן אני ניגשת לחכמה שביהדות כידע ולא כדת.... ויש הרבה חכמה ביהדות.

תיקון המידות שהיהדות נוקטת בה מחוברת לדרך שלי מילדות. זוהי דרך המבינה ומכירה שלטנגו תמיד צריך 2. ולכן עוד מילדות, כשהיו באים להתייעץ איתי הייתי מקשיבה בסבלנות ושואלת בסוף: 'ומה החלק שלך בכל הסיפור הזה?' שהרי רק את עצמנו אנו יכולים לתקן. ולשם כך עלינו לקחת אחריות רק על החלק היחסי שלנו בסיפור, ללמוד איפה טעינו ע"מ להשתפר ולצמוח מהמקרה.

אני מוצאת כי אנשים נרתעים מהמילה "אחריות" ולכן ממעטת להשתמש בה. רוב בני האדם לא מעיזים לנסות להגשים את שאיפותיהם כי אינם מאמינים שהם מסוגלים, ראויים ו/או מבינים שמגיע להם בגלל ניסיון העבר שלהם (אך לא רק) שיצר אצלם פחד במקום למידה.

אדם יכול להיות מאוד מודע למתרחש בחייו ולשנן משפטים של מודעות ויחד עם זאת לא להיות מסוגל לחיות את רמת המודעות אליה הוא הגיע מאחר והוא נבהל ולא הסכים ללמוד מהמקרה או הנסיבות. נוצר אצלו פחד או רישום אחר בנפש המשתק או מנהל את האדם ובכך הוא עלול לפספס חיים שלמים שיועדו רק לו. הוא ימשיך ללכת "ליד" הנתיב שלו ובחיים כמו בחיים – החיים ילמדו אותך כך או כך. 

באם נסכים לעשות עבודת מודעות עם עצמנו וללמוד את השיעור מכל המתרגלים שבאים לקראתנו השיעורים שהחיים באים ללמד אותנו יהיו קלים ונצליח לחיות בתודעה התואמת לרמת המודעות שהגענו אליה. כלומר: לא 'אחד בפה אחד בלב'... אלא 'פיו וליבו שווים'.

הרמב"ם טען שבסביבות גיל 60-65 כולנו נגיע לגיל הבינה אך למה לחכות כל כך הרבה זמן אם ניתנה לנו האפשרות לשפר עצמנו וללמוד להשתמש בבינה עוד היום?
נאמר: 'הכול כתוב והרשות נתונה'. ואני אוסיף – הרשות נתונה בכל רגע נתון.  משלב מסוים בחיים רק אנחנו אחראים למה שקורה איתנו ולנו. אחת מאמרות הרמב"ם גורסת שתינוק מגיע לעולם טהור לגמרי, עם תכונות אופי מסוימות ומתנות המיוחדות רק לו. בקורס מסוים כשנתבקשנו למנות את החוזקות שלנו אמרתי שאחת המתנות שהגעתי איתה לעולם היא הבנה בסיסית ושורשית שאין דבר בעולם הזה שאני לא מסוגלת לעשות. לא קיים דבר כזה. ההד שהתקבל במקום היה WOOW כל האנשים שהיו שם התפלאו ונדהמו.... אני לאומת זאת נדהמתי מזה שהם לא מאמינים שגם הם מסוגלים לעשות כל מה שהם רוצים. כי תאכלס, אני לא מיוחדת, כל אחד יכול – זה רק עניין של הבנה ואמונה פנימית.

האמונה הזו מניעה אותי כל החיים קדימה ואני גם מכוונת אנשים להגיע לתובנות אלה לגבי חייהם שלהם ע"י בהירות וחיזוק הביטחון העצמי שלהם דרך הכרת העצמי שלהם ומסייעת להם לפרוץ את המסלול הרגיל בו הם הולכים. הטיפול וההדרכה שלי יכולים לסייע לאנשים להבין שהבחירה תמיד בידיים שלהם וגם לחיות את זה הלכה למעשה – פה ועכשיו".

איך עושים את השינוי? הרי כולם רוצים להיות מאושרים אבל פוחדים להיכשל...
"זאת בדיוק הנקודה. פחדים-חרדות-תשוקות-התניות הם אלה שעוצרים ומעכבים אותנו ורובם נוצרו עוד כשהיינו ילדים. כך שגם אם אנו מסוגלים, הרישומים שנוצרו בנפש (הקליפות) מסתירים לנו את הפוטנציאל הגלום בכולנו. את המהות. ולכן אפילו לא ננסה, אלא נפעל מתוך אוטומטים קיימים ונחיה את חיינו בתחושת אכזבה, כעס, מתח והחמצה... שזה האבסורד בהתגלמותו. הרי אם לא נסכים להשכיל ולהבין שהבחירה היא המתנה היחידה שקיבלנו כשהגענו לעולם הזה לא נוכל להשתמש במתנה הגדולה הזו.

בפגישות האישיות איתי וגם בקבוצות הלימוד אני מקשיבה, מתבוננת על כל המכלול (גם בין השורות ובשפת הגוף) ומשמשת לאדם "פנס" שמאיר ומבהיר את הערפל הפנימי שקיים. נוצרת הבנה שאחריות זו מילה הנושאת בתוכה הכרת העצמי ולימוד העצמי. האדם לומד להשתמש בצורה מודעת במתנת הבחירה באופן אישי וחופשי לגמרי.

אינני פותרת להם את הבעיות, יש לי את הכלים והסבלנות להאיר להם את החלקים לתיקון וללוות אותם בתהליך האישי מתוך הבנה כי כשהאדם פותר לעצמו את הבעיות מה שהוא למד בדרך נשאר אצלו במערכת, הופך לשלו ועם הזמן ותרגול ההכרה - האדם בונה בתוכו את העצמיות והעצמאות שלו וזה למעשה 'תיקון המידות'. הם לומדים איך לשפר את חייהם האישיים בכל הרבדים ומשיגים כל מה שהם רוצים מתוך שקט פנימי, מתוך יציבות מיציבות של נפש מאוזנת המבינה (באמת מבינה) את המושג 'טוב' והבוחרת בטוב לקיומה הנוכחי. העכשווי. נבנה בתוכם ציר כוח שלא מתפרק מכל 'סערה' או 'משב רוח' שמגיע לפיתחם. בכך גם הם וגם הסובבים אותם מרוויחים. הם למעשה לומדים להיות ה'הד' שהם היו רוצים לקבל והמצווה 'ואהבת לרעך כמוך' מתקיימת ללא מאמץ מיותר אלא מתוך דיוק פנימי לזמן הווה. מה הוא דיוק? .... גם את זה אנו לומדים. 'הגוף לא חולה כשיש דיוק' (ימימה זצ"ל)".

למה זה קורה? למה אנחנו צועדים במקרים רבים בדרך קשה ולא נכונה עבורנו?
"פעולותיו של כל אדם הן תולדות תכונותיו הנפשיות, והן גוררות אחריהן את תוצאותיהן הטובות והרעות. כולנו התחלנו לגדול במשפחה הפרטית שלנו, למדנו דברים טובים (וגם פחות) וספגנו הכול - ממש כמו ספוג מכל הסובב אותנו במרחבים השונים. תינוק (או ילד קטן) אינו יכול לעשות את תהליך הסינון של מה שקורה סביבו ולנטרל את ההשפעות עליו. הוא לומד להעתיק את סביבתו, גם אם הדרך אינה מתאימה לו או אינה מקדמת אותו. וכך נוצר רישום בנפש שמפתח באדם דפוסים אוטומטיים, חסימות ומשענות שינהלו אותו במהלך חייו הבוגרים. (יש גישות שקוראות לתופעה הזו "תת מודע" כמו בתטא הילינג או ב-NLP ועוד... אך כמו שאמרתי קודם: כולם מדברים על אותם דברים – רק בשפה שונה... כל שנשאר לו לאדם הוא למצוא את הנתיב שמתאים לו ולעשות.) הדפוסים והמשענות הללו ממשיכים לנהל אותנו מתוך סתירות פנימיות, חרדות לא רציונאליות, פחדים ועוד... 

אדם מגיב למילה, ריח, טון, מגע, תנועה או תדר מסוים שיש בחדר המפעילים בתוכו דפוסים ומשענות בלי שיהיה מודע אליהם. אך כבוגר בעל תודעה מפותחת ומודעות עצמית, כל אדם יכול לבחור לקחת אחריות על חייו, להסכים להכיר את עצמו, לאזן רישומים שכבר לא משרתים אותו ולרכוש דפוסים חדשים הטובים לקיום הנוכחי שלו. כיום גם המדע כבר מכיר במה שהרמב"ם הבין בתקופתו: כשמחלה מקבלת ביטוי ברמה הפיזית זה אחרי הרבה הרבה זמן שהיו לה סיפטומים נפשיים שלא טופלו ולכן היא קיבלה ביטוי בפיזי. לדוגמא: מחלת הסרטן שלא נוצרה עקב גנטיקה – מגיעה בגלל מתח נפשי מתמשך. או מחלת הסוכרת שנוצרת גם כן ללא קשר גנטי - מגיעה עקב שהייה של האדם במצבים של מתח וכעס מתמשכים. ע"י תיקון המידות אנו מסוגלים להבריא עצמנו בשתי הרמות וגם לא מוסיפים לעצמנו כל מיני תחלואים. כי 'נפש בריאה בגוף בריא' (קודם הנפש) רמב"ם. אני מאוד מחוברת לאמרה של הרמב"ם: 'האדם הוא הרופא הכי טוב של עצמו' ומלמדת אנשים להיות הרופאים של עצמם".

מי הלקוחות שלך?
"כל מי שעבר את גיל 18 ורוצה להיטיב את חייו. כולל חולים במחלות קשות ובני משפחותיהם. אנשים עם בעיות רגשיות כגון פחדים, חרדות, כעסים, מתחים, חוסר ביטחון וכאלה שמרגישים שהחיים חולפים לידם והם מחמיצים את הדברים החשובים להם באמת".

איפה את מקיימת סדנאות של חשיבה הכרתית?
"בשלב זה, הלימוד מתקיים בכרכור (ימי רביעי בשעה 20:00) ובגבעת אולגה (ימי שני בשעה 20:30).  בקרוב ייפתחו עוד 2 קבוצות נוספות: בכפר סבא ובחדרה. כמו כן אני מקבלת לטיפול פרטני שבו כל הידע והניסיון שרכשתי מקבל ביטוי יחד בצורת כלים שלובים גם מהבחינה האנרגטית ובעיקר עם חיבור לקרקע".

אפרת טרמין, משחררת אנשים ממועקות רגשיות ואנרגיות שליליות באמצעות תטא הילינג, חשיבה הכרתית (ימימה) ורפואת הרמב"ם. בעזרת כלים אלה היא מובילה אנשים בדרך אל מודעות עצמית וחופש בחירה בחיים.

כל מה שקורה לנו ניתן לפירוש סובייקטיבי של 'טוב' או 'רע' לפי בחירתנו. עבודתה של אפרת מסייעת לתיקון הנפש - תהליך המאזן בין הרגש והמחשבה שבאופן ישיר משפיע גם על הגוף. תהליך של עבודה עצמית המשחרר את החלקים המיותרים והמזיקים שבנפש ומוביל לשינוי מהותי וליצירת מציאות חדשה.
אני מזמינה אותך לפגישה אישית של שעה וחצי בקליניקה בפרדס חנה – פגישה בה ניתן לדבר על הכול ולפתור את הכול או להצטרף לאחת מקבוצות הלמידה ללימוד המשנה חיים שלמים, לרכוש וליישם כלים פרקטיים שיעזרו לך להיות המרפאה של עצמך.
שלוות נפש, הגשמה, חיבור לשפע, שמחה, ביטחון עצמי, שקט פנימי, זוגיות טובה ועוד...
אלו לא מילים גדולות, אלו חיים ברי השגה לכל אחד ואחת.
אתם יכולים לתת לעצמכם את המתנה הזו.

◆◇◆  ◆◇◆  ◆◇◆  ◆◇◆
ליצירת קשר ופרטים נוספים על אפרת טרמין חייגו עכשיו: 072-2285540
◆◇◆  ◆◇◆  ◆◇◆  ◆◇◆

לאזור האישי שלי באלטרנטיבלי

מידע נוסף על אפרת טרמין

מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


שתף עם חברים: Post on Facebook Twitter

מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאן


עוד באותו נושא:

אפרת טרמין, אפרת טרמין טלפון, אפרת טרמין כתובת, אפרת טרמין המלצות, אפרת טרמין אתר, אפרת טרמין יעוץ, אפרת טרמין טיפול, אפרת טרמין תגובות

תן ציון למאמר זה

0