מדורי תוכן

אפרת בראון אנוש

אפרת בראון אנוש אפרת בראון אנוש

כתבה על אפרת בראון, המטפלת בשיטות אלטרנטיביות – פסיכולוגיה אלטרנטיבית, עוסקת ב NLP, דמיון מודרך, טרילותרפיה ועוד מגוון שיטות לרווחת מטופליה.

לקבלת יעוץ אישי מאפרת בראון אנוש התקשרו בכל שעה: 072-2285850

אפרת בראון אנוש - פסיכולוגיה אלטרנטיבית. אפרת בראון, אישה יפה עם עיניים 'מדברות', שתלתלים בגוון שחור וסגול מעטרים את ראשה בחינניות, נראית ומעידה על עצמה שהיא 'אישה לא קונבנציונאלית'. היא מטפלת בשיטות אלטרנטיביות – פסיכולוגיה אלטרנטיבית, עוסקת ב NLP, דמיון מודרך, טרילותרפיה ועוד מגוון שיטות לרווחת מטופליה, שאת רובם ככולם אוהבת והם 'חברים' הקרובים לליבה ממש כמו בני משפחה.

כבר בגיל שתיים עשרה, כך מספרת אפרת, התחילה את מסעה הרוחני בחיים. עברו עוד שנים רבות, שכללו בין היתר לימודי עבודה סוציאלית, ספרות ופילוסופיה באוניברסיטה, עד שהתחוור לה יעודה האמתי בחיים, שגרם לה לעשות הסבה מקצועית ותפנית משמעותית בכל תחום אפשרי.

למה את צובעת את שעריך בצבע הסגול?
"הצבע הסגול שהוא צבע של העין השלישית... שליווה אותי כל חיי, באופן כזה או אחר. בשלב מסוים החלטתי לצבוע את שערי בצבע האהוב עליי וכך אני עד היום... זה פשוט אני... כאמור, כבר מגיל צעיר, התעניינתי בתחום הרוחני. קראתי אין ספור ספרים, הלכתי להרצאות ושאבתי כל פיסת מידע שנקרתה בדרכי. בשלב מסוים מצאתי את הספר 'לחיות מתוך שמחה' של סיינה רומן ושני ספרי ההמשך של 'גוף האור' וספרים אלו הפכו להיות אבן יסוד בחיי. כמובן שיישמתי את אנרגיית האהבה בכל רובד אפשרי והתחלתי ללמד אנשים לבצע שינויים על מנת לשפר את איכות החיים שלהם. אחרי שנים של עבודה סוציאלית והנחיית קבוצות, בהיותי כבר אישה נשואה ואימא, הבנתי שעלי לעבוד עם אנשים בתחום שונה ולעזור להם באמצעות הידע והכישורים שיש לי... למדתי את שיטת סילבה ופסיכוקיברנטיקה, הנחיית קבוצות, פסיכודרמה, קראתי את הספרים של לי קרול שמתקשר את קריון ושכללתי את יכולת התקשור שלי. עבדתי על פיתוח המודעות שלי למדתי ב'קבוצת החמש', תטא הילינג ועוד... וכך - הפכתי לעבוד עם ה'אור'. זמן מה 'ריחפתי' גבוה מאוד בעולם הרוח, בחלק מאותה  התקופה. זה נשמע הזויי.... אולם אני מבינה שזה היה תהליך שהייתי חייבת לעבור".

איך יישמת את התהליך שעברת לכיוון מקצועי?
"במקרה שאינו מקרי, מצאתי במדף ספרים ב'סטימצקי' את הספר 'תקשורת עם התת מודע' של הזוג רטר שהיו אז בתחילת דרכם בלימוד שיטת ה NLP בישראל. קראתי את הספר ולא הבנתי דבר ואז - לאחר שיחת טלפון איתם, הלכתי להרצאת מבוא ונרשמתי לקורס. זה היה בניגוד לכל היגיון, המחיר היה יקר עבורי באותה תקופה והייתה לי עבודה מסודרת ומשפחה, אבל קול מבפנים אמר לי 'זה זה !' הרגשתי שזה משהו שאני פשוט חייבת לעשות. מהר מאוד הבנתי שהגעתי למקום הנכון שיקרקע אותי וייתן לי אפשרות ליישם את כל מה שיש בתוכי לטובת המטופלים. הפכתי את כל הידע ה'רוחני' שלי להתנהגות מעשית (כלי חשוב בNLP ). התחלתי לטפל באנשים כבר אחרי מספר מפגשים בודדים ואחרי שנתיים פתחתי קליניקה בבית – במעלה אדומים. שנה אחרי כן, פתחתי קליניקה נוספת בתל אביב, כאשר הכול קורה בצורה חלקה וזורמת. זה נתן לי את הביטחון שאני הולכת בכיוון הנכון וכך זה נמשך עד עצם היום הזה. בהמשך, הוזמנתי על ידי הזוג רטר ללמד במכללה שלהם את השיטה ולהכשיר מטפלים בשיטת ה NLP והדמיון המודרך והגעתי לדרגת טריינר שהיא הדרגה הגבוה ביותר בתחום. במקביל המשכתי לטפל באנשים שזרמו אלי מרחבי הארץ וטענו שאני מחוללת פלאים בחייהם', ראיתי ניסים בקליניקה כמעט כל שבוע".

את עובדת בשיטת NLP בשילוב של שיטות נוספות. איך ומה את עושה בדיוק?
"כל השנים הקפדתי להמשיך וללמוד עוד ועוד כדי להעשיר את הידע המקצועי שלי וזאת על מנת שאוכל לעזור לאנשים עם כל האתגרים שלהם בצורה מיטבית. למדתי הילינג, פסיכותרפיה, טיפול זוגי, דמיון מודרך ועוד. כמו כן, למדתי אצל ניסים אמון. אני עובדת בשילוב של מספר שיטות, בין היתר בטרילותרפיה. זאת שיטה המבוססת על ההבנה כי מקור חוסר הנוחות שאנו חווים בחיינו הינו נתק בין הגישה ההגיונית ובין הגישה הרגשית למציאות.. בטיפול לומדים להפריד ולגשר בין ראש ורגש ולהחזיר את מערכת היחסים בינם למצב מאוזן ולעבודת צוות, אז מעירים את 'האני האמיתי' שבתוכנו ואת 'האני המבוגר' מלמדים להוביל נכון את השלישייה הפנימית – זה טרילותרפיה. מצאתי שהשילוב בין ה NLP והטרילו הוא שילוב שמניב תוצאות מהירות יותר להשגת מטרה וניקוי משקעים,  הרגלים וטראומות המעכבות את המטרות והחלומות. מבחינתי, ההתאמה האישית של טיפול מיטבי (המותאם אישית לכל מטופל באשר הוא) מהווה את הנוסחה המנצחת"!

מה מייחד אותך?
"הכישורים האישיים, הידע והניסיון. אני עובדת עם אנשים ממקום של חמלה וללא כל שיפוטיות. יש לי יכולת לזהות את העיקר מול הטפל ולברור את המוץ מן התבן... אני מצליחה ליצור חיבור מיידי עם האנשים שמגיעים אליי, השימוש בארגז הכלים של הNLP בשילוב מודעות עליה אני עובדת בכל יום בחיי מאפשרת לי להיות ממוקדת אינטואיטיבית ויסודית בדרך הטיפול שלי... בטיפול אני נותנת את כל כולי ומקשיבה למטופל בהקשבה פנומנאלית, כמו לוח נקי שמאפשר לי גם לאבחן, לקבל מסרים ולבנות סדרת מפגשים ייחודית שיכולים לעזור למטופל להגיע למודעות ולפתרון מקור בעיותיו האישיות".

מה סוד ההצלחה שלך?
"הכלים בהם אני משתמשת הם כלים מגוונים של אור, רוח, מעשיות, תקשורת בין אישית ותוך אישית וחיבור לאני המודע. השילוב בניהם מאפשר לי להנחות וללוות אנשים שרוצים לעשות שינוי אמיתי בחיים שלהם. יש לי יכולת התמקדות מיוחדת במינה, באמצעותה אני יכולה להוציא את הקוץ מתוך הפצע הכואב ולרפא אותו וללמוד לחיות טוב יותר בלעדיו. במצב של חיבור ואמפטיה גבוהה, אני מסוגלת לנוע בין שלושה ממדים של הקשבה וחוויה עצמית, לחוש את החוויה שלו וגם להיות בעמדה ניטראלית ואובייקטיבית. באמצעות השיחה ותקשורת לא מילולית, אני מגיעה לרמת אבחון גבוהה של הגורמים המעכבים, הרווחים המשניים שיש במצב הנתון והלא רצוי, הכוונה והעצמה של המטופל להתקדמות לעבר מטרה מוגדרת. התהליך מתבצע כך שהמטופל משנה דפוסי חשיבה והתנהגות ומגיע בעצמו לכל התשובות והמטרות שהוא רוצה למצוא ולהשיג, בדרכים חדשות שלא נקט בהן עד כה. כאן נכנס גם הגורם של יצירתיות שמתעוררת אצל המטופל וחושפת אותו למשאבים ואפשרויות חדשות. הטיפול כולל בין היתר, אבחון ושיחה עבודה עם קלפים טיפולים, דמיון מודרך, שיחה בין ראש ורגש, תהליכים ב NLP, שיחה עם חלקים בתוכנו ועוד. הפגישה בדרך כלל מאוד צבעונית ורב גונית. אני קוראת לעבודה בקליניקה שלי 'עיסוי לנשמה' העבודה נעשית בגובה העיניים. הרבה מאוד מהמטופלים שלי מעידים שהמסע ולעיתים הטיול המשותף שלנו ביחד, שינה באופן עמוק וחיובי את חייהם".

השימוש ב"ארגז הכלים" איתו הם יוצאים מהקליניקה בסוף הטיפול, בנוסף להגשמת המטרה, מאפשר להם לשנות את דרך החיים שלהם.

אם גם אתם רצים למקרר כל פעם שעצוב/שמח/בודד לכם, עם אתן לא מצליחות להיכנס להריון ולא מבינות למה, אם יש לכם הכול אבל ההרגשה היא כאילו אין לכם כלום, אם שמחת החיים שאפיינה אתכם תמיד- נעלמה ואתם חשים שאתם בעיצומה של מלחמה פנימית מתמשכת, סובלים מחרדות או התקפי חרדה, עשיתם הכול ושום דבר לא עזר, סוחבים טראומה שכבר מאוד כבדה על הגב ועוד... הכתובת שלכם היא אפרת בראון אנוש, המסכמת את עבודתה הטיפולית במשפט של ניסים אמון: "החיים יפים, מותר ליהנות. הכול בסדר"!

◆◇◆  ◆◇◆  ◆◇◆  ◆◇◆
ליצירת קשר חייגו עכשיו: 072-2285850
◆◇◆  ◆◇◆  ◆◇◆  ◆◇◆

לאזור האישי שלי באלטרנטיבלי

לאזור האישי שלי הנוסף שלי באלטרנטיבלי

מידע נוסף שיעניין אותך נמצא כאן

מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


שתף עם חברים: Post on Facebook Twitter

מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאן
עוד באותו נושא:

אפרת בראון אנוש, אפרת בראון אנוש המלצות, אפרת בראון אנוש טלפון, אפרת בראון אנוש כתובת, אפרת בראון אנוש אתר, אפרת בראון אנוש יעוץ, אפרת בראון אנוש טיפול, אפרת בראון אנוש תגובות

תן ציון למאמר זה

0