מדורי תוכן

ליאורה אמיתי

ליאורה אמיתי ליאורה אמיתי

כתבה על ליאורה אמיתי, מנהלת מרפאה לרפואה משולבת בירושלים, ומנהלת השלוחה הישראלית של בית הספר לרפלקסותרפיה MSR מאנגליה.

לקבלת יעוץ אישי מליאורה אמיתי התקשרו בכל שעה: 072-2285965

ליאורה אמיתי - עולם החלום והדמיון ככלי לגילוי עצמי ולהשגת בריאות מיטבית. במסגרת מדור המומלצים של אלטרנטיבלי, אנו שמחים להציג את ליאורה אמיתי, מנהלת מרפאה לרפואה משולבת בירושלים, ומנהלת השלוחה הישראלית של בית הספר לרפלקסותרפיה MSR מאנגליה.

במשך שנים רבות מלמדת ליאורה אמיתי, פיזיותרפיסטית בהכשרתה, אנשי רפואה ומטפלים  את רזי הרפלקסולוגיה וסדנאות בדמיון מודרך בתור מי שבאה מרקע רפואי של פיזיותרפיה קונבנציונאלית היא מצליחה לשלב את הידע וממצאים הרפואיים יחד עם רפואה משלימה מתקדמת.

ליאורה מנהלת מרפאה של עשרה מטפלים נוספים המציעים טפולים בתחומי הפיזיותרפיה, רפלקסולוגיה, עיסוי ודיקור, תזונה, כוסות רוח, שיטת פאולה, כירופרקטיקה, פסיכולוגיה, עיסוי תינוקות ועוד.

ליאורה, מטפלת בפועל ומלמדת מטפלים אחרים, כאשר המיקוד בעבודתה הוא רפלקסולוגיה ודמיון מודרך.
 
* חדש במרפאה לרפואה משולבת - הדרכות להורים לטיפול בילדים הסובלים מדלקות אוזניים חוזרות.  שני מפגשים בהם אני מלמדת את ההורים כיצד  ואיך לטפל באופן עצמאי בילד שלהם.
המפגשים כוללים תרגול והדרכה

למה בחרת דווקא בשיטה זו?
"דמיון מודרך הוא כלי רב עוצמה המאפשר התפתחות, ריפוי וצמיחה. ההתבוננות בדימויים, בסמלים, בצבעים ובכיוונים שעולים בתהליך כזה, מאפשרים לראות ולהבין תכנים המסתתרים בלא מודע".

מהם היתרונות של דמיון מודרך?
"הבנת ה'שפה של הלא-מודע', מאפשרת לתקשר ולהבין מסרים פנימיים, המשפיעים על ההוויה היום יומית שלנו במישור הפיסי, הרגשי והנפשי. כך נפתחת האפשרות לטפל בזיכרונות, להתחבר ליכולות האמתיות, להרפות מהלחץ ולייצר בריאות.  זהו הכוח האמיתי של הכלי העוצמתי בדמיון מודרך. ליאורה הייתה תלמידתה של  הגב' קולט מוסקט אלבוקר ז"ל 12 שנה. קולט פיתחה שיטה מיוחדת במינה וקבלה פרס ירושלים על מפעל חיים.

איך זה עובד?
"דמיון מודרך הינה טכניקה הנרכשת דרך החוויה האישית. "על ידי כניסה לחלק התודעתי שלנו אנחנו יכולים להתחבר ולהעצים תהליכי החלמה וריפוי". דוגמא ממחישה היא הדוגמא בה אישה בת 72.... מחקרים הוכיחו כי בבדיקות דימוי של המח, המח לא מבדיל בין דמיון למציאות והרישום האלקטרומגנטי במח הוא זהה. בנוסף לכך יש לנו יכולת להשפיע על החומר והגוף דרך המחשבות והרגשות. מחקרים מראים כי דמעות ממקור של חשיפה לבצל או דמעות של שמחה או עצב בעלות הרכב ביוכימי שונה.
ברגע שהאדם מסוגל לראות משהו בעיני רוחו.  דמיון מודרך מאפשר להתחבר לעולם הדימויים ושפת החלום בבחינת: 'אמור לי מה הם החלומות שלך ואומר לך מי אתה ומה אתה יכול להיות' (הרמב"ם)".

מה מייחד אותך לעומת מטפלים אחרים?
"מלבד הניסיון והידע הרב תחומי, יושר מקצועי הוא ערך עליון עבורי מבחינה מוסרית ומבחינה אנרגטית. כמו כן העובדה שבמרפאה ישנם מטפלים בתחומים שונים, מאפשרת לי להציע למטופל את הטיפול המתאים לו בדיוק לפי צרכיו".

במרפאה אנו מטפלים רבות בילדים עם גישה אוהדת וסבלנית בטפול בהם ולהדרכת הורים. באילו מצבים אתם מטפלים בילדים?
דלקות אוזניים חוזרות הן תופעה נפוצה מאוד בילדים. כבר בתחילת שנות ה-80 פיתחה ליאורה יחד עם בעלה שהוא רופא ילדים, גישה טיפולית דרך רפלקסולוגיה, בה ניתן לטפל ולהדריך את ההורים כיצד להמשיך לטפל על מנת למנוע דלקות חוזרות. במהלך  2-3 מפגשים מלמדת ליאורה ועמיתותיה למרפאה את ההורים כיצד לעשות טפול על מנת לטפל בדלקות ובנוזלים באוזניים ולמנוע חזרת הדלקות והנוזלים באוזניים בבחינת רפואה מונעת. מאז טופלו במרפאה מאות רבות של ילדים שמחלקם נמנעו ניתוחי כפתורים ושימוש ממושך באנטיביוטיקה וסבל רב ומיותר. "טיפול והדרכת הורים מהווה עבורי שליחות וייעוד ואני רואה בה חשיבות רבה.
כמו כן אנו מטפלים בילדים הסובלים מבעיות במערכת העיכול, דרכי שתן, כאבי ראש ובעיות רגשיות.

אחת הדוגמאות היכולה להצביע על הקשר הרגשי הקיים בין מטען רגשי לבין הגוף הפיזי היא הדוגמא בה הגיע למרפאה ילד בן 10 עם תלונה על כאבים עזים בשכמה, מעל חצי שנה. לאחר שעבר בירור רפואי וטפולים פיזיותראפיים הוא הגיע אלי לתהליך של תרגילים בדמיון מודרך בהם התבקש לראות את הכאב ולתת לו מיקום, צורה ומרקם. לדבריו לכאב הייתה צורה של כדורסל שמוקם בדיוק במקום שיא הכאב שלו. הילד הודרך להוציא משם את הכדור ולזרוק אותו חזרה אל הילד שזרק את הכדור. לאחר ביצוע התרגיל הילד נשאל לגבי הבנתו לסיבת מיקום הכדורסל ואז אמר שהוא חשוף להשפלה ולהצקות מצד הילדים לגבי ביצועיו במשחקי כדורסל ובשעורי ספורט. אזור בית החזה הוא האזור המכיל את המערך הרגשי שלנו והפגיעה בילד גרמה להיווצרות מטען רגשי שבא לידי ביטוי בכאב עקבי שהדימוי שלו היה כדורסל. הילד הודרך במספר תרגילים פשוטים להשתחרר מהעלבון ורכש מיומנויות הגנה. לדבריו החל מהשיעור שלאחר מכן לא סבל יותר מכאבים והילדים אף חדלו להציק לו".

 מה לגבי מבוגרים?
"
מגיעים אלינו מטופלים בכל הגילאים שחלקם לא מצאו מזור לבעיות בריאות שונות. אנו מטפלים במרפאה באנשים הסובלים מבעיות פרקים, כאבים כרוניים, בעיות במערכת העיכול, מיגרנות, כאבי ראש, בעיות פוריות ועוד".

ליאורה אמיתי, מטפלת ומלמדת דמיון מודרך במסגרת סדנאות בנות 10 מפגשים וסדנאות מתמשכות. הסדנאות נערכות בכל הארץ. בנוסף, בערבי חגים, בכל מוצאי שבת שלפני חג, אנו ממשיכים במרפאה במסורת שהייתה נהוגה אצל הגב' קולט ע"ה ופותחים את שערי המרפאה לחוויה של תרגילים ברוח החג, ללא תשלום ופתוח לכולם.  
תרגילי צמיחה והתחדשות לפני ט"ו בשבט, תרגילי ניקיון פנימי לפני פסח. גם אתם מוזמנים להתנסות .

במרפאה של ליאורה אמיתי מתקבלים אנשים הסובלים מכאבים וסימפטומים פיסיים ורגשיים, ללא הבדל גיל, גזע, דת או מין. לכולם מוענק טיפול מיטבי שמסייע להם לשפר את איכות החיים ולעיתים להימנע מניתוחים  ולהגיע לבריאות מיטבית.

◆◇◆  ◆◇◆ ◆◇◆  ◆◇◆
ליצירת קשר חייגו עכשיו: 072-2285965 
◆◇◆  ◆◇◆ ◆◇◆  ◆◇◆

לאזור האישי שלי באלטרנטיבלי

מידע נוסף שיעניין אותך נמצא כאן

מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


שתף עם חברים: Post on Facebook Twitter

מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאן
עוד באותו נושא:

ליאורה אמיתי, ליאורה אמיתי כתובת, ליאורה אמיתי המלצות, ליאורה אמיתי טלפון, ליאורה אמיתי אתר, ליאורה אמיתי טיפול, ליאורה אמיתי יעוץ, ליאורה אמיתי תגובות

תן ציון למאמר זה

0