מדורי תוכן

אסתר חכם

אסתר חכם אסתר חכם

כתבה על אסתר חכם מהרצליה שייסדה ופיתחה את פרויקט "מרכז הרגש" המיועד לילדים בעלי צרכים מיוחדים, מטפלת ועובדת גם עם מבוגרים הרוצים לעשות שינוי מיטבי בחייהם.

לקבלת יעוץ אישי ומידע בנושא, התקשרו עכשיו: 072-2285801

אסתר חכם - כשהרגש, המודעות והחוכמה נפגשים. אסתר חכם מהרצליה ייסדה ופיתחה את פרויקט "מרכז הרגש" המיועד לילדים בעלי צרכים מיוחדים, מטפלת ועובדת גם עם מבוגרים הרוצים לעשות שינוי מיטבי בחייהם.

עבודתה של אסתר חכם מתבססת על הנחת העבודה ש"הלא מודע מנהל ומשפיע עלינו בחיים בצורה משמעותית ביותר. כל אירוע שעברנו בילדות, ממשיך ומהדהד בתוכנו ויוצר לעיתים קרובות קשיים בתחומים שונים בחיים. הכלים שאנו רוכשים כדי להתגונן ולשרוד, עלולים להפוך עם הזמן למיותרים ומזיקים. איך מתמודדים עם מה שכבר שכחנו? איך נפטרים מטראומות? איך מחזירים לעצמנו את החיבור לאותנטיות ולמשחת החיים? זה אפשרי אך ורק דרך עבודת מודעות באמצעותה אפשר לבצע שינויים מרחיקי לכת שיובילו אותנו לבחירה מחודשת של סגנון חשיבה והתנהגות יומיומית".

מה הכוונה? איזה טיפולים את עושה?
"אני עוסקת בטיפול והנחייה של אנשים במספר דרכים: טיפול פרטני, קבוצות וקורסים. בטיפול פרטני - אישי אני נעזרת בשיחה ובתהליכי הדמיה. איך זה מתבצע בפועל? אדם שמגיע אליי מעלה ומספר מה מציק לו ואז – בדמיון מודרך, הוא מוסיף תכנים נשכחים ש'עולים' אל פני השטח, דרכם אני מפרשת ומבינה 'על מה הבעיה יושבת'. תוך כדי כך, אני גם עובדת בשיטות של העברת אנרגיות, כדי לעזור לו להיפתח ולשחרר את מה שנמצא בלא מודע. הכלים בהם אני עובדת מגוונים והם כוללים התבוננות והקשבה ממוקדת לסגנון הדיבור, למילים בהם המטופל משתמש ועוד - כל מה שמגלה פרטים נוספים על העולם הפנימי של האדם, מסייע ליצור תמונת עומק בעלת משמעות באמצעותה ניתן לפתור בעיות שונות בכל התחומים. בקורסים ובקבוצות יש מגוון רחב של עבודת מודעות כולל פיתוח יצירתיות, העלאה והיזכרות בחלומות קדומים, שיפור איכות החיים, פיתוח חיוניות ושמחת חיים, הנעה ומוטיבציה ועוד. יש סדנאות קצרות ויש קורסים ממושכים יותר, סדנאות של ציור אינטואיטיבי- רגשי ועוד".

מי קהל היעד שלך?
"כל אדם שמרגיש תקיעות או פספוס בחיים, כל מי ששואף ללמוד ולהבין את עצמו לעומק, להתחבר לפנימיותו ולפתוח הרגלי חשיבה והתנהגות שמתאימים יותר לו. כמו כן, אני עובדת עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים, מתוך אוריינטציה של חיבור לעולם הרגש. כל התהליכים מבוססים על קתרזיס - ניקוי פנימי של רגשות חבויים שהשחרור מהם מהווה בסיס חיוני לתהליך של הבראה. בנוסף, פונים אליי גם אנשים עם בעיות בריאותיות שונות שגם איתם, העבודה מתנהלת על פי אותן עקרונות של פתיחת העולם הרגשי ושחרור מעצורים וחסימות מעכבות. העיקרון של 'נפש בריאה בגוף בריא' נקבע לפני עידן ועידנים וזה אכן מוכיח את עצמו בכל תחומי הרפואה המשלימה".

מה בדיוק קורה בסדנת ציור אינטואיטיבי. מה זה נותן? האם צריך כישרון אומנותי כדי להשתתף?
"בסדנת ציור אינטואיטיבי משתמשים בעיקרון של יצירתיות נטו ללא צורך בכישרון מיוחד או ניסיון קודם. כל אחד יכול להשתתף ולחוות חוויות רגשיות, מהנות ומעצימות. ציור אינטואיטיבי מאפשר לכל אדם להביע את עצמו בשפה לא מילולית, 'שפת הצורה והצבע' שמחוברת ישירות ללא מודע ומאפשרת ביטוי אמיתי שבא מבפנים. בסדנאות מסוג כזה, יש שילוב של קטעי יצירה חופשית, הנחיה שלי כמורה ומדריכה, תהליכי דמיון מודרך ולבסוף- סיכום הכולל הסבר ופרשנות (לא שיפוטית) ולעיתים גם כתיבה אינטואיטיבית".

איך בעצם הגעת לתחום זה?
"לפני הרבה שנים, למדתי תרפיה באומנות ב'מדרשה לאומנות' שכיום יושבת בקלמניה, ליד כפר סבא. בהמשך, למדתי ועבדתי עם ילדים עם צרכים מיוחדים כתרפיסטית באומנות ואז 'המצאתי מחדש את הגלגל': פיתחתי פרויקט בשם 'מרכז הרגש' לטיפול בילדים אלה. במסגרת זאת, עבדתי תוך שימוש באמצעים שונים כגון תרפיה קבוצתית וביססתי את העבודה על תקשורת לא מילולית. ילדים בעלי צרכים מיוחדים כמו גם הרבה אנשים מן השורה, מתקשים לבטא את עולם הפנימי באמצעות השפה ולכן תרפיה באומנות ועבודה אנרגטית הם דרך ייחודית ויעילה לגילוי העולם הפנימי על כל מה שחבוי בו".

באיזה שיטות נוספות את משתמשת בעבודתך?
"כיום, אני עוסקת בנוסף לתרפיה באומנות גם בעבודה אנרגטית, שיטת 'אהבה רבה' של סאם לוי, בודי ספין- שיטת טיפול העוסקת בתחום של גוף-נפש, עבודה עם מטוטלת (בדומה לשיטות בדיקת שרירים וקינסיולוגיה), פרחי באך ועוד".
אסתר חכם מהרצליה, עוסקת בתרפיה באומנות ובשיטות טיפול ייחודיות נוספות, הפועלות על החיבור בין מודעות, הלא מודע וההשלכות של דפוסי חשיבה מעכבים על מצבי קושי רגשיים ופיסיים.

◆◇◆  ◆◇◆ ◆◇◆  ◆◇◆
ליצירת קשר חייגו עכשיו: 072-2285801 
◆◇◆  ◆◇◆ ◆◇◆  ◆◇◆

לאזור האישי שלי באלטרנטיבלי

מידע נוסף על אסתר חכם

מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


שתף עם חברים: Post on Facebook Twitter

מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאן
עוד באותו נושא:

אסתר חכם, אסתר חכם טלפון, אסתר חכם כתובת, אסתר חכם המלצות, אסתר חכם יעוץ, אסתר חכם טיפול, אסתר חכם אתר, אסתר חכם תגובות

תן ציון למאמר זה

0