מדורי תוכן

דובי וולפסון

דובי וולפסון דובי וולפסון

כתבה על דובי וולפסון, תושב מושב שדמה (ליד רחובות) מורה מוסמך ליוגה – פעילות אותה הוא מגדיר כדרך חיים, בנוסף דובי הוא אגרונום במקצועו.

לקבלת יעוץ אישי מדובי וולפסון התקשרו בכל שעה: 072-2285536

דובי וולפסון - יוגה כדרך חיים. אנחנו שמחים לראיין במסגרת מדור המומלצים של אלטרנטיבלי את דובי וולפסון, תושב מושב שדמה (ליד רחובות) מורה מוסמך ליוגה – פעילות אותה הוא מגדיר כדרך חיים, בנוסף דובי הוא אגרונום במקצועו.

כמו הרבה דברים טובים בחיים, דובי הגיע ליוגה "במקרה". חבר שהזמין אותו לשיעור ניסיון לפני למעלה מעשרים שנה, לשיעור פעילות גופנית שנקרא, "מודעות הגוף", אצל מורה, מיוחדת במינה, בשם נירה יורב. שיעור זה היה מוצלח אך מסיבות של לוח זמנים הוא נאלץ ללכת לשיעור המאוחר יותר אצל אותה מורה, וזה היה שיעור יוגה. "החל מן השיעור הראשון הבנתי שזה מה שאני מחפש, עם הזמן הבנתי את המשמעות של התרגול והתלהבתי יותר ויותר, הלכתי לקורס המורים כי רציתי ללמוד ולהעמיק עוד, אבל לא חשבתי לעסוק בזה כמקצוע וללמד אחרים".

לגורל היו תוכנות אחרות. "כבר במהלך הקורס, אחת התלמידות יזמה הקמת קבוצת תרגול ולימוד קטנה של מורים שגייסנו אליה עוד כמה תלמידים שקיבלו שיעורי יוגה בזול. אנו היינו ארבעה תלמידים – מורים כשכול אחד לקח על עצמו להעביר שיעור אחד בחודש. התחלתי ללמד וראיתי שזה עושה לי טוב וגם התלמידים מאוד מרוצים ו...השאר הוא כמו שאומרים 'היסטוריה'".

"עם השנים העמקתי ביוגה יותר ויותר. יוגה היא הרבה מעבר לפעילות ספורטיבית שאנשים הולכים לתרגל. בדרך כלל, קורס כזה או אחר, מסתיים בשלב מסוים, אבל יוגה- הופכת לדרך חיים כי היא גם פעילות גוף-נפש וגם פילוסופיה ותהליך לימוד אינסופי. היוגה מתבססת על דרך חיים של עם כמה עקרונות שהראשון שבהם הינו אי אלימות ואי פגיעה בזולת וזה עיקרון בעל השלכות רחבות מאוד: רמות הלחץ, הכעס והמתח יורדות ורגשות שליליים מזיקים, מפעילים אותנו פחות, ההתייחסות לחיים משתנה ומתמתנת, אורח חיים הופך להיות צמחוני וכו'".

תוכל להרחיב ולהסביר למה בדיוק אתה מתכוון? איך תרגול יוגה יכול לשפר את חיי היום יום?
"אתן דוגמה: בתור אגרונום ויועץ חקלאי פעיל, אני נוסע הרבה בכבישים. במשך שנים, ההתנהגות התוקפנית השכיחה במקומותינו - הייתה מרגיזה אותי מאוד. לאחר תקופה של תרגול יוגה, גיליתי שהיחס שלי השתנה: הפכתי להיות הרבה יותר סבלני ואירועים כאלה ואחרים בכביש - פחות משפיעים עלי. ככלל, אני מנסה לקבל את הדברים כמו שהם בלי להרגיש כעס או רוגז... היוגה, מלבד יתרונותיה הרבים והמוכרים מבחינה פיסית, קושרת את הפעילות לנשימה ולהלך רוח של רוגע ושלווה פנימית ובכך היא משפיעה על החשיבה וההתנהגות היומיומית שלנו".

למי זה מתאים? 
"לכולם! לצערי, יש הרבה אנשים שלא מעיזים אפילו לנסות, למרות שהם לא יודעים בכלל על מה מדובר ויש אחרים - שניסו ונרתעו. אני מסביר לאנשים שיש סוגים שונים של תרגול יוגה ויש מורים רבים, כשכול אחד מלמד בסגנון הייחודי שלו. בגלל שיוגה תורמת כל כך הרבה לשיפור המצב הפיסי והרגשי, כדאי לטרוח ולמצוא את המורה ואת המסגרת המתאימים. חשוב לדעת שיוגה מתאימה מאוד גם לילדים! אישית, אני לא עוסק בתחום זה, אבל מורה שקיבל הכשרה מיוחדת בתחום יכול לתרום הרבה מאוד לילדים רגילים וגם לילדים המתמודדים עם קשיים שונים".

איפה אתה מלמד?
"אני עובד באזור רחובות: מלמד קורס יוגה שבועי בקיבוץ 'קבוצת שילר' בסטודיו 'סטווה-יוגה', מלמד קבוצה קטנה, כך שאפשר לתת תשומת לב לכול תלמיד. מידי פעם אני מעביר שיעורים פרטיים וגם מחליף מורים אחרים בשיעורים שלהם. בשנה האחרונה אני מלמד מדיטציה במושב שדמה אחת לשבוע"

יוגה היא דרך חיים ושיטה לחיזוק הגוף והנפש על ידי תנוחות, נשימות, מדיטציה ועוד.
אם אתם גרים באזור רחובות, יש לכם כתובת: דובי וולפסון, מורה מוסמך ליוגה מזה שבע שנים ומתרגל יוגה כעשרים שנה.
אני מזמין אתכם לסטודיו שלי בו תוכלו לתרגל יוגה, להעצים את הנשמה, הגוף והמודעות העצמית. שיעור ניסיון חינם!
השיעורים מתקיימים גם בקבוצות וגם באופן פרטני, התרגול נעשה בשילוב של תנוחות, נשימה, מדיטציה ועוד...
השיעורים מתקיימים בסטוה יוגה בקבוצת שילר ליד רחובות ובמושב שדמה.
שעורים באופן פרטני ברחובות והסביבה בתאום מראש.

לקביעת שיעור מוזמנים לפנות אליי..
◆◇◆  ◆◇◆ ◆◇◆  ◆◇◆
ליצירת קשר חייגו עכשיו:
072-2285536
◆◇◆  ◆◇◆ ◆◇◆  ◆◇◆

לאזור האישי שלי באלטרנטיבלי

מידע נוסף על דובי וולפסון

קישור לערוץ שלי בYouTube

מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


שתף עם חברים: Post on Facebook Twitter

מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאן
עוד באותו נושא:

דובי וולפסון, דובי וולפסון טלפון, דובי וולפסון כתובת, דובי וולפסון המלצות, דובי וולפסון אתר, דובי וולפסון טיפול, דובי וולפסון יעוץ, דובי וולפסון תגובות

תן ציון למאמר זה

5.00