מדורי תוכן

אריאלה יערי

אריאלה יערי אריאלה יערי

כתבה על ד"ר אריאלה יערי, חיפאית, מומחית בפסיכולוגיה קלינית, מאבחנת, מאמנת אישית ומגשרת. אריאלה משלבת חשיבה אנליטית ושימוש בטכניקות של CBT, מומחית לטיפול בכאב כרוני, בעיות פסיכוסומטיות, טיפולים קוגניטיביים והתנהגותיים, מדיטציות, דמיון מודרך, הילינג והיפנוזה.

לקבלת יעוץ אישי מאריאלה יערי התקשרו בכל שעה: 072-2285449

אריאלה יערי - נתיבי החיים. במסגרת מדור המומלצים של אלטרנטיבלי, אנו שמחים להציג את אריאלה יערי, חיפאית, מומחית בפסיכולוגיה קלינית, מאבחנת, מאמנת אישית ומגשרת. אריאלה משלבת חשיבה אנליטית ושימוש  בטכניקות של CBT,  מומחית לטיפול בכאב כרוני, בעיות פסיכוסומטיות, טיפולים קוגניטיביים והתנהגותיים, מדיטציות, דמיון מודרך, הילינג והיפנוזה.

איך הגעת לתחום זה?
השתחררתי מהצבא סמוך למלחמת יום כיפור, וכמו רבים אחרים, הרגשתי צורך להתגייס לטובת הפצועים שנפגעו במהלך המלחמה. נרשמתי ללימודי פיזיותרפיה בבית הספר ווינגייט ובסיומם התחלתי לעבוד בבית החולים 'בלינסון' במחלקה הנוירוכירורגית. שם גם הבחנתי בקשר ההדדי והחיבור בין גוף ונפש. גיליתי שחולים שסבלו מפגיעות דומות כמו כאבי גב למשל, החלימו בקצב שונה מאוד... דברו על הכאב שלהם בצורות שונות, וכך גם דרך ההתמודדות של כל פציאנט היתה משתנה בהקשר להתמיכה משפחתית, לחוסן הנפשי של החולה ועוד... 
אבל בעיקרון עדיין היו יותר שאלות מתשובות לגבי איך בדיוק זה קורה ואיך אפשר לסייע ולעזור..

.מה עשית בשלב הבא?
"נסעתי לארצות הברית (בוסטון) ושם השלמתי תואר ראשון בפיזיותרפיה. המשכתי ללמוד ייעוץ שיקומי (באוניברסיטת דרום פלורידה) וסיימתי תואר שני. משם המשכתי ישירות ללמוד פסיכולוגיה (באוניברסיטת ישיבה  שבניו-יורק) וסיימתי את הדוקטורט בפסיכולוגיה קלינית, וקלינית של הילד. 

כיום, אני חייה בחיפה ומטפלת בילדים ובהוריהם, מבוגרים, זוגות ובמשפחות. באופן כללי, אני מתאימה את הטיפול לצרכיו של המטופל ומשתמשת בארגז הכלים שלי המלא בטכניקות ובשיטות שונות לפי הצורך... כולל הסמכה לטיפול בהיפנוזה."

מה יתרונות השיטה ולמי היא יכולה לסייע?
מצב היפנוטי זה מצב טבעי לנו שכל אחד מאיתנו נכנס אליו בקלות רבה מבלי לשים לב או לתכנן את זה. כולכם בודאי ראיתי ילד שיושב בכיתה, מתבונן או בוהה בחלון, כמתכנס בתוך עצמו למספר רגעים - כל אלה הם רגעים של היפנוזה עצמית שמהולה ב"ניתוק זמני" בדרך כלל רצוני של המהופנט. סממנים כמו האטת הנשימה, התרכזות בשקט וברוגע, והקשבה למה שקורה בגוף ובנפש.  שימוש בהיפנוזה לסוגיה השונים, במהלך טיפול פסיכולוגי הוא לעיתים מתוכנן ולעיתים ספונטני וכמובן תמיד בהתאמה אישית לצרכיו הפרטיים של המטופל.

מה הייחוד שלך כמטפלת?
"שילוב של ידע וניסיון בעבודה הטיפולית ובחירה טובה ותואמת למטופל מתוך מגוון השיטות שונות מאפשר לי להתאים לכל מטופל למצוא את המענה לצרכים המתאימים לו אישית. השלב הראשון והחשוב ביותר הוא כמובן יצירת פתיחות ואמון בין המטפל למטופל, תוך הקפדה ושמירה על דיסקרטיות מלאה".

מבחינתך, איך עובד השילוב של אימון אישי ופסיכולוגיה?
"אפשר בהחלט לשלב את שתי השיטות כאשר מבינים את הרקע, מכירים את האישיות של המטופל ויש את הידע הנדרש להשתמש בהן. מבחינתי, אימון אישי יכול לסייע בתהליך פסיכולוגי ולשלב בצורה מוצלחת פיתוח מודעות, מיקוד והגדרה של מטרות עם לוח זמנים לביצוע".

מהי שיטת ה CBT?
"זה סוג של טיפול קצר מועד, ישיר וחד המתמקד בצד המחשבתי והקוגנטיבי ומיועד בין היתר לטיפול בפוסט טראומה. השיטה מלמדת את המטופל איך להשתחרר ממחשבות טורדניות, להגדיר מה באמת רוצים להשיג, לנטרל אגרסיות וליישם את העקרונות החדשים לחשיבה והתמודדות בחיי היום יום. שיטה זאת גם משתלבת היטב במהלך של טיפול רגיל, במידת הצורך".

ומה לגבי גישור? איך בעצם זה מתבצע?
"בכל קונפליקט, בין אם הוא נוצר בין בני זוג או שותפים לעסק, הגישור הוא תהליך שמאפשר דרך לשיתוף פעולה שיתרונה בכך שכל אחד מהם  יוצא 'מרוויח' מזה יותר... בתהליך של גישור, מתמקדים בחיפוש פתרונות שיתרמו לשני הצדדים דרך מינוף ועידוד להבנה הדדית ויצירת אווירה נעימה יותר".
אם אתם מחפשים דרך ליהנות יותר מהחיים, לגשר על פערים, להתמודד עם טראומות מהעבר, לעדכן דפוסי חשיבה שאינם יעילים יותר או התנהגויות הרסניות שפוגעות בנו - יש לכם כתובת – אריאלה יערי.

◆◇◆  ◆◇◆ ◆◇◆  ◆◇◆
ליצירת קשר חייגו עכשיו: 072-2285449
◆◇◆  ◆◇◆ ◆◇◆  ◆◇◆

לאזור האישי שלי באלטרנטיבלי

מידע נוסף על אריאלה יערי

מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


שתף עם חברים: Post on Facebook Twitter

מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאן
עוד באותו נושא:

אריאלה יערי, אריאלה יערי כתובת, אריאלה יערי טלפון, אריאלה יערי המלצות, אריאלה יערי יעוץ, אריאלה יערי טיפול, אריאלה יערי תגובות, אריאלה יערי אתר

תן ציון למאמר זה

0