מדורי תוכן

שגיא מנדלבוים

שגיא מנדלבוים שגיא מנדלבוים

כתבה על שגיא מנדלבוים - אחד המומחים המובילים בארץ בתחום קלפי טארוט. בשנים האחרונות שגיא מתמקד ב'דור הבא', מעביר קורסים וסדנאות לכל מי שמעוניין להתקדם במסלול של התפתחות אישית באמצעות קלפי טארוט וכן למי שרוצים להפוך את השיטה לעיסוק ומקצוע.

לקבלת יעוץ אישי משגיא מנדלבוים התקשרו בכל שעה: 072-2285477

שגיא מנדלבוים - קלף חזק. שגיא מנדלבוים הוא אחד המומחים המובילים בארץ בתחום קלפי טארוט. בשנים האחרונות שגיא מתמקד ב'דור הבא', מעביר קורסים וסדנאות לכל מי שמעוניין להתקדם במסלול של התפתחות אישית באמצעות קלפי טארוט וכן למי שרוצים להפוך את השיטה לעיסוק ומקצוע.

ממרומי גילו (44) מספר שגיא על תחילת הדרך: "בסביבות גיל תשע עשרה, כאשר הייתי עדיין חייל בממר"ם, פגשתי אישה בשם לוריין, שהפכה להיות המורה הרוחנית שלי. בין היתר, לימדה אותי לעבוד עם קלפים, לנתח חלומות ועוד... בשלב מאוחר יותר, נטשתי את עבודתי כטכנאי ראשי ב'מכון לחקר השינה' בתל השומר והתמסרתי לתחום החדש שריתק אותי. התחלתי ללמוד בקולג' לרפואה משלימה בתל אביב, במסלול הומיאופתיה".

השנים עברו. בגיל עשרים ושש, אחרי צבירת ניסיון רב בקריאת ופריסת קלפים לאנשים פרטיים, החל שגיא ללמד את נושא הטארוט. במקביל הוא המשיך לטפל באנשים בהומיאופתיה ובעבודת התפתחות רוחנית- פסיכולוגית על ידי ניתוח חלומות.

מה מיוחד בתחום בו אתה עוסק ומה מייחד אותך כמטפל ומורה?
"מבחינתי, התחום הרוחני כולל שיטות עבודה שונות שיש לכולן מכנה משותף - זאת דרך למצוא ולהבין את חוסר האיזון בגופו ונפשו של אדם, לתת לו כלים נכונים להתמודדות, לשפר מודעות, ולקחת אחריות על חייו. אני מתמקד בתחום של לימוד קריאה בקלפים, ניתוח חלומות והומיאופתיה שהינה אמצעי יעיל מתוך התחום הרחב של רפואה משלימה. כיום, אני מלמד קריאה בקלפים בתל אביב (אחת לשנה אני עורך קורס גם בחיפה). המפגשים כוללים שישה עשר שיעורים בני שלוש וחצי שעות. השיעורים כוללים חלק תיאורטי ראשוני אך כבר בשיעור הרביעי מתחילים לעבוד באופן מעשי. חשוב לי לציין שיש גם 'שיעורי בית' וצריך להתאמן לא מעט... הייחוד שלי לדעתי הוא שאני מלווה את התלמידים לכל אורך הקורס וגם לאחר סיומו, בכל נושא בו הם זקוקים לתמיכה וגם בתחום השיווק".

מה סוד הקסם של הקלפים?
"הקלפים מייצגים קודם כל סמלים והפתיחה בהם מבוססת על עיקרון 'אי המקריות' שכולנו מכירים. התרחשויות כאלה צצות בחיים כל הזמן... למשל, אדם מפספס את האוטובוס שהמתין לו, עוצר באקראי מונית שעוברת באותו רגע ברחוב ובתוכה יושבת בחורה שהופכת להיות אהבת חייו... השאלה עד כמה אנו מתייחסים למקרים כאלה ומאמינים שמאחורי המקרה קיים סדר מכוון. כנ"ל גם בקלפים - המקריות של הפרישה והקלפים ש'עולים' בה, מבטאים בדיוק את המסר הנכון המתאים לאדם מסוים. אדם שמגיע עם בעיה ספציפית, מספר ושואל שאלות  במטרה למצוא תשובות אותן הוא מקבל מהקלפים. אני מלמד פריסה וקריאה בקלפים בגישה מיוחדת, תוך כדי מציאת מקור הבעיה, איתור מוקדי הפחד והמחסומים, העצמה ומתן כלים ליציאה ממקומות תקועים, הבנת ה'שיעור' בחייו ומה נטיותיו של המתייעץ לממש את הפוטנציאל האישי שלו. חשוב גם לציין שיש שני סוגי קריאות בקלפים: קריאה קלטית 'רגילה' המיועדת לתת תשובות ולהעלות מודעות וקריאה טיפולית. הסוג השני, 'נעזר' בקלפים כחלק מתהליך של אימון אישי, הצבת מטרות במסגרת זמן מסוים ומעקב אחרי ההתקדמות בעבודה משותפת עם המטופל".

במסגרת הקורסים שלך, האם אתה מלמד גם לחזות את העתיד? ומהו קורס בחלומות?
"הקלפים מייצגים אפשרויות עתידיות אבל זה החלק הפחות דומיננטי מבחינתי. המטרה שלי היא להשתמש בקלפים ככלי עבודה רוחני המאפשר לאדם לעזור לעצמו על יד פעולות שיקדמו אותו. כל עוד אין זה 'הזמן המתאים' או אם אין לאדם את הבשלות והמחויבות ליישם את ההבנות והתובנות שהגיע אליהם- לא יתרחש שינוי ממשי בשטח. על פי התפיסה שלי, קריאה בקלפים היא דרך להגיע לתובנות ומיועדת לסייע לאנשים לשפר את מצבם ומהותם בחיים. בנוסף לקורסים לקריאה בקלפים. אני מלמד גם שיטת עבודה טיפולית עם חלומות. 'מרחב החלום' הוא תחום רחב ומרתק שבו כלולים, מספר שלבים: הכרת סימבולים וסמלים שונים, הבנת ופענוח חלומות למטרת התפתחות אישית. הלימודים כוללים ידע וטכניקות להעלאת זיכרונות דרך חלומות וגם הגעה למצב של 'חלימה' שהיא הרמה הגבוהה ביותר. חלימה היא סוג של 'ערנות' בתוך חלום המאפשרת לחולל שינוי במהלך הדברים. זאת טכניקה מוכרת בקרב שאמאנים ואנשי רוח במזרח הרחוק (ולמעשה בכל התרבויות) ומשמשת אבן דרך להארה רוחנית. הקורס לחלומות כולל עשרה מפגשים בני שלוש וחצי שעות כל אחד. השתתפות חוזרת בקורס- ניתנת לתלמידים ללא תשלום נוסף. היתרון של לימוד טכניקות לניתוח חלומות הוא לאפשר למטפלים להשתמש בכלי נוסף ועוצמתי במסגרת טיפול כולל מכל סוג שהוא. בשיטת 'תרפיה בחלומות' מזהים את סוג הסמלים המופיעים בחלום, קובעים האם הם אישיים או קולקטיביים, מה נקודות ההוויה והפוטנציאל האישי ועוד".

שגיא מנדלבוים מלמד 'תרפיית חלומות' וקריאה בקלפי טארוט לצורך התפתחות אישית ורכישת מקצוע מרתק.

◆◇◆  ◆◇◆ ◆◇◆  ◆◇◆
ליצירת קשר חייגו עכשיו: 072-2285477
◆◇◆  ◆◇◆ ◆◇◆  ◆◇◆

לאזור האישי שלי באלטרנטיבלי

מידע נוסף על שגיא מנדלבוים

מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


שתף עם חברים: Post on Facebook Twitter

מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאן
עוד באותו נושא:

שגיא מנדלבוים, שגיא מנדלבוים טלפון, שגיא מנדלבוים כתובת, שגיא מנדלבוים המלצות, שגיא מנדלבוים טיפול, שגיא מנדלבוים יעוץ, שגיא מנדלבוים אתר, שגיא מנדלבוים תגובות

תן ציון למאמר זה

5.00