מדורי תוכן

ראשי | מיסטיקה | קריאה בקלפי טארוט | קלף התלוי- סמלים מהמיתולוגיה היוונית

קלף התלוי- סמלים מהמיתולוגיה היוונית

קלף התלוי- סמלים מהמיתולוגיה היוונית קלף התלוי- סמלים מהמיתולוגיה היוונית

האיש התלוי בקלף זה אינו תלוי באופן הרגיל לו היינו מצפים ואכן האיש התלוי הוא קורבן אבל קורבן מרצון. זה האדם שהופך עצמו לקורבן במודעות, זוהי הדמות של הקדוש המעונה.

לקבלת יעוץ אישי ממני, התקשרו עכשיו: 072-2285944

האיש התלוי בקלף זה אינו תלוי באופן הרגיל לו היינו מצפים ואכן האיש התלוי הוא קורבן אבל קורבן מרצון. זה האדם שהופך עצמו לקורבן במודעות, זוהי הדמות של הקדוש המעונה.
  
בחפיסה שלנו מזוהה האיש התלוי עם פרומיתיאוס. פרומיתיאוס היה מצאצאי הטיטנים אותם אלים שקדמו לאלי האולימפוס, אבל היה היחיד שחבר לזאוס ועזר לו.
  
בניגוד לשאר האלים, פרומיתיאוס נטה חסד לבני-האדם ויש האומרים שהוא אף ברא את האדם הראשון וכך מספרת האגדה: 
אפימתאוס (משמעות השם "מחשבה בדיעבד") היה אחיו של פרומיתיאוס "מחשבה תחילה") אבל שלא כמו אחיו החכם הי פזיז ופוחז. אפימתאוס העניק לחיות מכל טוב - כח מהירות עורמה וכן אמצעי הגנה כמו פרוות וקונכיות כך שלא נשאר מה לתת לאדם. האלים מסרו את מעשה יצירת האדם לפרומיתיאוס החכם והוא החליט לעשות את בני האדם עליונים על החיות. הוא יצר את האדם זקוף קומה, כמו האלים עצמם, אח"כ עלה לשמש והדליק ממנה לפיד והביא אש לאדמה. האש שימשה האדם לדברים רבים וגם להגנה. פרומיתיאוס לא הסתפק בכך אלא נתן לבני האדם להנות מהחלק הטוב של הציד ולהשאיר לאלים כקורבן את החלקים הפחות טובים ועל כך במיוחד זעמו האלים.

כעונש על כך שהביא את האש לבני האדם, נגזר על פרומיתיאוס עונש נורא: הוא נכבל בשלשלאות שלא היה בכוח אנוש לנתקם, קשור ללא יכולת לישון או לנוח. 
פרומיתאוס ידע סוד, מי מנשיו של זאוס תלד את הבן שידיח אותו מכסאו. פרומיתיאוס לא היה מוכן לגלות את הסוד שהיה חשוב ביותר לזאוס. זאוס הכועס הוסיף על העונש הראשון עונש שני נורא לא פחות- הוא שלח את נשר אכזר שינקר בכבדו של פרומתיאוס הכלוא. וככל שניקר את הכבד, הכבד גדל שוב בשעות הלילה כך שיסוריו של פרומיתיאוס היו אינסופיים. 

כל היסורים האלה לא שברו את רוחו, בת החורין, של פרומיתיאוס הוא סירב להכנע לעריצותו של זיאוס. שנים רבות היה פרומיתיאוס בכבליו, עד שבא חירון הקנטאור טוב הלב, שהסכים לוותר על האלמוות, כדי לשים קץ ליסוריו של פרומיתיאוס. 

לא אוכל לצאת ידי חובה אם לא אציג את האגדה השניה הקשורה בפרומיתיאוס הכבול: באחד הימים, בעודו כבול על צוק הסלע, הגיע אורח מוזר – יצור הדומה לעגלה שקולו קול ילדה קטנה. העגלה הקטנה הבינה מיד שהאיש הכלוא הוא פרומיתיאוס המפורסם והחלה לספר לו כי נערה היא אבל קרניים צמחו על ראשה. למרבה הפלא, פרומיתיאוס הכיר את סיפורה העצוב של הנערה וענה לה: ידעתיך, הנערה, איו בת אינאכוס את. 

ואכן היתה זו איו נערה שזאוס, מלך האלים בעצמו, התאהב בה. 
זאוס פחד מאוד מקנאתה של הרה אשתו. כדי להסתיר את עצמו ואת איו, מעיניה הבוחנות של הרה עטף את שניהם בענן שחור, באמצע היום. 

הרה החושדת ציוותה על הענן להסתלק. זיאוס מיהר להפוך את איו לעגלה וזה מה שראתה הרה – זיאוס ולידו עגלה קטנה. הרה אילצה את זאוס להעניק לה את העגלה במתנה והיא נתנה אותה לארגוס למשמרת, ארגוס הייצור בעל 100 העיניים.

עם שמירה כזו, זאוס לא יכול היה להתקרב לאיו ושלח את הרמס, שליח האלים להרוג את המפלצת. הרמס מצליח במשימתו ונראה שאיו יצאה לחופשי. הרה הקנאית שילחה יתוש שעקץ אותה עד שנטרפה דעתה עליה.

איו, הנערה-עגלה, המשיכה לשוטט לאורך החופים הארוכים, ללא מנוח ללא שלווה.
פרומיתיאוס מנחם את איו, ומספר לה על העתיד – איך זיאוס יחזיר לה את דמות האדם כאשר תגיע לנילוס הרחוק, שהיא תלד לזאוס בן בשם אפאפוס ותהיה מאושרת עד סוף ימיה. והמשיך ויידע אותה שאחד מצאצאיה יציל אותו מכבליו וסיבלו, ואמנם אלפי שנים חולפות והרקולס מצאצאיה של איו, משחרר את פרומיתיאוס מכבליו , בהסכמת זיאוס.

ליצירת קשר ופרטים נוספים על תקווה זך.

מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


שתף עם חברים: Post on Facebook Twitter

מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאן
עוד באותו נושא:

שאלה לטארוט, קריאה בטארוט און ליין, קריאה בטארוט sos, קריאה בטארוט ייעוץ טלפוני, פירוש קלפי טארוט, פירוש קלפי טארוט ריידר, פריסת טארוט, פריסת טארוט ממוחשבת, פריסת קלפי טארוט, פריסת טארוט sos, פריסת טארוט מערכת יחסים, פריסת קלפי טארוט און ליין, פריסת שאלה טארוט, שאלה לטארוט און ליין, שאלה לטארוט פיות, ניסוח שאלה לטארוט, שאלה לטארוט חינם, טארוט און ליין, פתיחה בקלפי טארוט און ליין חינם, פתיחת קלפי טארוט און ליין חינם, קלפי טארוט און ליין, קלף טארוט יומי און ליין, קריאה בקלפי טארוט און ליין חינם, טארוט און ליין קלף יחיד, טארוט און ליין אהבה, קוראת בקלפים המלצות, קוראת בקלפים חיפה, קוראת בקלפים אשקלון, קוראת בקלפים אשדוד, קוראת בקלפים באר שבע, קוראת בקלפים בצפון, קוראת בקלפים ביפו, קריאה בטארוט חינם, טארוט אושו, קלפי טארוט אושו, טארוט אושו זן, טארוט אלטרנטיבלי, תקווה זך, האיש התלוי טארוט

תן ציון למאמר זה

0