מדורי תוכן

ראשי | מיסטיקה | קריאה בקלפי טארוט | קלף גלגל המזל- סמלים מהמיתולוגיה היוונית

קלף גלגל המזל- סמלים מהמיתולוגיה היוונית

קלף גלגל המזל- סמלים מהמיתולוגיה היוונית קלף גלגל המזל- סמלים מהמיתולוגיה היוונית

קלף המזל מספר לנו על השינויים בחיים – יום אחד אתה למעלה יום אחד אתה למטה. שלושת הדמויות המופיעות בקלף הן שלושת המוירות, אלות הגורל היווניות.

לקבלת יעוץ אישי ממני, התקשרו עכשיו: 072-2285944

קלף המזל מספר לנו על השינויים בחיים – יום אחד אתה למעלה יום אחד אתה למטה.  
שלושת הדמויות המופיעות בקלף הן שלושת המוירות. 
לפי המיתולוגיה היוונית שלושת המוירות הן אלות הגורל – קלותו זו שטווה את חוט הגורל, לכסיס קובעת את מידתו של החוט (למעשה קובעת את מזלו את האדם) אטרופוס מנתקת אותו.  
השם אטרופוס משמעותו – שאין להפר את מה שעשתה. משמע שניתוק חוט הגורל הוא המוות ומוות אינו מצב הפיך. 

שלושת האחיות, המוירות, נולדו לזאוס ותמיס לפי גירסה אחת לפי השניה אפשר שהן בנותיה של ניקס (הלילה). 

שלושת המוירות על אף חשיבותן הרבה לא גרו באולימפוס, למעשה לא היה להן מקום מגורים מוגדר. 
אחד התפקידים החשובים שהטיל עליהם זאוס הוא שמירת הסדר הטבעי של הדברים. לשלושת המוירות היה מקום של כבוד בין האלים והוענק להם כח הנבואה. 
כל חייו של האדם עוברים בצילן של שלושת המוירות – הן לא מופיעות רק ביום היולדו או ביום מותו – ביום החתונה היו נוהגים להתפלל למוירות כדי שיברכו את הזוג בחיי אושר.
  
אנו לא נתקלים בסיפורים על המוירות, כנראה משום שחייו של כל אדם ואדם קשורים אליהם ובעצם כל סיפור הוא סיפור שהגורל משחק בו תפקיד. אבל בכל זאת, קוראים יקרים, לא נשאיר אתכם בלי סיפור ומספרת האגדה – 
זאוס פוגע באקולאפיוס בנו של אפולון וזה, כנקמה, פוגע בקיקלופים.  
זאוס מעניש את אפולון על פגיעה זו ומטיל עליו להפוך לעבד של בן-תמותה במשך שנה שלמה. אפולון מגיע לביתו של המלך אדמטוס משרת בביתו. במשך התקופה הזו מתידד אפולון עם המלך ועם אשתו אלקסטיס היפה, שבה זכה קודם לכן בעזרתו של אפולון.

לתוך הבית המאושר הזה מגיעות שלושת המוירות, שעומדות לגזור את חוט חייו של אדמטוס. דבר מותו הקרוב של אדמטוס מגיע לידיעתו של אפולון והוא מחליט לעזור לו. לאחר משא ומתן עם המוירות הוחלט שאדמטוס יוכל להשאר בחיים בתנאי שבן תמותה אחר יקח את מקומו. המלך אדמטוס פנה להוריו הזקנים אבל אף אחד מהם לא הסכים למות תחתיו. 

אומר לו אביו: "אל נקריב חיינו זה למען זה....... ברור לי שבקבר אבלה הרבה, חיים מעט, אבל המעט הזה נעים!". המלך אדמטוס תמה וכועס על דברי הוריו ואומר להם: "אתם העומדים סמוך לשער המוות מפחדים למות". 

אדמטוס ממשיך לחפש אבל בסופו של דבר, אלקסטיס, אשתו היפה האהובה מתנדבת לתת את חייה תחת חייו. אדמטוס מקבל את הקורבן ומבטיח לה את הלוויה ביותר וגם מבטיח שלא יקח אשה שניה שעלולה לצער את הבנים.

באותו יום של הלוויה מגיע הרקולס להתארח בבית חברו אדמטוס.
אדמטוס, נוהג בהרקולס הכנסת אורחים למופת ולא מספר לאורח על אבלו הכבד. לאחר שהרקולס משתכר, שר, צועק ומשתגע מספר לו המשרת על הבית השרוי באבל. הרקולס מצטער על התנהגותו הבלתי מתחשבת ומחפש דרך לכפר עליה.
 
הרקולס יוצא לחפש את המוות כדי שישיב לו את אלקסטיס, הוא מוצא את המוות כאשר הוא גוהר מעל גופה הדומם של אלקטיס ובאותו  רגע הרקולס מתנפל עליו ומצליח להכניע אותו וחוטף ממנו את אלקסטיס.
הרקולס מחזיר את אלקסטיס המעולפת לבית בעלה. שלושה ימים נשארה האשה בעלפונה ורק ביום הרביעי קמה לתחייה.

ליצירת קשר ופרטים נוספים על תקווה זך.

מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


שתף עם חברים: Post on Facebook Twitter

מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאן
עוד באותו נושא:

שאלה לטארוט, קריאה בטארוט און ליין, קריאה בטארוט sos, קריאה בטארוט ייעוץ טלפוני, פירוש קלפי טארוט, פירוש קלפי טארוט ריידר, פריסת טארוט, פריסת טארוט ממוחשבת, פריסת קלפי טארוט, פריסת טארוט sos, פריסת טארוט מערכת יחסים, פריסת קלפי טארוט און ליין, פריסת שאלה טארוט, שאלה לטארוט און ליין, שאלה לטארוט פיות, ניסוח שאלה לטארוט, שאלה לטארוט חינם, טארוט און ליין, פתיחה בקלפי טארוט און ליין חינם, פתיחת קלפי טארוט און ליין חינם, קלפי טארוט און ליין, קלף טארוט יומי און ליין, קריאה בקלפי טארוט און ליין חינם, טארוט און ליין קלף יחיד, טארוט און ליין אהבה, קוראת בקלפים המלצות, קוראת בקלפים חיפה, קוראת בקלפים אשקלון, קוראת בקלפים אשדוד, קוראת בקלפים באר שבע, קוראת בקלפים בצפון, קוראת בקלפים ביפו, קריאה בטארוט חינם, טארוט אושו, קלפי טארוט אושו, טארוט אושו זן, טארוט אלטרנטיבלי, תקווה זך, קלף גלגל המזל

תן ציון למאמר זה

0