מדורי תוכן

ראשי | ספרות רוחנית | ספרי בריאות | ספר יסודות האיור וודה

ספר יסודות האיור וודה

ספר יסודות האיור וודה ספר יסודות האיור וודה

האיורוודה משמשת גם כיום כבסיס לרפואה הציבורית ההודית, ולצד הכתבים והחיבורים הקדומים המובאים בספר זה, נעשים ונכתבים מחקרים מודרניים.

לפרטים נוספים ורכישה, התקשרו עכשיו: 072-2285801

בתחילת המאה החמישית לספירה מתארים נוסעים וצליינים שונים את חיי התושבים בקיסרות אשוקה במרכז הודו, ומה שמשך את תשומת לבם של הנוסעים הנו קיומם של מרכזים רפואיים, בהם חולים ונצרכים מקבלים טיפול רפואי, תרופות ומזון, כמו גם תחושת אהדה, אהבה והתייחסות. הנוסע הסיני פה-שיין מתאר מערכת של שירותי בריאות ורווחה, בשנת 510 לספה"נ, המבוססת על כתבי הבודהיזם ושהתגבשה לידי קוד כתוב בשנת 4500 לפנה"ס. מערכת זו מכונה איורוודה, והיא כנראה מערכת שירותי הרפואה הממוסדת הראשונה בעולם.

האיורוודה משמשת גם כיום כבסיס לרפואה הציבורית ההודית, ולצד הכתבים והחיבורים הקדומים המובאים בספר זה, נעשים ונכתבים מחקרים מודרניים.

איורוודה משמעה "המדע של אריכות החיים", וספר זה מביא מבחר קטעים שתורגמו מסנסקריט ומשקפים את יסודות האיורוודה. התרגום מלווה בהערות והארות.

"יסודות האיורוודה" מצטרף ל"ספר הרפואה הפנימית של הקיסר הצהוב", כספר יסוד של הרפואה המזרחית.

מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


שתף עם חברים: Post on Facebook Twitter

מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאן
עוד באותו נושא:

ספרי בריאות, ספרי רפואה משלימה, יסודות האיור וודה, ספר יסודות האיור וודה, יסודות האיור וודה הספר, ספר יסודות האיור וודה המלצות, ספר יסודות האיור וודה רכישה

תן ציון למאמר זה

0