מדורי תוכן

ראשי | ספרות רוחנית | ספרי רוחניות | ספר המתים הטיבטי

ספר המתים הטיבטי

ספר המתים הטיבטי ספר המתים הטיבטי

לראשונה בעברית- תרגום מלא של יצירת המופת הידועה ביותר של התרבות הטיבטית-בודהיסטית. ספר המתים הטיבטי, עוסק במהות שבה פועל, חי ועובר האדם – ומהות זו כוללת בתוכה את המוות ואת החיים.

לפרטים נוספים ורכישה, התקשרו עכשיו: 072-2285801

ה"באדרו טודול" (שחרור באמצעות שמיעה במישור הבאדרו שאחרי המוות) והוא אחד הספרים בסדרה של ספרי הדרכה לשישה סוגי שחרור: שחרור באמצעות שמיעה, שחרור באמצעות ענידה, שחרור באמצעות ראייה, שחרור בעזרת זכירה, שחרור באמצעות טעימה ושחרור באמצעות נגיעה. הספרים הללו חוברו על ידי פאדמאסאמבהאווה והועלו בכתב על ידי אשתו, ישה סוגיאל, יחד עם כתבים אחרים.

כנהוג בטיבט המרכזית, הכתבים נקברו במקומות שונים ברחבי טיבט. הם נקראים טרמה – "אוצרות נסתרים". 
פאדמאסאמבהאווה העניק את גילוי הטרמות לתלמידיו העיקריים.
"גאולה" או "שחרור" פירושם, שכל מי שבא במגע עם ה"באדרו טודול" – חווה הבזק פתאומי של הארה באמצעות כוח המסירה הטמון באוצרות האלה.
התלמידים שלומדים את התורה הזאת מתרגלים את הטקסטים עד שהם בקיאים בהם לגמרי.

ספר זה מביא תרגום מלא, מלווה בהערות, של ה"באדרו טודול", ספר המתים הטיבטי. ספר זה הינו הספר המרכזי של התרבות הטיבטית-בודהיסטית.
"באדרו טודול" הינו טקסט קשה, שיש לקרוא אותו בכוונה מרובה. הקריאה וההבנה דורשות ריכוז רב, והכרה של מושגים בודהיסטים שונים, (שחלקם מבוארים בהערות).
בעברית נפוצו ספרים רבים, המספרים "על", "כאילו" ו"אודות" ספר המתים הטיבטי. אבל המקור עצמו הינו רב-ביטוי ואב עצמה מכל ספר אחר, וראוי לקורא להתעמק בו.

"ספר המתים הטיבטי", "באדרו טודול" בשפת המקור הינו אחד מיצירות המופת של הספרות המיסטית, הספר המוביל את המחשבה והמודעות בכל הנוגע לתהליך הבלתי נגמר של לידה-חיים-מוות-לידה...וכן הלאה.
"ספר המתים הטיבטי", תופס את המוות בתפיסה ייחודית, שונה מתפיסת התרבות המערבית. "ספר המתים הטיבטי", עוסק במהות שבה פועל, חי ועובר האדם – ומהות זו כוללת בתוכה את המוות ואת החיים. "ספר המתים הטיבטי", מיועד לחיים, לבני האנוש, כדי ללמד אותם לחיות עם המוות – ומעבר לו.

רבים הקוראים המכירים את שמו של "ספר המתים הטיבטי", אבל זו הפעם הראשונה בה מתאפשר לקורא העברי להכיר את היצירה במקורה, בתרגום מדויק המלווה בהערות הבהרה.

כריכה רכה, 167 עמודים.

מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


שתף עם חברים: Post on Facebook Twitter

מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאן


עוד באותו נושא:

ספרי רוחניות, ספרות רוחנית, ספר המתים הטיבטי, ספר המתים הטיבטי המלצות, ספר המתים הטיבטי רכישה

תן ציון למאמר זה

0