מדורי תוכן

ראשי | רוחניות | גוף ונפש | הורדת לחץ וניקיון - פסח לגוף ולנשמה

הורדת לחץ וניקיון - פסח לגוף ולנשמה

הורדת לחץ וניקיון - פסח לגוף ולנשמה הורדת לחץ וניקיון - פסח לגוף ולנשמה

בכל שנה אנחנו עושים נקיון יסודי לבית ולכל הסובב אותנו לפני חג הפסח... אבל פעמים רבות אנחנו לא זוכרים כי צריכים לנקות גם את הנפש – שלנו! זהו מאמר המתאים לתקופת האביב אבל כל אחד ואחת מאיתנו יכולים לעשות נקיון לנפש – בכל זמן!

שלקבלת יעוץ אישי ומידע בנושא, התקשרו עכשיו: 072-2285801

סיימת לסדר וגם לנקות
הכנת את בגדי החג ואת ההגדות,
קנית את האוכל וגם את המצות,
הבאת כל מה שצריך והשלמת חוסרים,
ואפילו קיבלת קצת חופש מהעבודה והלימודים
כדי להטעין מחדש את המצברים.
אך דבר אחד עוד לא ממש הספקת משום מה
ניקיון פסח לגוף ולנשמה.

מדוע זה חשוב?
גופינו ומוחנו הם מעין מכונות שעובדות על בסיס המחשבות שלנו וגם קולטות חומרים מהסביבה. כבר נגעתי בנושא זה קצת בפוסט "הקשר בין האמונות ומה אנחנו בוחרים לאכול" שם דיברתי על כך שמה שנכנס לגוף (אם זה בתזונה או במחשבות שעוברות בראשנו), ישפיע על מה שיתקבל כתוצאה.

למחשבות שלנו יש השפעה מאוד גדולה על הגוף, על תחושות, ועל רגשות. היום אנחנו חיים באולם שטוף במידע, בגירויים שונים, באיפון, איפד, מחשבים, בטלוויזיה המציפה אותנו במסרים שונים ולא פשוטים... בקיצור - אורח החיים המודרני מוביל לחיים בלחץ ובמתח תמידי ואנחנו רצים אחרי מטרות כשדאגות אין סופיות מתרוצצות לנו בראש.

ואין לנו בכלל זמן לעצור, להתבונן ולהיזכר בכך שיצירת המציאות היא פרי יחסי הגומלין בין מה שקורה בתוכנו, במוח, במחשבות, ברגשות, במערכת העצבים, באופן הסתכלות שלנו על העולם, לבין מה שקורה שם בחוץ. כי הרי התוצאה שקורית בחוץ היא זאת שהופכת את הדברים לממשיים אצלנו בחוויה ומחזקת את תפיסת המציאות שלנו, את המחשבות והרגשות.

כבר כתבתי אין ספור פוסטים על כך שלחץ, מתח, מחשבות שליליות וביקורת עצמית יומיומיים גורמים לתגובות שליליות במערכת העצבים ובכל תא ותא בגוף, אשר בסופו של דבר עלולים להביא לחולשה או למחלה.

והיום, לקראת חג הפסח, אני קוראת לכם לצאת מעבדות לחירות. חירות פיזית - גופנית וחירות הנפש.
אני מציעה לכם:
• לקחת את סמליות שבחג הזה כדי לבדוק איך ניתן לשחרר את המחשבות שזורמות לכם בראש וגורמות לכם לשעבוד תמידי..
• להתחבר לאותנטיות שלכם ולצו מצפונכם, כדי לקיים את היעוד שלם.
• ולהתעמת מול עצמכם ומול האגו, כיוון שהאגו הוא שגורם לנו לרדוף כל הזמן אחרי תענוגות רגעיים שלא באמת מספקים אותנו, ורק משאירים אותנו עוד יותר ריקים מאשר היינו קודם.
זה הזמן להתחבר לרצוננו הנקי והאמיתי, ולהפסיק להתאים את עצמנו לרצונם של אנשים אחרים. כי הרי הרגשת החיבור והאחדות תלויה אך ורק ברצון שלנו.
ואז? אז יפתח בפניכם עולם חדש, עולם של אהבה, של תענוג אינסופי, גדול יותר מכל דבר אפשר לדמיין.

מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


שתף עם חברים: Post on Facebook Twitter

מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאן
עוד באותו נושא:

גוף נפש, מירי בלנק, מתח, מערכת העצבים, ביקורת עצמית, מעבדות לחירות, ניקיון רוחני, מחלה, מחשבות שליליות, ניקוי הנפש, נקיון פסח, עונת האביב, חג הפסח, ניקיון פסח לגוף ולנשמה, אורח חיים מודרני

תן ציון למאמר זה

1.00