מדורי תוכן

מדיטציה

מדיטציה מדיטציה

המדיטציה היא שיטה המסייעת להרפות את הגוף ובסופו של התהליך להשקיט את תודעתנו כדי להתחבר אל העצמי פנימי שלנו.

לקבלת יעוץ אישי ממני, התקשרו עכשיו: 072-2285800 שלוחה 387

קיימות מספר שיטות של מדיטציה. כאשר מתחילים לעשות מדיטציה, חשוב להקדיש שעה קבוע לכך. אפשר להדליק נר ו/או מוזיקה מרגיעה. אפשר לעשות מדיטציה, בעמידה – כאשר הפנים מזרחה, ואז קל יותר למדוט. אפשר לשבת על כיסא בגב זקוף כאשר הראש והצוואר רפויים, הרגלים על הרצפה וכפות הידיים מונחות על הברכיים. אפשרות נוספת ישיבת לוטוס או ישיבה מזרחית, כאשר הגף זקוף, הראש והצוואר רפויים וכפות הרגלים מונחות על הברכיים. אפשר גם לעשות מדיטציה בשכיבה על הגב.
 
בזמן המדיטציה אנו עובדים על מרכזי האנרגיה או על שבע הצ'אקרות. המוח מגיע לגלי אלפא, כמו בזמן השינה, המוח מתפקד במהירות שונה וברגישות קליטה גבוהה.

על מנת למדוט יש להשקיט את המחשבה והדבר קשה מאוד, כיון שדווקא שכאשר אנו מנסים להשקיט את המחשבות באות אלינו כולן ומעסיקות אותנו. בזמן המדיטציה ניתן למחשבות להגיע ולחלוף, לא נילחם בהן. אפשר לחשוב על פרח יפה שאנו אוהבים, עץ, או אפשר  לחשוב על המחשבות כעל בועות המרחפות בחלל ונמוגות. אפשר לחשוב על מנטרות, להתמקד בנשימה, להאזין למוזיקה, אפשר לחשוב על ים, מפל מים, או כל דבר אחר בטבע ולנסות להתמלאות בהם. פטנג'לי משווה את התודעה לבריכה שאבנים נזרקים אליה ויוצרות אדוה. אם לא נפסיק לזרוק את האבנים לא נוכל לראות את תחתית הבריכה.. תחתית הבריכה היא האני האמיתי שלנו, שאליו אנו רוצים להגיע.
 
חשוב כשמחליטים לעשות מדיטציה: 
•לשמור על שעה קבועה ביום. 
•לשבת במקום שקט 
•ללמוד להרפות את הגוף 
•ללמוד להשקיט את התודעה 

מדיטציית ארבעת היסודות מתאימה לעבודה בחיק הטבע. חשוב לעבוד עם ארבעת היסודות –אדמה, מים, אש ואויר. אם נבקש עזרת היסודות האלה ונדע להשתמש בהם כראוי הם ישרתנו אותנו. אם נשתמש בהם שלא כראוי, הם יחוללו תוהו ובוהו בחיינו. אם ארבעת היסודות בגופנו לא יהיו מאוזנים אנו נחווה חולי ומדווה. לכן כדאי לנו להשתמש בהם כראוי ולאזן את גופנו, על מנת שתהיה לנו זרימת דם תקינה יותר וכל המערכות בגוף יפעלו בהרמוניה, ננפץ מסגרות של הרגלים שליליים ובמיוחד שנחוש שלווה.
 
המדיטציה מגבירה את היצירתיות, משפרת את יכולת הריכוז, עוזרת לבריאות הגוף והנפש, משחררת מתחים, מפיגה רגשות שליליים ועם ההתרגעות יש השפעה חיובית ומרעננת על מערכת העצבים, השרירים, תפקוד הגוף ומחזור הדם.

ליצירת קשר ופרטים מלאים על תחיה כהן אביאלי

מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


שתף עם חברים: Post on Facebook Twitter

מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאן
עוד באותו נושא:

צאקרות, צ'אקרות, תחיה כהן אביאלי, מדיטציה, מדיטציה בדמיון מודרך, מדיטציה לילדים, מדיטציה לריפוי, מדיטציה לשינה, מדיטציה לבוקר, גלי אלפא, מדיטציה יהודית, מדיטציה קבלית, 7 צ'אקרות, יוגה ומדיטציה, מדיטציה לשינה טובה, מדיטציית ארבעת היסודות

תן ציון למאמר זה

0