מדורי תוכן

ראשי | רוחניות | מודעות עצמית | לכל אחד יש אמונות

לכל אחד יש אמונות

לכל אחד יש אמונות לכל אחד יש אמונות

לכל אחד יש אמונות שהושרשו בחייו, לעיתים הן מגבילות ומונעות מאיתנו לזרום ותוקעות אותנו באיזה שהוא מקום. כדי לשנות אמונות שהושרשו יש צורך לזהות תחילה את אותן אמונות מגבילות וכובלות שברצוננו לשנות.

לקבלת יעוץ אישי ממני, התקשרו עכשיו: 072-2285425

לכל אחד יש אמונות שהושרשו בחייו, לעיתים הן מגבילות ומונעות מאיתנו לזרום ותוקעות אותנו באיזה שהוא מקום אי שם רחוק מאותן יעדים ומטרות ואותן הזדמנויות והצלחות שהיו יכולות להיות מנת חלקינו. כדי לשנות אמונות שהושרשו יש צורך לזהות תחילה את אותן אמונות מגבילות וכובלות שברצוננו לשנות. 

השינוי הוא מסע מרתק ומעצים, הוא פותח דלתות חדשות שלעולם לא היו נפתחות ולא היו מגלות את האוצרות הטמונים מאחורי אותה דלת שחשבנו שהיא מחוץ לתחום שלנו. 

תת המודע שלנו מפנים את מה שניטע בתוכו במהלך חיינו, הוא אינו שיפוטי ואינו יודע להסיק מסקנות, אין לו יכולת לבדוק אם המידע נכון, הוא מקבל כל מידע כאילו הוא נכון ופועל בהתאם למידע שהתקבל. 

לדוגמא: תמר, אישה בשנות הארבעים לחייה פעלה באיטיות במטלות מסוימות לא סיימה את תפקידיה בבית, הכל נגרר עד לדקה ה 99. הדבר הפריע לה ולבני משפחתה אך תמר "ידעה" שאין מה לעשות "ככה היא! איטית!" 

התופעה של חוסר ארגון ואיטיות העצימה הכבידה וגרמה לקשיים בזרימה היומיומית וביקורת מצד אמנון בעלה, דבר שהפר את השלום בית. הזוג פנה אליי לגישור המצב היה בלתי נסבל כל אחד מהצד שלו, תמר לא יכלה לסבול את הביקורת והלחץ שאמנון מפעיל עליה וחוסר הקבלה שלו שזו היא, אמנון מצידו סרב בכל תוקף להסכים לקבל את העצלנות וההתנהלות המרגיזה בה תמר פעלה. במהלך הטיפול שאלתי את תמר לגבי עבודתה כמזכירה בכירה באחת החברות המובילות, הסתבר ששם היא הצטיינה ביעילותה ותפקודה. 

דבר מוזר!! כיצד יתכן שתמר יעילה וזריזה בתחומים מסוימים, ובמטלות הבית היא איטית בצורה קיצונית?! ובכן, תמר האמינה במערכת אמונות שהיא עצלנית ואיטית זה מה שהיא שמעה מאימה כשהייתה קטנה. תמר האישה האינטליגנטית עם תובנות ויכולות מדהימות כבלה את עצמה והאמינה שזאת היא ואין מה לעשות. העובדה שהיא זריזה בתחומים אחרים לא הופנמה ולא עברה אל התת מודע כהצלחה, התת מודע כאמור לא מסיק מסקנות ואינו שיפוטי. בעבודה משותפת תמר יצאה מהמעגל שהגביל אותה, הבינה זיהתה ויצרה שינוי מבורך. 

האדם מטבעו מרגיש נוח עם הרגליו ומצבו הנוכחי כיון שזה מוכר לו. אדם עשוי להרגיש נוח עם מצב בלתי נסבל לחיות שנים ארוכות ללא שמחת חיים, ללא סיפוק רק משום שאינו רוצה לצאת ממעגל הנוחות שלו. שם הוא מכיר את חוקי המשחק והכללים גם אם אינם טובים לו הם המוכרים. 

אנטול פראנס אמר: "כל השינויים, גם אלה שנכספנו אליהם ביותר יש בהם עצב, כי אנו למעשה עוזבים מאחורינו חלק מעצמינו. עלינו ל'מות' בחיינו הנוכחיים כדי 'להיוולד' בחיים אחרים. 

צור לעצמך שבילים חדשים במוח כשאתה רוצה לשנות
שכנע את עצמך שאתה זקוק לשינוי
עשה דברים אחרת
הפוך יצירתי
אמץ את השינוי ותגלה עולמות קסומים

המודעות לאמונות המעכבות מהווה בסיס משמעותי ליצירת שינוי.
עצם הזיהוי מהווה כברת דרך משמעותית ליצירת השינוי.
ועתה התחל לצעוד בצעד קטן אך עקבי לקראת השינוי.
כי כל מסע של אלפי קילומטרים לא היה מתחיל ללא הצעד הראשון!

בהצלחה במסע המרתק לקראת השינוי המבורך.

ליצירת קשר ופרטים נוספים על רינה מורדו PHD.

מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


שתף עם חברים: Post on Facebook Twitter

מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאן
עוד באותו נושא:

רינה מורדו, דר רינה מורדו, מודעות עצמית, מודעות עצמית מאמרים, תת מודע, מודעות עצמית מהי, שינויים בחיים, לעשות שינוי בחיים, שינוי בחיים מאמרים, אמונות, אמונות מגבילות, יצירת שינוי בחיים, שמחת חיים, תת המודע

תן ציון למאמר זה

0