מדורי תוכן

ראשי | רוחניות | מודעות עצמית | הנוסע המתמיד העונה לשם שינוי

הנוסע המתמיד העונה לשם שינוי

הנוסע המתמיד העונה לשם שינוי הנוסע המתמיד העונה לשם שינוי

זה לא באמת משנה היכן אנו נמצאים, במה מתעסקים, מאושרים יותר או פחות. בכל רגע אנו עשויים להיות נתונים לשינויים בין אם מבחירה ובין אם כתוצאה מאילוצים...

לקבלת יעוץ אישי ומידע בנושא, התקשרו עכשיו: 072-2285801

במפגש חברים שהתקיים לא מזמן, אמר לי אחד הנוכחים שבטח כ'מראת דרך' - החיים שלי מסודרים ומושלמים. באותו רגע הבנתי שכנראה לא כולנו מודעים ל"נוסע המתמיד" שמלווה אותנו כל החיים ועונה לשם "שינוי".

זה לא באמת משנה היכן אנו נמצאים, במה מתעסקים, מאושרים יותר או פחות. בכל רגע אנו עשויים להיות נתונים לשינויים בין אם מבחירה ובין אם כתוצאה מאילוצים. ומי שמטיל ספק ומתקשה להאמין - שיחשוב לרגע היכן הוא נמצא כיום, בהיבטים שונים של חייו, לעומת המקום בו היה רק לפני מספר שנים, חודשים או שבועות.

השינוי האישי יכול להתרחש כתוצאה משינוי מקום מגורים או מקום עבודה, שינוי בסטאטוס מעובד למנהל, מחיי רווקות לחיים בזוגיות וכך הלאה. כל אחד מהמקרים האלה דורש מאיתנו לבצע אי אילו התאמות בהתנהלות ובגישה. לעיתים השינוי קורה בטבעיות וללא קושי ובמקרים אחרים המצב החדש מעורר קשיי הסתגלות והתאמה, ודורש חשיבה ואסטרטגיה חדשה.

השינוי יכול להיות חברנו הטוב או אויבנו הגרוע ביותר - ורק בידנו האפשרות להחליט איזו תשובה נכונה עבורנו. עבורי השינוי תמיד מתקבל בברכה, אני רואה בו אפשרות ללמידה ומנוף לצמיחה, גם אם נכון לאותה נקודת זמן נדמה כי השינוי שארע הוא הדבר הכי "רע" שיכול היה לקרות.

שינוי מאלץ אותנו לא פעם "לצאת מהמסגרת" ולבחון דברים מנקודת מבט אחרת, שיכולה להוביל אותנו לדרך חדשה ולעיתים אף יותר טובה. ואלמלא המצב בו אנו נמצאים - יתכן ואל אותה הדרך לעולם לא היינו מגיעים.

ומאחר וכולנו "נוסעים מתמידים" של החיים - כולנו חשופים לשינויים בכל רגע נתון. בזכות שינויים אלו אנו מתקדמים ומתפתחים, זונחים את הכלים שליוו אותנו עד כה ואינם שימושיים עוד ומקבלים כלים חדשים להמשך הדרך.

אז בפעם הבאה ששינוי מזדמן בדרככם, תעצרו לרגע ותחשבו מה אתם למדים על עצמכם כתוצאה מהמצב החדש שנוצר, וכיצד ניתן להפיק ממנו את התועלת המירבית; וצאו לדרך חדשה ממקום של ביטחון ואמונה.

מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


שתף עם חברים: Post on Facebook Twitter

מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאן
עוד באותו נושא:

מודעות עצמית, שינוי בחיים, שינויים בחיים, שינוי בחיים מאמרים, מיכל בן עמי, קשיי הסתגלות, קשיי הסתגלות חברתית, שינוי אישי, שינוי מצב אישי, שינוי אישיות, שינוי תדמית אישית, שינוי כיוון בחיים, יציאה מהמסגרת, הגשמה והעצמה אישית

תן ציון למאמר זה

0