מדורי תוכן

ראשי | רוחניות | פירוש חלומות | יש לי חלום!

יש לי חלום!

יש לי חלום! יש לי חלום!

כיצד ניתן לעורר את החלומות שלנו ומה הקשר בין חלום של לילה לחלום של מציאות.

לקבלת יעוץ אישי ממני, התקשרו עכשיו: 072-2285477

"יש לי חלום!" אמר מרטין לותר קינג באוסט 1963.
קינג אמנם לא התכוון לחלום אותו הוא חולם בלילה, אלא לחלום במובן המופשט של המילה, אולם למרות זאת - יש קשר בין שני סוגים של חלומות אלו ופעמים רבות, כשאנו מתקשים לחלום חלום מסוג אחד אנו מאבדים את היכולת לחלום חלום מסוג שני.

פעמים רבות נוכל למצוא קשר בין שני סוגי חלומות: בין החלום המופשט המייצג את השאיפות שלנו ובין החלומות אותם אנו חולמים בלילה. לא פעם החלום אותו אנו חולמים בלילה אנו מעורר בנו משהו ומשנה דברים רבים בחיי היום יום. החלום פעמים רבות הוא זה ש"מעיר" אותנו, מאפשר לנו לתהות, לחשוב על החיים, על עצמנו ובסופו של דבר הוא זה שמזכיר לנו לא פעם מהו החלום.
אם נשים לב נגלה שברוב המקרים, כשאנו מוצאים את עצמנו עסוקים מידי ונשאבים לעולם היום יום העמוס והמפרך, אל העבודה, המטלות, הבית, הלימודים. כשאנו נשאבים לתוך חיי היום יום מתמעטים החלומות ולפעמים עד כדי שלא נחלום כלל. גם כאן, העובדה שאנו שוכחים מה "החלום" שלנו, שאנו שוכחים מה שחשוב לנו, אנו מפסיקים לחלום.

אז איך ניתן להגביר את החלום בחיינו, האם זה כלל אפשרי?

בוודאי ! נסו ותראו... .
להיות חולמים, שזה אומר לעורר את החלומות שלנו בשלב הראשון ולהיות מסוגלים לשלוט עליהם כך שנוכל לבצע פעולות בחלום כמו בזמן ערות, בשלב מאוחר יותר, זוהי לא מסימה קשה. הטכניקות והתרגילים שתקבלו אינם קשים, אנו לא צריכים להתעמל שעות, זה לא מעייף, אך למרות זאת אתם תגלו שזה לא פשוט.
כדי להיות חולמים אנו צריכים לשמור על ארבעה כללים:
תחילה אנו צריכים להתכוונן.
לאחר מכן להתמיד.
מכאן אנו צריכים להמשיך ולהתמיד.
ולבסוף לא לשכוח -להתמיד.
זה הכול. התוצאה אינה חשובה. לא חשוב אם הצלחתם לחלום מייד או לאחר כמה ימים, לא משנה אם הצלחתם לשלוט על חלום - בסופו של דבר ההתמדה והתכווננות הם סוד ההצלחה ואם פעלתם כמו שצריך, גם אם אין תוצאות מיידיות, אל תדאגו - זה יגיע ובגדול.

תזונה
תחילתו של התהליך מתחיל בגוף הפיזי. עלינו למעט בצריכה של מזונות כבדים (כגון בשר, ומאפים המכילים גבינות) וסמים מעוררים (קפה, תה ועוד). במקביל הכניסו לתפריט שלכם יותר מזונות המסייעים לחלומות והתורמים לחיזוק החלום שהם: תפוח אדמה ושורשים באופן כללי (לא כולל ירקות), תירס, פטריות, אבוקדו, מנגו, דובדבנים וקמח תירס.

נסו להקשיב יותר לגוף שלכם ולתת לו לקבוע את קצב היום. אם תקשיבו טוב, תוכלו לזהות את הדפוסים אשר מכשילים אותנו בחיינו ואשר יוצרים עומס מיותר, כגון: מערכות יחסים לא מתאימות, אי סדר, מקומות עבודה בהם אנו חשים מתוסכלים. השתדלו לא לישון יותר או פחות מידי. עודף שינה (יותר מ- 8 שעות) יכול להאט את קצב החלומות בדיוק כפי שחוסר שינה (פחות מ-6 שעות) יכול.

כניסה למיטה
למיטה נכנסים בזחילה. לא סתם נכנסים למיטה, מתיישבים אליה כאילו היא "כלום" בשבילנו, אלא זוחלים אליה - ז"א נכנסים כשהראש קדימה ואחריו אנו משתמשים בידיים ובברכיים כדי להתקדם.
כניסה זו למיטה מאפשרת לנו להיכנס למרחב האחר הקיים בזמן השינה ומאפשרת לנו להיות משוחררים יותר ומוגנים יותר.

לאחר שנכנסנו למיטה
בכל לילה עלינו ללכת לישון עם התכוונות. לפני השינה אנו צריכים לבקש מהגוף שלנו לזכור את החלום. פשוט צריך להגיד: " גוף יקר, אני מבקש שתאפשר לי לזכור לפחות חלום אחד ביקיצה ".
לאלו שכבר חולמים ורוצים לקדם את תהליך החלום לשלב הבא מוזמנים לבקש חלום אנרגטי. דוגמא של חלום אנרגטי, בו נערך מפגש אם מדריך רוחני תוכלו למצוא בחלום המצורף.

ובוקר שאחרי...
בבוקר, כשפוקחים עיניים - אסור לזוז. צריך להישאר במיטה ולנסות ולהחזיק את החלום אשר עומד לחמוק מאתנו. הישארו כמה שניות נוספות במיטה בהם נסו להיזכר ולשחזר את החלום.

לאחר מכן, יש לרשום במחברת שהכנו מראש המונחת יחד עם עפרון ליד המיטה את כל מה שאנו זוכרים מהחלום. עלינו לרשום כל דבר, גם (ובמיוחד) אם לא היה חלום כלל, כיוון שזה עוזר להחדיר למודעות את הצורך לזכור, להבין ולשלוט בחלום. ייתכן, כי בפעמים הראשונות לא יקרה דבר, אולם חזרה ממושכת על התרגיל לאורך זמן , תגביר את החלומות.

אל תשכחו: גם אם אין חלום צריך לרשום במחברת: " היום לא היה לי חלום"

תרגיל למהלך היום
את התרגיל הזה עושים פעם ביום והוא נועד כדי לחזק את ההתכווננות שלנו, את המודעות של שלנו ואת המטרה שלנו- לזכור חלום. מטרת התרגיל היא לחזק את החלום ואת החלום הנבואי והוא נועד לגרות את האונה הימינית, האונה האינטואיטיבי, ובכך לחזק את עצמתם של החלומות בלילה.
העיקרון המנחה של תרגיל זה הוא "להטריד" את יד שמאל למשך שעה. האידיאל הוא לשים למשך שעה אחת כפפה רק על יד שמאל. חשוב כי התרגיל לא יארך יותר משעה, על-מנת שהמוח לא יתרגל, וכי הוא לא יארך פחות משעה על-מנת שהאפקט יהיה מקסימלי. אלו שלא רואים את עצמם הולכים עם כפפה רק על יד אחת, יכולים לשים או להוריד את השעון מהיד (תלוי אם אתם רגילים לנוכחות השעון או לא). אפשר גם לשים צמיד מטריד, אזיקון או כל חפץ מטריד ולא נעים אחר. חזרה על התרגיל בכל יום תאפשר לכם לא רק לזכור חלומות טוב יותר, אלא גם לזכור ולעורר את החלומות האנרגטיים שלכם.

צבעים, אבני חן ונרות בחדר השינה
לצבעים בחדר השינה שלנו יש השפעה רבה על האווירה בחדר ובאופן עקיף - על היכולת שלנו לחלום. הצבעים שאנו רוצים שיבלטו הם תכלת וסגול בהיר (אבל זהירות עם הסגול).
לפני השינה מומלץ להדליק נר תכלת המחזק את הכוונה שלנו לחלום. אם אפשר - החליפו את הציפה, את הבגד אתו אתם ישנים, הסדין או השמיכה כך שיהיו בצבע תכלת.
נסו להסיר חפצים מהחדר בצבע אדום, לבן (הלבן הוא צבע מבדל) וירוק (צבע מעורר מידי). והחליפו אותם עם צבעים רכים: מומלצים במיוחד הצבעים תכלת וסגול בהיר.
הצבע הסגול הוא צבע העוזר לנו להירדם ואף עוזר לנו לקבל מסרים מהלא ידוע, אולם צבע סגול כהה מידיי או עודף של צבע זה יכולים להרדים אותנו יותר מדיי.
קנו אבן תכלת (לא גדולה) כמו בלו-לייס אגת, סלסטייט ולרימר, שטפו אותה במים ושימו מתחת לכרית או למזרון. אבנים אלו, כמו הנרות, מחזקים את היכולת שלנו לתקשר עם עולמות וכוחות גבוהים יותר.

רונות
בחיפושי אחר כלים היכולים לעזור לנו לזכור חלום פגשתי לא מזמן בחורה מדהימה ששמה טלייה ויינברג והיא תלמד אותנו איך להכין רונה של חלומות.
הרונים הם סמלים עתיקים שהנורדים השתמשו בהם כדי לעורר את הכוחות הארכיטיפים הקיימים בטבע וזה מה שאנו רוצים לעשות - לעורר את הכוחות שיעזרו לנו לשחרר את היכולת שלנו לחלום.

אז איך עושים את זה?
תחילה אנו צריכים למצוא ענף נטוש של עץ פרי או עץ אלון. את הענף אסור לנו לכרות, אלא לחפש ענף על האדמה. הענף צריך להיות בקוטר של כ-3 ס"מ וממנו אנו מנסרים פרוסה של בעובי של כ- 1/2 ס"מ. עכשיו יש לנו דיסק עליו אנו נחרוט את הסמל של הרונה.
לא לשכוח לפני שאתם עוזבים את הסביבה בה מצאתם את הענף, להודות לעץ שנתן לכם אותו וכן להסביר לו מדוע אתם צריכים את הענף.

הרונה שאנו נחרוט נקראת pedrho והסמל שלה קשור עם כוחות המסתורין של היקום. רונה זו מעוררת את כוחות האינטואיציה, כוחות הבאים ממקורות בלתי ידועים ואת כוחו של הזמן.
רונה זו תגביר את היכולת שלנו לתת לדברים לקרות, לא לפחד להיכנס לעולמות האחרים, להיות פתוחים לאינטואיציה שלנו ולנטרל את ההתנגדויות של ההיגיון והכוחות המקבעים בחיינו המפריעים לנו להשתרר.

כדי לחרוט על פיסת העץ שאספנו מהטבע. אנו צריכים סכין אותה נקנה במיוחד לאירוע. העץ הוא רך, כך שפעולת החריטה איננה כה קשה.
לפני שנחרוט אנו צריכים לקדש חלל מיוחד (בד"כ שולחן) דרך כך שנבדל אותו. אנו צריכים להפנות את השולחן אל המזרח ולהדליק עליו שני נרות - אחד לבן והשני שחור.

את הסכין אנו נעביר מעל הנר השחור ונבקש לנקות את כל האנרגיות השליליות. לאחר מכן נעביר אותו מעל הנר הלבן ונבקש שהכוונות הטובות והכוחות העליונים ייכנסו לסכין שהנה כלי טהור המיועד לחריטה על העץ. עכשיו זה פשוט, וגם אדם בלתי מוכשר בעליל באומנות (כמוני) יכול לחרוט את הסמל הנראה בציור. מומלץ לחרוט משמאל לימין ומלמעלה למטה. ז"א תחילה את העמוד בצד שמאל, לאחר מכן את שני הקווים (זה שיורד ולאחר מכן עולה) למעלה ולבסוף את שני קווים למתה. עכשיו יש לכם רונה והכיף מתחיל.

לפני השינה עשו מדיטציה קצרה, לאחריה בקשו שהכוחות המקבעים שבחיינו יחלשו במידה כזו שתאפשר לנו לחלום. לאחר מכן ענדו את הרונה או שימו אותה מתחת לכרית.

בהצלחה וחלומות נעימים.

טארוט חלומות וקצת יותר - האתר של שגיא מנדלבוים

ליצירת קשר ופרטים נוספים על שגיא מנדלבוים

מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


שתף עם חברים: Post on Facebook Twitter

מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאן
עוד באותו נושא:

שגיא מנדלבוים, מדיטציה, אינטואיציה, רוחניות, אנרגיה שלילית, חלומות, פירוש חלומות, חלום, סוגי חלומות, עודף שינה, פירוש חלום, לחלום, צבעים לחדר שינה, רונים, אבני חן, אנרגיות שליליות, חלומות אנרגטיים

תן ציון למאמר זה

0