מדורי תוכן

ראשי | רפואה משלימה | אוכל בריא | חמניות (helianthus annuus)

חמניות (helianthus annuus)

חמניות (helianthus annuus) חמניות (helianthus annuus)

חלבוני גרעיני חמניות ושומשום הם החלבונים היחידים ממקור צמחי העשירים בחומצת האמינו מתיונין הנחוצה לבניית רקמת הגוף.

לקבלת יעוץ אישי ממני, התקשרו עכשיו: 072-2285875

מוצא החמניות מפרו מצפון אמריקה. משמעות השם הלטיני helianthus "פרח שמש" על שום נטיית הפרחים לכיוון השמש. שמם האנגלי שימר את אותה משמעות sunflower. ישנן עדויות לכך שהאינדיאנים ביתו את הצמח עוד במאה הרבעית לפני הספירה. הכובשים הספרדים נתקלו בצמח במקדשי האצטקים של אל השמש. הכהנים האצטקים נהגו לעתר את ראשיהם בזרים של פרחי חמניות ולהחזיקם בידיהם בעת הטקסים הדתיים. האצטקים אף יצקו תבנית מזהב טהור בצורת פרחי החמניות. שמם העברי נגזר מתכונת הצמח להטות את הפרח בכיוון החמה. במאה ה 16 הובאה לאירופה על ידי הספרדים ושמשה כצמח נוי. הגידול התעשיתי של הצמח החל רק במאה ה 19 ברוסיה לצורך הפקת שמן. 
חלבוני גרעיני חמניות ושומשום הם החלבונים היחידים ממקור צמחי העשירים בחומצת האמינו מתיונין הנחוצה לבניית רקמת הגוף. כמו כן הם עשירים בחומצות האמינו החיוניות ליזין וטריפטופאן. שמן החמניות הוא חד השמנים העשירים ביותר בחומצות שומן רב בלתי רוויות(59%) ורק 11% חומצות שומן רוויות. על כן הוא עוזר בהורדת כולסטרול, מאזן לחץ דם ומונע הפרעות בלב ובעל פעילות אנטי דלקתית.

אסטמה: ערבב חופן גרעיני חמניות בחצי ליטר מים. חמם הבא לנקודת רתיחה עד שתישאר חצי מכמות המים. סנן את הגרעינים והוסף כף  דבש. חמם על האש עד שיווצר סירופ. יש לקחת שלוש כפות ליום.

עיניים מאומצות: לאכול חצי כוס גרעינים ביום.

ליצירת קשר ופרטים מלאים על הלל לרנר

מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


שתף עם חברים: Post on Facebook Twitter

מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאן


עוד באותו נושא:

אוכל בריא, הלל לרנר, חמניות, חמניות ערך תזונתי, גרעיני חמניה ערך תזונתי, נבטי חמניה ערך תזונתי, זרעי חמניה ערך תזונתי, שמן חמניות, שמן חמניות בריא, שמן חמניות לא מזוכך, שמן חמניות מחיר, האם שמן חמניות בריא, טיפול באסטמה, טיפול באסטמה טבעי, טיפול בעיניים מאומצות, אסטמה, טיפול טבעי באסטמה, עיניים מאומצות, תרופות סבתא לעיניים מאומצות

תן ציון למאמר זה

0