מדורי תוכן

ראשי | רפואה משלימה | כל מה שרצית לדעת על... | שפעת החזירים ולא בשנת החזיר הסינית

שפעת החזירים ולא בשנת החזיר הסינית

שפעת החזירים ולא בשנת החזיר הסינית שפעת החזירים ולא בשנת החזיר הסינית

שפעת החזירים אופיינית בעיקר לחזירים, ועד לשנת 2009 היו המקרים בהם נדבקו במחלה בני אדם נדירים, ולכן רוב האנשים עדיין לא חסינים כנגד הנגיף.

לקבלת יעוץ אישי ממני, התקשרו עכשיו: 072-2285881

הנגיף התגלה לראשונה בארצות הברית באפריל 2009. מקור שמו היה בגלל דמיון בין חלק מהגנים שלו לשפעת המופיעה בחזירים בצפון אמריקה.

בסוף אפריל 2009 הודיע ארגון הבריאות העולמי כי התפרצותה של מגפת שפעת החזרים הגיעה לשלב החמישי מבין ששת השלבים שלו, המצביע על מגפה פעילה, וביוני 2009 הודיע הארגון על מעבר לשלב השישי, החמור ביותר.

שפעת החזירים בהחלט הוגדרה כבר כמגפת שנות האלפיים וניתן לשמוע רסיסי מידע חדשים כל יום בתקשורת.

לפי מידע של משרד הבריאות - כל יום נדבקים 60 (כן, לא להאמין - מספר לא קטן) חולים חדשים בשפעת החזירים. בקצב כזה - 1/4 מאוכלוסיית המדינה תהיה חולה. משרד החינוך כבר מנפיק הוראות חדשות לגבי החזרה ללימודים, ואם תתפשט המגפה יש סכנה (או סיכוי, תלוי אם אתם תלמידים או הורים) לסגירה של בתי ספר.

שפעת החזירים נגרמת על פי רוב על ידי כמה מתתי הזנים של נגיף השפעת מסוג A ממשפחת נגיפי השפעת. חלק מנגיפים גורמי המחלה שבודדו עד כה סווגו כנגיפי שפעת מסוג C.

במהלך המאה האחרונה זוהו במספר אירועים נגיף שפעת מחולל מגפה בבני אדם כנגיף של שפעת החזירים, השפעת הספרדית שהייתה נפוצה בקנה מידה עולמי עד כדי כך ששליש מאוכלוסיית העולם נדבקה (כ-500 מיליון איש בזמן ההוא), וגבתה את חייהם של כ-50 עד 100 מיליון בני אדם. אירועים דומים, מצומצמים בהרבה מבחינת רמת התחלואה, היו גם בארצות הברית בשנים 1976, 1988, 1998, ובפיליפינים בשנת 2007.

מהם הסימפטומים?
בבני אדם דומים לסימפטומים של השפעת הרגילה: חום (38 מעלות או יותר), כאב ראש, תשישות, כאבי בטן, חוסר תיאבון, שיעול, נזלת, קוצר נשימה, כאב גרון, צמרמורות וכאבי שרירים. בחלק מהמקרים יופיעו גם הקאות ושלשול.

הבעיה אינה עם הופעת השפעת בסימפטומים אלה, אלא בסיבוכיה השונים, שבהם אדון בהמשך.

איך נדבקים?
ההדבקה נעשית באמצעות מגע עם הפרשות נשימתיות ובמגע הדוק עם החולה, שכולל טיפול בחולה ממרחק של פחות ממטר. כמו כן ניתן להדבק על ידי שהייה של יותר משעה בחדר שיש בו חולה, או טיסה עם מישהו חולה.

איך נמנעים מהדבקות?
הדרכים למניעת הידבקות בשפעת החזירים דומות לדרכים למניעת הידבקות בשפעת רגילה בניהן: הקפדה על שטיפת ידיים בסבון, מניעת מגע של ידיים לא נקיות בפה, באף ובעיניים, והקפדה על שיעול אל המרפק ולא אל כף היד, וכן הקפדה על שיעול וקינוח האף לתוך ניירטואלט או טישיו, המושלכים לאשפה לאחר השימוש, ולא לתוך ממחטות בד.

מתי לגשת לרופא?
על פי משרד הבריאות במקרה של חולים עם תסמינים קשים שקשורים למערכת הנשימה, או חולים בסיכון עם מחלות שונות ברקע, או נשים בהריון החל מהשליש השני להריונן.
במקרים כאלה יומלץ ככל הנראה טיפול אנטי ויראלי.

רפואה סינית ושפעת החזירים
בזמן שהרפואה המערבית נתקלת בקשיים רבים להתמודד כראוי עם שפעת החזירים, כיוון שמדובר במחלה ויראלית. את האפשרות למניעה וחיזוק הגוף מפני מלות ויראליות שונות ניתן למצוא דווקא ברפואה הסינית.

מהמאה השנייה לספירה ועד היום משתמשים רבים בעולם בשיטות אלטרנטיביות שונות שמחזקות את הגוף, כמו צמחי מרפא ודיקור סיני לטיפול בשפעות שונות.

קיימים צמחים סיניים שמחזקים את המערכת החיסונית ועוזרים לה להימנע מהדבקת הגוף במחלות ויראליות.

פורמולה נושנה וטובה לשימוש מזה שנים רבות היא פורמולת צמחים סיניים זו מונעת התלקחויות של שפעת ויראלית ומתאימה גם לילדים בשנה הראשונה בגן. לא כדאי לקחת את הפורמולה ללא המלצת מטפל סיני שהתמחה בצמחים סיניים, וייתן את המינון המתאים.

פורמולה סינית נוספת היא פורמולה שצריך לקחת אותה רק עם תחילת הופעת תסמיני השפעת. גם את פורמולה זו לא כדאי לקחת ללא המלצת מטפל סיני שהתמחה ב צמחים סיניים, וייתן את המינון המתאים.

תוספי מזון שעשויים להקל 

אפרט כאן רשימה של התוספים היעילים.

*שמן אורגנו רפואי. שמן זה שנילקח בקפסולות מתאים לטיפול בזיהומים חיידקיים וויראליים - שפעת, דלקות בדרכי השתן, סלמונלה ועוד. פועל כמכייח חזק ומקל על שיעול כרוני ובעיות בדרכי הנשימה העליונות.

*ויטמין C. במקרה של החלשות המערכת החיסונית יש לקחת את הוויטמין C ברמות גבוהות. חשוב לציין שוויטמין C מסיס במים ולכן לא יתקע בגוף במקרה של עודף.

*אבץ במציצה. מקל מאוד על תסמינים של כאבי גרון והצטננות.

*תמצית סמבוק שחור. צמח הסמבוק השחור משמש לטיפול בהצטננויות ובשיעול שמקורו באסתמה, ברונכיטיס, עישון ומחלות אחרות. מסייע גם בהרחקת הפרשות מדרכי הנשימה ועל כן מקל על תסמיני הסינוסיטיס והנזלת כרונית.

מקווה שסקירה זו קצת סיברה את אוזני ועייני כולנו, ונקווה שכל השפעות יתרחקו מכולנו.

בברכת בריאות טובה,
ליצירת קשר ולפרטים מלאים על אורלי אברהם

שפעת החזירים- מניעה וטיפול

מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


שתף עם חברים: Post on Facebook Twitter

מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאן
עוד באותו נושא:

רפואה סינית, נזלת כרונית, אורלי אברהם, כל מה שרצית לדעת על שפעת החזירים, שפעת החזירים תסמינים, שפעת החזירים בישראל, תסמינים של שפעת החזירים, חיסון שפעת החזירים, שפעת החזירים בהריון, שפעת החזירים טיפול, שפעת החזירים ילדים, אבחון שפעת החזירים, שפעת החזירים אצל ילדים, שפעת החזירים אבחון, שפעת החזירים אצל תינוקות, שפעת החזירים איך נדבקים, שפעת החזירים בדיקת דם, שפעת החזירים, הכל על שפעת החזירים, סינוסיטיס, הידבקות בשפעת החזירים, שפעת החזירים סימפטומים, שיעול כרוני, ברונכיטיס, סימפטומים של שפעת החזירים, כאב ראשכאב ראש, איך למנוע הידבקות בשפעת החזירים, שמן אורגנו רפואי, תמצית סמבוק שחור

תן ציון למאמר זה

0