מדורי תוכן

ראשי | רפואה משלימה | כל מה שרצית לדעת על... | טיפול טבעי בבעיות פוריות

טיפול טבעי בבעיות פוריות

טיפול טבעי בבעיות פוריות טיפול טבעי בבעיות פוריות

לצערנו לא בכל המקרים הריון מתרחש בדרך הטבע. ברפואה המשלימה ניתן לטפל באמצעות צמחי מרפא, דיקור ורפלקסולוגיה

לקבלת יעוץ אישי ומידע בנושא, התקשרו עכשיו: 072-2285801

הריון ולידה הם חלק מטבעה של האנושות אבל לצערנו לא בכל המקרים הריון מתרחש בדרך הטבע. 
הסטטיסטיקה קובעת ש 10 -15% מהזוגות המנסים להרות, לא יצליחו בכך בניסיונות שנמשכים 12 חודשים.

הסיבות לבעיות בפוריות הן:
כ - 30% - בגלל בעיות פוריות אצל הגבר
כ - 30% - נוספים בשל ביציות לא תקינות
כ - 20% - בשל סתימות בחצוצרה  
כ - 11% - בשל בעיות רחמיות
כ - 4% - בשל בעיות אחרות

פוריות הגבר עלולה להיות לקויה בשל איכות ו/או כמות זרע נמוכה. 
קיימים צמחי מרפא היכולים לשפר מדדים אלה כמו מאקה, דקל המסור, אפימדיום (יש להיוועץ בבעל מקצוע שיתאים את הצמחים למטופל ולמצבו הבריאותי).

אצל הנשים: סתימות בחצוצרה עלולות להיווצר כתוצאה מדלקות שונות באזור האגן או בשל צ'יסטות הגדלות בחצוצרות
ברפואה מתמודדים עם הבעיה בעזרת הפריה חוץ גופית. באופן טבעי המפגש בין הזרע לביצית מתרחש בחצוצרה ובמקרים של סתימה עוקפים את הבעיה על ידי ביצוע הפריה ב"מבחנה" והשתלת הביצית ברחם. 

תחת ההגדרה של ביציות לא תקינות נכנסת תסמונת השחלות הפוליציסטיות – (PCOS). שכיחות הופעת שחלות פוליציסטיות באוכלוסיה היא 10%. 
בבדיקת אולטרא סאונד ניתן לראות זקיקים רבים. כדי ששחלה תוגדר כפוליציסטית נקבע שיש לראות לפחות 12 זקיקים בקוטר 2-9 מ"מ או שנפח השחלה יעלה על 10 סמ"ק.

בדרך כלל נשים עם תסמונת זו מתאפיינות בחלק מהתסמינים הבאים: מחזור לא סדיר, ווסתות המופיעות לפעמים בשל ביוצים מועטים, רמות ההורמונים הזכריים בדם גבוהה, שיעור יתר, אקנה, שיער דליל, עודף משקל, עמידות לאינסולין או סכרת, רמות לא תקינות שלשומנים בדם – גבוהות או נמוכות ויתר לחץ דם.

מומלץ לנשים להוריד ממשקלן ולעסוק בפעילות גופנית בניסיון להסדיר את הביוץ וגם לשפר חלק מהסימפטומים המוזכרים.

הטיפול הרפואי בתסמונת השחלות הפוליציסטיות כוללת טיפולים הורמונאליים שמטרתם הסדרת הביוץ, גישה טיפולית חדשה גורסת שתרופות המעלות את הרגישות לאינסולין כמו מטפורמין תסייע.

אפשרויות נוספות הן מתן סטרואידים – להורדת רמות ההורמונים הזכריים או מדללי דם כדי להזרים יותר דם לרירית הרחם וכך להגביר את הסיכוי להריון. 

החיסרון של טיפולים הורמונאליים הוא תופעות לוואי קשות שיש לחלק מהם, השמנה והריון מרובה עוברים.

ברפואה המשלימה ניתן לטפל באמצעות צמחי מרפא, דיקור ורפלקסולוגיה.
בעולם צמחי המרפא נתן למצוא מספר צמחים הפועלים לאיזון הורמונאלי (אבל לא פועלים כהורמונים), סיוע בבניית רירית הרחם והסדרת המחזור – שימוש מושכל בצמחי מרפא הוא בדרך כלל נטול תופעות לוואי או מלווה בתופעות קלות. 

צמחים כמו שיח אברהם המצוי Vitex agnus castus, דונג קוואי Angelica sinensis, כמלריום (Chamaelirium luteum), קמומיל (Matricaria recutita),  אדמונית Paeonoa lactiflora.

באוצר הצמחים יש גם כאלה המסייעים בווסות כמות הסוכר בדם ומקטינים תנגודת לאינסולין (תופעה שנתן למצא בנשים עם שחלות פוליציסטיות) כמו תלתן אדום Trifolium pratense וחילבה (Trigonela foenum).

כמובן שיש להיעזר במטפל מקצועי שיבנה פורמולה המתאימה לצרכי המטופלת.

לעיתים המחזור מופיע לעיתים קרובות כלומר בתדירות של פחות מאחת לחודש. אצל נשים המקפידות על הלכות טהרה יתכן שהביוץ מתרחש מספר ימים לפני הטבילה כך שיש קושי להרות.

גם כאן ניתן לטפל באמצעות צמחי מרפא המאזנים את ההורמונים, אותם הזכרתי למעלה. 
מומלץ לנסות ולטפל באמצעים טבעיים. במקרים רבים נתן לסייע ללא תופעות לוואי.

מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


שתף עם חברים: Post on Facebook Twitter

מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאן
עוד באותו נושא:

צמחי מרפא, קמומיל, רפלקסולוגיה, אקנה, טיפול טבעי בבעיות פוריות, עודף משקל, בעיות פוריות טיפול טבעי, נעמי גבעון, צמחי מרפא סיניים לפוריות, צמחי מרפא לפוריות, תסמונת השחלות הפוליציסטיות, שחלות פוליציסטיות, כל מה שרצית לדעת על טיפול טבעי בבעיות פוריות, הכל על טיפול טבעי בבעיות פוריות, בעיות פוריות, בעיות פוריות אצל גברים, בעיות פוריות אצל האישה, בעיות פוריות לא מוסברות, רפלקסולוגיה לפוריות, דיקור, בעיות פוריות אצל הגבר, סיבות לבעיות פוריות, מחזור לא סדיר, הסדרת המחזור, גורמים לבעיות פוריות, סתימות בחצוצרה, חסימה בחצוצרה, ציסטה בחצוצרה, טיפולים הורמונאליים

תן ציון למאמר זה

0