מדורי תוכן

ראשי | רפואה משלימה | כל מה שרצית לדעת על... | אבחון הצבעים של לושר

אבחון הצבעים של לושר

אבחון הצבעים של לושר אבחון הצבעים של לושר

מבחן הצבעים של לושר – מה אומרים הצבעים שאנחנו אוהבים עלינו?

לקבלת יעוץ אישי ומידע בנושא, התקשרו עכשיו: 072-2285801

מבחן הצבעים של לושר הוא מבחן אישיות לפי צבעים. זהו תהליך קל ופשוט, אינו דורש מאמץ פיסי או שכלי מיוחד, אלא פונה דווקא אל תת-המודע של הנבחן. תת המודע נשאר תמיד אובייקטיבי ובלתי משוחד. 

פרופסור דוקטור מקס לושר
פרופסור דוקטור מקס לושר הוא ראש המכון הרפואי לאבחון פסיכו-רפואי בלוצרן (שוויץ). לושר למד פסיכיאטריה קלינית, פילוסופיה,ופסיכולוגיה בבאזל. הוא שימש במשרה של פרופסור באמסטרדם, ולימד גם באוניברסיטאות בפריז ורומא, באוניברסיטת ייל בארה"ב, בדרום אמריקה, ובאוניברסיטאות ברחבי מזרח ומערב אירופה ובאוסטרליה. 

ב1953 פרסם השנתון הפסיכולוגי "Jahrbuch der Psychologie" (ספר השנה של הפסיכולוגיה) (יצא לאור ע"י: ראשר-ורלג, ציריך) קטעים נבחרים מתוך עבודת פוסט-דוקטורט עיקרית תחת הנושא "אנתרופולוגיה פילוסופית, פסיכולוגיה, ותרבות" שנכתבה כדי לספק את דרישות הכשירות למעמד כפרופסור. עבודה זו הביאה לכך שבגיל 33 קיבל פרופסורה בפסיכולוגיה באמסטרדם ב 1956. הספר מבחן שמונת הצבעים נעשה רב מכר בארה"ב לשנים החל מ 1969, ולא הסתיים עד עתה. כן נשאר כמוביל ברשימת רבי המכר בגרמניה למשך חודשים ב 1971. אחרי כן הוא תורגם ל 29 שפות.

מקס לושר הרצה באוניברסיטאות רבות הן באירופה המזרחית והן המערבית. כמו כן באוניברסיטת ייל בארה"ב, בבית הספר לרפואה ופסיכולוגיה ב 1980.  ויותר מאוחר גם באוניברסיטאות ברומא, סנטיאגו שבצ'ילה, ומלבורן שבאוסטרליה. לושר גם לימד קורסים על תורת הפסיכולוגיה של צורות וצבעים באקדמיה הממשלתית לעיצוב, לדוגמא "Hochschule fur Gestaltung" בלינץ, אוסטריה מ 1978 ועד 1990.

מהו מבחן הצבעים?
מבחן הצבעים קל ופשוט, אינו דורש מאמץ פיסי או שכלי מיוחד, אלא פונה דווקא אל תת-המודע של הנבחן. תת המודע נשאר תמיד אובייקטיבי ובלתי משוחד. מבחן הצבעים של לושר אינו בנוי מתשובות נבחרות לשאלות, אלא בנוי על בחירת צבעים וסידורם בסדר מסוים – מהצבע המועדף ביותר אל הדחוי ביותר. מסיבה זו המבחן הופך להיות אובייקטיבי לחלוטין, ללא השפעות זרות. מבחן הצבעים של לושר בוחן ונותן תוצאות מדויקות ליכולותיו של הנבחן ללמוד, קשיים לימודיים שהוא מתמודד עמם, בעיות קשב וריכוז, התאמה לעבודה, התאמה לתפקיד. מבחן הצבעים בודק ומאבחן קשיים חברתיים, בעיות בזוגיות, מציאת פתרון לקשיים בחינוך, מחלות פסיכו-סומאטיות ועוד... מבחן הצבעים גם נותן את הפתרונות התרופתיים, את התרגילים שיש לבצע, ואת הדרך להשתחרר מהבעיות ולצאת לדרך חיים חדשה, קלה ונעימה. מבחן הצבעים של לושר יכול להיות מבוצע על ידי כל אדם מגיל 5 ועד 120. 

"אבחון הצבעים של לושר"® נמצא בשימוש מעבדתי רפואי כבר משנת 1947, ותורגם ל 29 שפות. מכון לושר לאבחון בצבעים פועל מזה 45 שנה ברחבי העולם ומאבחן בעיות פסיכו-סומאטיות, פסיכולוגיות, פיסיולוגיות ועוד.

מבחן הצבעים של לושר נלמד ברחבי העולם באוניברסיטאות רבות החל מאוניברסיטת ייל בארה"ב, והמשך באוניברסיטאות באירופה, רוסיה, אוסטרליה, סין ויפן... ומשמש רופאים, פסיכולוגים, פסיכיאטרים, רופאי שיניים, עובדים סוציאליים, מרכזים לבחינת עובדים ועוד.

מה נותן "אבחון הצבעים של לושר" ® ומה המרפא יכול לעשות בו:
- האבחון אינו מילולי, הוא בנוי מתבנית מהירה הנמשכת בערך 5 דקות.
- אובייקטיביות: אין גורמים סובייקטיביים שמשתלבים באבחון, במהלך האבחון או במהלך עריכת ההערכה האבחונית.
- בנוי על תובנה ישירה ושונה החודרת אל תוך מבנה הסימפטומים או התלונות.
- מבדיל בין חוק יסודי ונטייה רגעית.
- מספק לרופא מידע מהיסטורית החולה.
- מספק "אסטרטגיה מרפאה מבנית" לפסיכותרפיה.
- נותן הצעות לפתרונות הומיאופתיים.
- מספק למרפא הפיסי מידע שימושי. כמו יסודית של הכאב באזור מיוחד.
- מביא הצעות להערכה אישית.
- מחשב עזר לאבחון.

מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


שתף עם חברים: Post on Facebook Twitter

מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאן
עוד באותו נושא:

תת מודע, מבחן אישיות, מבחני אישיות, כל מה שרצית לדעת על אבחון הצבעים של לושר, הכל על אבחון הצבעים של לושר, הרב גד מאיר שמחוני, גד מאיר שמחוני, מבחן הצבעים, אבחון הצבעים של לושר, אבחון לפי צבעים, אבחון הצבעים, אבחון על ידי צבעים, מבחן צבעים אישיות, מבחן אישיות לפי צבעים, מבחן צבעים לישר, בעיות קשב וריכוז, תת המודע, מקס לושר, הומיאופתיים

תן ציון למאמר זה

0