מדורי תוכן

ראשי | רפואה משלימה | טיפולים ברפואה משלימה | הרפלקסולוגיה לאיזון וטיפול

הרפלקסולוגיה לאיזון וטיפול

הרפלקסולוגיה לאיזון וטיפול הרפלקסולוגיה לאיזון וטיפול

רפלקסולוגיה היא שיטה לאבחון וטיפול בבעיות ותופעות פיסיות, אנרגטיות ורגשיות-מנטליות.

לקבלת יעוץ אישי ומידע בנושא, התקשרו עכשיו: 072-2285801

מבוא 
רפלקסולוגיה היא שיטה לאבחון וטיפול בבעיות ותופעות פיסיות, אנרגטיות ורגשיות-מנטליות. יש האומרים כי מקור השם רפלקסולוגיה מהמילה השתקפות. העקרון המנחה את תורת הרפלקסולוגיה הוא שלכל איבר בגוף, קיימת נקודה מקבילה בכפות הרגליים ולחיצה אועיסוי או טיפול בנקודה הנכונה בכף הרגל, תשפיע על האיבר המקביל בגוף.

זוהי שיטה עתיקה ביותר, הוראות וציורים שמנחים איך וכיצד לטפל בכפות הרגליים התגלו כבר בציורי קיר במצרים העתיקה. כמו כן הטיפול הרפלקסולוגי היה נפוץ מאוד בהודו והשימוש בהליכה על משטחים לא ישרים וחול היוו חלק מהטיפול שהיה מקובל בתרבויות רבות. כאשר גילתה האנושות את הנעליים, נותק הקשר הישיר שלנו עם הקרקע ועם האנרגיות שהיא מעבירה לגוף וכמו כן העיסוי הישיר שכפות הרגליים קיבלו מהליכה בטבע נפסק.

בראשית המאה העשרים, בשנת 1913 הובאה רפלקסולוגיה לעולם המערבי ע"י ד"ר פיצג'רלד, רופא אמריקאי, שהשתמש ב"תראפיית אזור" לשכך כאבים במספר מקומות בגוף. בתחילה עולם הרפואה לא קיבל את תאוריית הרפלקסולוגיה אך לאחר מספר שנים, עם גידול במספר המטפלים שמצאו בשיטה יעילות גבוהה תורת הרפלקסולוגיה החלה לשמש כרפואה משלימה ובשנים האחרונות היא תופסת מקום  נכבד גם בטיפול לבעיות פיסיות, כטיפול מונע לבעיות גיל המעבר ובעיות מנטליות. 
הטיפול הרפלקסולוגי מתאים לבעיות רבות ומגוונות כגון: בעיות בדרכי הנשימה, מערכת השתן, טיפול בדכאונות, חרדות, ,מתחים, עייפות כרונית, כאבי פרקים, כאבי גב, גפיים ועוד. 

כיצד עובדת הרפלקסולגיה ?
הלחץ המופעל על כפות הרגליים, יוצר תשדורת דרך מערכת העצבים ההיקפית, משם עובר השדר למערכת העצבים המרכזית, המקום שהוא מעובד בו בחלקים שונים של המוח. השדר מעביר שידור לאיברים הפנימיים להקצות את ההתאמות הדרושות בדלק וחמצן, ולבסוף התגובה מותאמת ונשלחת למערכת המוטורית. המסר מוזן הלאה כדי להתאים את טון הגוף או את רמת המתח הכללית. 

כיצד מתבצע הטיפול ?
הטיפול הרפלקסולוגי נעשה כאשר המטופל בדרך כלל בתנוחת שכיבה נוחה, בלבוש מלא. הטיפול נעשה באמצעות עיסוי ולחיצות בנקודות המייצגות את האיברים בגוף המטופל, כך משתחררות חסימות אנרגטיות והגוף יכול להרפא.
הטיפול אורך בין חצי שעה לשעה כאשר משך הזמן ונקודות הלחיצה משתנות בין מטופל למטופל. המטפל יפעיל לחץ, מתיחה ושחרור על כל כף הרגל כאשר הוא ישתמש בתנועות מתודיות לשחרור הלחצים ואיזון הגוף. לאחר הטיפול המטופל ירגיש תחושת נינוחות, לאחר מספר טיפולים מדווחים מטופלים רבים על שיפור בריכוז, ירידה במתח ובלחצים ובשיפור בעיות תפקוד שסבלו מהם.
קיימים מטפלים הנעזרים במהלך הטיפול גם בשמנים, הדעות חלוקות על יעילות השימשו בשמנים והטיפול המסורתי הוא ללא שמנים.

התפתחות הרפלקסולוגיה
כיום ישנם מטפלים רבים המשלבים את הטיפול הרפלקסולוגי בטיפול משולב להרגעה ואיזון הגוף והנפש, מטפלים רבים נעזרים בקריסטלים לאיזון, מדיטציות, עיסוי שוודי וטכניקות אנרגטיות כגון הילינג, שיאצו וריפוי בצבעים (אורה-סומא) בכדי להשלים את הטיפול הרפלקסולוגי ולהאריך את תקופת השפעתו.

מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


שתף עם חברים: Post on Facebook Twitter

מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאן


עוד באותו נושא:

ריפוי בצבעים, שיאצו, רפלקסולוגיה, טיפול בחרדה, טיפול בדיכאון, טיפולים ברפואה משלימה, סוזנה גרינהוס, רפלקסולוגיה מפה, רפלקסולוגיה בהריון, רפלקסולוגיה כף הרגל, רפלקסולוגיה מטפלים, רפלקסולוגיה לתינוקות, רפלקסולוגיה תל אביב, רפלקסולוגיה לזירוז לידה, רפלקסולוגיה כף היד, רפלקסולוגיה לימודים, רפלקסולוגיה מפה כף רגל, רפלקסולוגיה באר שבע, רפלקסולוגיה טיפול, עייפות כרונית, כאבי גב, מדיטציות, הילינג, אורא סומא, כאבי פרקים, טיפול בכאבי פרקים, תורת הרפלקסולוגיה, בעיות בדרכי הנשימה, עיסוי שוודי

תן ציון למאמר זה

0