מדורי תוכן

ראשי | רפואה משלימה | טיפולים ברפואה משלימה | טיפול רפלקסולוגי בתינוקות וילדים

טיפול רפלקסולוגי בתינוקות וילדים

טיפול רפלקסולוגי בתינוקות וילדים טיפול רפלקסולוגי בתינוקות וילדים

הטיפול הרפלקסולוגי, כמו יתר טיפולי המגע, עונה על הצורך הקיומי הבסיסי ביותר של התינוק.

לקבלת יעוץ אישי ומידע בנושא, התקשרו עכשיו: 072-2285801

הטיפול הרפלקסולוגי, כמו יתר טיפולי המגע, עונה על הצורך הקיומי הבסיסי ביותר של התינוק. מרגע לידתו עובר התינוק לסביבה חדשה לא מוכרת, ודרך המגע הרפלקסולוגי אנו נותנים לתינוק את התמיכה שלה הוא זקוק, הן ברמה הנפשית – אנרגטית (תחושת חום ואהבה) והן ברמה הפיזיולוגית (חיזוק המערכת החיסונית, עזרה בבעיות רפואיות, שיכוך כאבים, הרגעה ועוד). הטיפול הרפלקסולוגי תורם לתחושת הביטחון של התינוק, המגע מחזק את הקשר בין התינוק לבין הוריו.

הרפלקסולוגיה עוזרת לתינוק "להכיר" את קצוות גופו, את כפות ידיו ובמיוחד את כפות רגליו. בחודשיו הראשונים התינוק למעשה "אינו מודע" לקיומם של איברים מרוחקים, ודרך המגע בכפות הרגלים ובכפות הידיים אנו יוצרים אצל התינוק מודעות לגופו, מה שיכול לעזור בעתיד להמשך התפתחות תקינה.

הטיפול הרפלקסולוגי בתינוק יכול להינתן מרגע הלידה (הרפלקסולוגיה יכולה להקל אפילו במקרי צהבת ילודים), בתחילה יימשך רק דקות ספורות, וככל שהתינוק גדל ומתרגל למגע, אורך הטיפול יכול להגיע עד חצי שעה.

יתרונות הטיפול הרפלקסולוגי לתינוקות:

• מרגיע ומאזן את מערכת העצבים.

• יוצר אצל התינוק תחושת שייכות ואהבה.

• עוזר בטיפול בבעיות בריאותיות שונות.

• מחזק את מערכת החיסון.

• עוזר במצבי חוסר מנוחה, בכי וקשיי הירדמות.

• משכך כאבים ומקל במצבי עצירות, גזים, ליחה ועוד...

שילוב עיסוי תינוקות עם רפלקסולוגיה הוא דרך טובה לבניית שפת קשר עם התינוק, להיכרות עימו ופיתוח היכולת להיות קשובים לצרכיו.

מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


שתף עם חברים: Post on Facebook Twitter

מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאן
עוד באותו נושא:

רפלקסולוגיה, טיפול טבעי לעצירות, טיפולים ברפואה משלימה, לילך גפרט, חיזוק מערכת החיסון, רפלקסולוגיה לתינוקות, טיפול רפלקסולוגי, טיפול רפלקסולוגיה מחיר, טיפול רפלקסולוגיה, טיפול רפלקסולוגיה עד הבית, טיפול רפלקסולוגיה תל אביב, טיפול רפלקסולוגיה בהריון, טיפול רפלקסולוגיה זוגי, רפלקסולוגיה לילדים, רפלקסולוגיה לילדים בירושלים, לימודי רפלקסולוגיה לילדים, רפלקסולוגיה לתינוקות נגד גזים, חיזוק המערכת החיסונית, מערכת העצבים, עיסוי תינוקות, טיפול לעצירות, טיפולי מגע

תן ציון למאמר זה

0