מדורי תוכן

ראשי | רפואה משלימה | הורות בעידן החדש | האם הילד מוכן לבית הספר?

האם הילד מוכן לבית הספר?

האם הילד מוכן לבית הספר? האם הילד מוכן לבית הספר?

האם הילד מוכן לכיתה א'? כל מה שצריך לדעת על הכנה, אימון המוח לכיתה א' וחזרה לבית הספר.

לקבלת יעוץ אישי ממני, התקשרו עכשיו: 072-2285909

הכנה לכיתה א' ובשלות לעלייה לבית הספר הינה שאלה שהורים רבים אינם מקבלים תשובה מלאה ומוחלטת. האם אנחנו יכולים לעזור לילד בהכנה שלו לכיתה א' או בחזרה לבית הספר? אז התשובה היא כן, קיימים מספר תרגילים שבעזרתם נוכל לעזור לילד בעזרת שיטות אלטרנטיביות כגון: מוח אחד- קינסיולוגיה

אז איך זה מתחיל:
הכנו הכל לבית ספר? התיק? ספרים? המחברות? כלי הכתיבה? הכריך? ומה עם המוח? המוח מוכן? או שהוא עדיין בבלגאן עסוק בקשיים, בחרדות, במערכות האמונה שלנו על עצמנו? בתפיסות שלנו את עצמנו כגון: אנו טיפשים, לעולם לא נצליח, חשבון זה לא בשבילינו, אף פעם לא נצליח וכו'

אנחנו באמת מאמינים שאנו יכולים להצליח? או שמא כתוב מראש שניכשל? שלא נצליח? שאנחנו תמיד נכשלים?

אולי אפשר סוף כל סוף לשבור את האמונות שלנו ולהגיע להצלחה טובה ולימודים ברוגע?

דווקא הפחדים והחרדות הם אלו שמפילים אותנו, שמכשילים אותנו. במוח יש את כל הפוטנציאל להצליח, יש לנו את היכולת לנצח את מערכות האמונה שלנו ופשוט להצליח.

כשהמוח עובד ממערכת ההישרדות שלנו לא נוכל ללמוד, להפנים, לזכור ולהצליח במבחנים. וככל שהכישלון יותר גדול החומה שנצטרך לעבור תהייה יותר גבוהה, יותר בצורה והדימוי העצמי שלנו ייפול ויתרסק שוב ושוב ושוב וכן הלאה.

כיצד נכין את המוח לבית הספר?
בכדי להכין את המוח למאמץ של ריכוז והקשבה דרוש קצת זמן וכמה תרגילים פשוטים שעוזרים מאוד.
אבא, אמא כדאי לפני שיוצאים את דלת הבית ליום של לימודים, להקדיש כמה דקות קטנות לתרגילים אלו. גם לפני הכנת שיעורי הבית, לקראת מבחן או קריאה טוב להשקיע כמה דקות של תרגול, והאפשרות להצליח עולה.

לפניכם תרגילי מוח ללמידה יעילה וטובה יותר:
1. אחזו טבור+ חזה עליון (על עצם הבריח) ונשמו עמוק ולאט.
2. ציירו שמונה שוכב (צורת האין סוף) על דף וחיזרו על זה הרבה פעמים בקצב עולה.
3. בצעו הליכה בהצלבה- להביא יד ורגל נגדית וחזור מספר פעמים בקצב עולה אפשר כשזה הולך טוב להגיד ביחד עם זה א,ב,.. או לספור (בהתאם לקושי).
4. ציירו בשתי ידיים עיגולים בו זמנית במהירות עולה.
5. אחזו לילדכם מצח+ מאחורי הגולגולת (יד מול יד) למשך כמה זמן.

במידה וילדכם יבצע פעולות אילו בקלות יוקל לו בכניסה לבית הספר ובמידה וזה לא קל תרגלו את זה יותר, לפעמים צריך גם עזרה מבחוץ כדי לראות איפה החסימה ולשחרר אותה, בכל מקרה חוץ מתרגילים אלו, כשהחסימה גדולה רצוי מאד לעבור תהליך טיפולי. מוח אחד- קינסיולוגיה מציעים פתרון לשחרור חסימות עמוקות, בכדי שהחיים יהיו טובים ורגועים.

זכרו ילד שמפריע, מרגיז, לא מצליח, לא עושה את זה בכוונה, זה לא יעזור לצעוק ולהעניש. יש להקשיב לילד, להבין את בעייתו, ולמצוא ביחד איתו את הדרך לתוך הבנה והקשבה, למצוא פתרון וללכת קדימה. אין סיבה שקשיים אלו ילוו אותנו בהמשך החיים.

בעבודה נוכל להגיע לרוגע ושלווה, הצלחה וטוב בלימודים בפרט ובחיים בכלל, בבית ובחברה בבית הספר ועם העצמי.

בברכת שנה טובה והתחלה טובה.

ליצירת קשר ופרטים נוספים על יוסי גולד

מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


שתף עם חברים: Post on Facebook Twitter

מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאן
עוד באותו נושא:

שיטת מוח אחד, קינסיולוגיה, קינסיולוגיה מטפלים, יוסי גולד, חרדות, התפתחות הילד, דימוי עצמי, דימוי עצמי אצל ילדים, הכנה לכיתה א, אבחון מוכנות לכיתה א, הכנה לכיתה א חינם, הדרכת הורים, הכנה לבית הספר, הכנה לבית ספר, הכנה לכיתה א משחקים, אימון המוח לילדים, תרגילי מוח, תרגילי מוח אחד, תרגילי מוח 1, תרגילי מוח לילדים, תרגילי מוח קינסיולוגיה חינוכית, אימון המוח, תרגילי אימון המוח

תן ציון למאמר זה

0