ראשי | מיסטיקה | נומרולוגיה | חודש הלידה והשפעתו עלינו וחינוך ילדינו

חודש הלידה והשפעתו עלינו וחינוך ילדינו

שתפו:
הגדל טקסט Decrease font Enlarge font
חודש הלידה והשפעתו עלינו וחינוך ילדינו חודש הלידה והשפעתו עלינו וחינוך ילדינו
תורת הנומרולוגיה עוסקת בניתוח, אישיותו, גורלו ומהלך חייו של האדם לפי תאריך לידתו ושמו.

תורת הנומרולוגיה עוסקת בניתוח, אישיותו, גורלו ומהלך חייו של האדם לפי תאריך לידתו ושמו. מאחר ותאריך הגורל הוא נתון אשר לא ניתן לשינוי, הרי שהוא מייצג מידע שנקבע מראש לעומת השם אשר מייצג את הדרך או האופן בו אנו מיישמים את גורלנו. למשל, התאריך הוא כמו הדרך אותה עלינו לעבור והיעד אליו אנו שואפים, והשם הוא כמו הרכב בו אנו נוסעים. 

תאריך הלידה מורכב מיום, חודש ושנת לידה.
מבלי להיכנס לפרטים עמוקים, מייצג יום הלידה דווקא את החלק החזק והבונה של האישיות שלנו, בעוד אשר חודש הלידה, מייצג את הבעיה, את הילדות, את המטענים התת-הכרתיים אשר יהיה עלינו להתמודד עימם רגשית. משום כך חשוב מאוד להתייחס למרכיב זה, על מנת לדעת מהם הקשיים שאנו מביאים איתנו מילדותנו או לחילופין, מה האתגרים העומדים או שיעמדו בפנינו בעתיד כאשר נגדל את ילדינו. אם נדע כיצד להתמודד' עם הדברים בעוד ילדינו קטנים, הרי שנוכל להקל עליהם בהתבגרותם. כמובן שעלינו לקחת בחשבון את שאר מרכיבי תאריך הלידה, אך בכתבה זו נתייחס לכל חודש לידה בנפרד.

ילידי חודש ינואר
מספר 1 מסמל אינדיבידואליות ואת הצורך לבטא עצמך באופן ייחודי, וכאשר 1 מופיע בחודש הלידה הרי שהוא יוצר הפרעה בהתפתחות זו.
יכול להיות שהוא היה אינדיבידואליסט ויוצא דופן מילדות. אולי היה בודד, או שדרשו ממנו עצמאות כבר מגיל צעיר. אולי היה יוצא דופן בין אחיו, כי נוצרה התייחסות שונה או הפליה. מצד שני יכול גם להיווצר המצב ההפוך, שיחניקו בו את הייחודיות. בתור מבוגר עלולה להיות לו בעיה בלהסתדר במסגרות או בזוגיות, בשל הקשיים שלו בשיתוף פעולה.
כאשר הילד עודנו צעיר, יצטרכו הוריו לעתיד לדעת שלפניהם ילד אשר חש עצמו שונה. לכן, אין להפלות בינו לאחים ואחיות. לשתפו יותר במהלך חיי הבית, להרגילו לעבודת צוות ולאכפתיות, לדעת שהוא רגיש ליחס כלפיו והוא עלול להאשימם בחוסר התייחסות, או לחילופין בחינוך לוחץ מדי. עליהם גם לעזור לו לחוש עצמו מיוחד, ולפתח את הייחודיות שלו.


 מיוחד לגולשי אלטרנטיבלי 

 רוצה לדעת מה מגלה תאריך הלידה שלך? מפה נומרולוגית מלאה בעברית שנכתבה על ידי מיטב המיסטיקנים של אלטרנטיבלי

 קריסטל המזל שלך - קריסטלים שיעזרו להגשמה עצמית, התמודדות ומיצוי הפוטנציאל

 הכנסו לחנות קריסטלים מבית אלטרנטיבלי


ילידי חודש פברואר
שתים הינו המספר של שיתוף פעולה אך גם של דואליות, והיכן שיש דואליות האחרים קודמים, "אז איפה כאן אני"? יכול להיות שהוא גדל במסגרת דואליות, מסגרת חצויה. אולי היו לו שני בתים, אולי היו לו הורים גרושים, אולי היו לו שני סוגי חיים? אולי הייתה כלפיו התייחסות אחרת בתוך הבית והתייחסות אחרת בין חברים ובבית ספר, כאשר במסגרת אחת מעריכים ומכבדים אותו יותר ובמסגרת אחרת לא. 2 רוצה לשתף פעולה, ולעתים זה יוצר התחשבות יתר הנגררת לגיל מאוחר יותר.  
כאשר הילד עוד צעיר, על ההורים לדעת שהוא עלול לחוש עצמו בעל חשיבות פחותה, כאילו שהוא "מספר 2" , המשני בחשיבות כזו. ילד שכזה יצטרך לקבל יותר תשומת לב. במיוחד בבית שיש בו כבר אחים ואחיות. במקרה והוא הבכור ועמוד להיוולד לו אח הרי שהוא עלול להיות קנאי, ולהאשים הוריו בחוסר תשומת לב. הוא ירצה לפצות על כך ברצון למשוך יתר תשומת לב, שלפעמים תתבטא בצורך להיות נחמד ולוותר על צרכיו שלו, ולכן צריך לעודדו לרצות דברים, כי מגיע גם לו. הוא ילד שמאוד רגיש למריבות ולפרידות במקרה של הורים פרודים או גרושים.

ילידי חודש מרץ
אלו ילדים שהינם יצירתיים כבר מגיל צעיר, והשאלה הינה אם נתנו להם מספיק מרחב לבטא את היצירתיות שלהם. יהיה להם קשה במסגרות הרגילות הנוקשות של החינוך. יהיה להם קשה ללמוד בע"פ, או בלימודים משעממים ושיגרתיים, כי את הכל הם חייבים לעשות מתוך חדווה ויצירתיות. לכן הם משתעממים בקלות, ובעלי סף תיסכול נמוך. 3 הינו מספר של המון חן וילדותיות, ולכן לילידי חודש 3 צריך לאפשר כמה שיותר לחוות את הצד היפה של הילדות והחיים. 
מצד שני, במיוחד אם הוא הילד הצעיר במשפחה, יש לילדים אלה נטייה להיות מפונקים. קשה להם להתאמץ, כי בתוך תוכם הם חשים שהכל צריך לבוא להם בקלות. כלומר, יש להרגיל ילדים אלו, בעדינות כמובן, למחויבויות ולמסגרות, למרות הקושי.

ילידי חודש אפריל


ארבע הינו מספר של מסגרות, ולכן ילידי חודש זה עפ"י רוב, גדלו במסגרת נוקשה. אולי בבית מסורתי, או אולי מתוך צפייה שהם ימשיכו בדרך ההורים. כבר מגיל צעיר עלולים ילדים אלו להיות מתוכנתים בהתאם לציפיות ההורים ואולי כך לפעול. 

4 הינו מספר של מסגרות, ולכן ילידי חודש זה עפ"י רוב, גדלו במסגרת נוקשה. אולי בבית מסורתי, או אולי מתוך צפייה שהם ימשיכו בדרך ההורים. כבר מגיל צעיר עלולים ילדים אלו להיות מתוכנתים בהתאם לציפיות ההורים ואולי כך לפעול.  
כלומר, כאשר ילד נולד בחודש 4 על ההורים להיזהר מלכפות עליהם את דעותיהם. עליהם לדעת שאולי ילדם ירצה ללכת בדרך שונה משלהם, ושמאוד יכול להיות שהוא יהיה שונה מהם בהשקפות עולמו. עליהם גם ליצור עבורו מספיק גירויים ולשבור את המסגרת לעתים.  
מצד שני הוא עלול להתמרד כנגד כל השלטת מסגרת כי בהחלט יש לו בעיה בנושא זה. לכן הוא עלול להיות מרדן, או מדוכא יתר על המידה, ולכן אין להשתמש יותר מדי במילים, "כי כך צריך", או "כך כולם נוהגים" וכו'. צריך לנמק עבורו כל דבר, על מנת שיעשה דברים מתוך שלמות ולא מתוך כפייה. עליהם גם להכין אותו לעתיד ולשכנע אותו שהחיים אינם עונש, מאחר והוא מרגיש מאוים לנוכח המחויבויות או המסגרות אשר מחכות לו.

ילידי חודש מאי
חמש הוא בראש וראשונה מספר תקשורתי ולכן ילידי חודש 5 יוולדו עם המון סקרנות וכבר מגיל צעיר יחפשו תשומת לב וקשר עם אנשים והסביבה. ילד שכזה עלול להיות דברן ואפילו פטפטן, הוא ישאל שאלות רבות וידרוש תשומת לב רבה. בלימודים הוא יגלה סקרנות, אינטליגנציה וצורך בגירויים רבים. קשה לו להתמקד, הוא עלול להתפזר על פני תחומים רבים, והוא עלול להיות חסר מנוחה והיפר-אקטיבי. כשהוא יגיע לתיכון הוא לא ידע באיזו מגמה לבחור.  
חוסר המנוחה הבסיסי של 5 עלול להתבטא בעוצמה, במיוחד בגיל הנעורים. שם זה עלול להתבטא במרדנות יתר ובמריבות. החשיבות של חברים, גם תעלה על החשיבות של בית ההורים.  
על הורים לילד שנולד בחודש 5 להבין שילדם זקוק לתקשורתיות וחברה. עליהם להיות מאוד סבלניים כלפיו, עליהם לעודדו להיות בחברת ילדים אחרים, אך עליהם גם לשמור מפני מרדנות יתר ופריקת עול ומסגרות.

ילידי חודש יוני
שש הוא המספר של ההתחשבות וההרמוניה. אולי הוא גדל בבית כזה שהדגש בו היה על יתר התחשבות. ל 6 - מאוד חשוב כיצד הוא מצטייר בעיני אחרים, ולכן בית מסוג "מה יגידו השכנים", מאוד הרסני עבורו.  
הוא עלול להיות מאוד רגיש ופגיע, ולכן מאוד קשה להעיר לו. הוא ממילא ביקורתי יתר על המידה, לכן חשוב מאוד שלא לתת לו את התחושה שלא שבעים רצון ממנו. 6 הינו מספר שמאוד רוצה לרצות, ולכן ילד כזה יעשה הכל על מנת למצוא חן בעיני סביבתו, ולכן על ההורים לעודדו לרצות דברים גם עבור עצמו, ולא לבטל עצמו. 
 
ילידי חודש יולי
שבע הינו מספר של בלבול וחוסר זהות עצמית. זה עלול להתבטא כבר מילדות כאשר חודש הלידה הינו 7. זה יכול לנבוע מכמה סיבות: חוסר ביטחון כבר מילדות, אולי אין מסגרת קבועה ובית יציב, אולי ההורים בבלבול או במצב נפשי קשה, אולי החלפת מקומות מגורים, אולי מצב כלכלי קשה בבית, אולי מערכת יחסים בלתי ברורה עם ההורים, אולי חוסר יחס מצד ההורים. אולי הוא גדל בבית לא יציב ומוגדר, אצל הורים גרושים, אם חד הורית וכו'.
על הורים לילד בחודש לידה 7 לדעת שהוא מאוד רגיש לעצמו ולזהותו העצמית. הוא עלול להיות מבולבל יותר, אובד עצות ודרך, רוצה להתייעץ יתר על המידה, או שלא בקלות מקבל עצמות אחרים. עליהם לדעת שהוא שונה, ואסור להאשים אותו בכך. מצד שני הוא יותר מיסטי, אמנותי, מהרהר ושואל שאלות על מהות ומשמעות החיים כבר מגיל צעיר, מחפש במה להאמין, אידיאליסט וכו'.  
הבלבול והתלבטות עלולים להתחזק במיוחד בגיל ההתבגרות, שם יהיה לו יותר קשה לבחור את דרכו בחיים.

ילידי חודש אוגוסט
שמונה הינו מספר של כוחניות, עקשנות ושליטה, ולכן לילידי חודש 8 עלולים להיות בעיות של מאבקי כוח. זה עלול להתבטא ביתר כוחניות או לחילופין כחולשה. ילידי חודש 8 עלולים להיחשף לנוקשות ואכזריות כבר מגיל צעיר. במקרים קיצוניים הם גדול בבית בו לא הייתה אהבה ורגש אלא רק קשיחות, אפילו עד כדי אכזריות, או רוגז, כעס ומכות.
8 הינו המספר של שאיפות, ולכן על הורים לילד יליד חודש 8 להיזהר שלא להיות דורשניים מדי. עליהם לדעת להעניק רגש ולא רק צורך במצוינות והישגים. עליהם גם לחזק אצל ילד כזה דווקא ערכים של דרך ארץ, והתחשבות בזולת ולא רק של הצטיינות בלימודים והבאת ציונים טובים הביתה. כלומר עליהם להראות לו שהם מערכים אותו בזכות מה שהוא, ולא רק בזכות הישגיו.
עליהם גם לעודד אותו להפגין רגשות, משום של 8 בחודש הלידה יש נטיה לא להפגין רגשות, לבכות או לבטא צער. גם צריך להיזהר שלא להפוך את החינוך בבית לדמוי פנימייה צבאית.

ילידי חודש ספטמבר
דומה קצת לבלבול של המספר 7 עם תופסת של רצון לחופש מוחלט מכל מסגרת ופריקת עול. אלו אולי ילדים אשר קיבלו יתר חופש, והם גם חסרי גבולות. יש איתם בעייה של עמידה בזמנים. הם אקטיביים מאוד, עם נטייה להיפר-אקטיביות. הם דוחים מחויבויות כמה שאפשר, ולכן עלולה להיות איתם בעיה עם הרגלים: הכנת שיעורי בית, שעות שינה וכו'. 
קשה להם להתמיד בלימודים, קשה להם להתאמץ, והם בעלי ציונים טובים כאשר זה בא בקלות. כשהם גדלים קשה להם למצוא כיוון, כי הכל מרתק אותם, הכל מעניין.  
בהתבגרותם עלול להיות להם קשה ליצור קשר יציב וקבוע, כי הם רגילים לחופש והם חסרי מגבלות וגבולות.

ילידי חודש אוקטובר
עשר אף הוא מספר אשר נותן 1 אך בכל זאת יש הבדל בין ילידי חודש עשירי לחודש ראשון. שניהם מחפשים אחר הייחודיות שלהם, רק שה 10 - עלול להיות הרבה יותר בודד. ה - 1 מצוי בחיפוש אחרי העצמיות והאינדיבידואליות שלו אותה הוא רוצה להוכיח, ותוך כדי כך הוא כן מנסה לתקשר עם הסביבה גם אם זה כילד רע. לעומתו ה 10 - הוא כבר בודד מילדות. הוא כמו בתוך בועה משלו, בתוך עולם סגור. קשה לו מאד לתקשר עם הסביבה, ויכול להיות שהסביבה לא מבינה אותו. אולי נסיבות החיים היו כאלה שהוא נכנס לבדידות.  
עם ילידי חודש 10 זה עלול להיות להורים יותר מדי נוח. ילד כזה ידע להעסיק את עצמו עם עצמו. כאשר הוא יגדל, הוא ידרוש את החדר שלו, את הפינה משלו, ואז הוא ישב לו עם המחשב שלו שעות על גבי שעות, וזה עלול להיות מאוד נוח להורים, אך זה יחזק אצל הילד את הנטייה לבדידות.  
מצד שני, על ההורים לדעת שיהיה לו קשה לגדול עם עוד אחים ואחיות בחדר, ושלא יהיה לו נוח לשתף את צעצועיו וחפציו עם אחרים. יש לאפשר לו מרחב מחיה משל עצמו, הוא מאוד רגיש לכך.

ילידי חודש נובמבר
אחת-עשרה הוא מספר של "תסמונת היו יו", כלומר לא לפה ולא לשם. ה 2- בחודש הלידה, כבר מראש אולי, נולד לתוך דואליות, שהוא צריך לקבלה כעובדה ולהשלים עימה. אולי הוריו גרושים, והוא השלים עם זה שיש לו 2 בתים, או שהוריו עסוקים מאוד וזה קודם לצרכיו. אצל 11 הדואליות עדיין אינה ברורה, ולכן זה מספר של חוסר יציבות ומתח רב.
אולי הוריו אינם גרושים, אך רבים ביניהם כל הזמן והוא בקלות קולט את המתח. 
ה - 11 בחודש הלידה, לומד מהר מאוד שהוא חי בתוך ניגודים ושיש רצוי ומצוי. הוא לומד שעליו למצוא חן, ולזה הוא צריך לומר כך ולשני אחרת, ואולי כאן ל"תסתום את הפה ולהיות מנומס", מצד שני בין ילדים הוא יפרוק עול ויהיה מאוד אגרסיבי. הוא עלול להיקרע בין הניגודים כי הוא מנסה לרצות את 2 הקטבים. 
יכול להיות שהוא צריך ללמוד להשלים עם ניגודים, "לרקוד על שתי חתונות" ולרצות גם את האבא וגם את האימא, או גם את הסבתא הזו וגם את השניה אולי הוא גדל בבית מאד עצבני שגורם להמון מתח פנימי ועם הרבה אי יציבות כי קשה לך לתפוש איך עליך להתייחס, אולי ההורים כל הזמן משנים עמדה והתנהגות. על הורים לילידי חודש 11 לדעת שיש לילד נטייה לחוסר ביטחון ולדואליות. מצד אחד הוא עלול להיות "תחמן", ולגרום לויכוח ולחילוקי דעות בין ההורים, ("אבל אבא אמר לי לעשות ככה..."). כלומר, על ההורים להציג בפניו עמדה אחידה. כמו כן הוא רגיש לכל מריבה ולכל ויכוח הכי קטן ביניהם, לכן עליהם להסביר לו שויכוח אינו ריב!

ילידי חודש דצמבר
שתים-עשרה, בסיכום ספרותיו נותן 3, אך כאן ה -12 הוא הפוך ל 3 בהתנהגותו, אך לא במהותו. גם ה - 3 יצירתי, אך מתוך המון שאיפה לשלמות וביקורתיות. ה - 3 זורם וקל, וה - 12 מאוד מקשה על עצמו ואחרים. הוא ביקורתי כלפי עצמו ואחרים, מחמיר ואינו מוותר. על הורים לילידי חודש 12 להיזהר מביקורתיות יתר כלפי הילד, מהטחת האשמות, משיפוטיות ועוד. עליהם להבין כי ממילא הוא ביקורתי עד כדי רגשות אשמה - ! 
הוא גם בעל חוש צדק מפותח, ובעל נטייה להעיר להורים ופעמים רבות בצדק. הוא נוטה להיות ציני ומריר, אשר רואה את הצד הקשה שבחיים, ולכן על ההורים לעודדו, לוותר יותר לעצמו, לדרוש פחות, ולא להיפגע מכישלונות.

ליצירת קשר ופרטים נוספים על גילה בויום

עוד באותו נושא:

גילה בויום, ניתוח אישיות, יום הלידה, נומרולוגיה, מיסטיקה, שם האדם, תאריך לידה, חודש הלידה, תורת המספרים, תורת המספרים נומרולוגיה, ניתוח אישיות לפי תאריך לידה, חינוך הילדים, תורת הנומרולוגיה, ילידי חודש ינואר, ילידי חודש פברואר, ילידי חודש מרץ, ילידי חודש אפריל, ילידי חודש מאי, ילידי חודש יוני, ילידי חודש יולי, ילידי חודש אוגוסט, ילידי חודש ספטמבר, ילידי חודש אוקטובר, ילידי חודש נובמבר, ילידי חודש דצמבר
שתפו: