ראשי | רוחניות | גוף ונפש | מח אחד - איך ניקח אחריות על חיינו וניצור שינוי מציאות

מח אחד - איך ניקח אחריות על חיינו וניצור שינוי מציאות

שתפו:
הגדל טקסט Decrease font Enlarge font
מח אחד - איך ניקח אחריות על חיינו וניצור שינוי מציאות מח אחד - איך ניקח אחריות על חיינו וניצור שינוי מציאות
שיטת מח אחד מלמדת אותנו כיצד ניתן לשנות את המציאות ותפישת עולמנו. שיטת מח אחד הינה שיטה מיוחדת ועוצמתית שעשויה לעזור לכל אחד ואחת מאיתנו.
לקבלת יעוץ אישי ממני, התקשרו עכשיו: 072-2285815

לא אחת אנו מתמודדים עם דפוס התנהגות שאיננו מרוצים ממנו, או לא אוהבים בעצמנו. בינינו לבין עצמנו אנו מבטיחים לעצמנו שבפעם הבאה ננהג אחרת , נגיב אחרת, אך ברגע האמת אנו 

מגיבים בדיוק באותה הצורה, ובכן זה אינו מקרי. רוב הזמן אנו מגיבים לרשמי זיכרון העבר ולא באמת בוחרים בחירות בהווה, לפיכך אירוע מסוים בו חווינו רגש מסוים ייצר דפוס התנהגות, בכל פעם שהמוח יזהה סיטואציה דומה הוא ישחזר את החוויה הקודמת. כך שאם חווינו אותה כחוויה שלילית גם עכשיו נחווה זאת כחוויה שלילית (כמו במצב של חרדת בחינות לדוגמא), אולם אם חווינו כחוויה חיובית כך נחווה אותה גם עכשיו.

איננו יכולים למחוק זיכרונות טראומטיים, אך אנו יכולים לבחור להתייחס אליהם בצורה שונה וע"י כך ליצור שינוי התנהגותי. בדרך זו אפשר להשתחרר מחרדות, לשנות התנהגות קורבנית, לשנות תקשורת בין אישית ועוד.

המתח לרוב מושפע מתפיסה שאין לנו בחירה לפעול אחרת במשאבים הנגישים לנו. גם אם במודע אנו רוצים ליצור שינוי, זיכרונות העבר בתת המודע, הפחדים הכישלונות, חוסר
ההצלחות, הכאב והפחד מהכאב הנוסף משמרים דפוסי התנהגות קודמים ומונעים מאיתנו להיות נוכחים בהווה. המח רושם נתונים מאירועי העבר ומקטלג אותם בצורות שונות, זיכרון טווח קצר/ טווח  ארוך, זיכרון סובייקטיבי ואובייקטיבי, דקלרטיבי ונון  -דקלרטיבי, חזותי, צילומי, שמיעתי, זיכרון המופעל מהמערכת הלימבית (ריח) ועוד, כך שגם אם הזיכרון אינו מודע הוא יכול לעורר מתח.

מאחר והמח זוכר את כל הזיכרונות גם את אלו שאינם ברמה המודעת באמצעות משוב מהשריר (קינסיולוגיה) אנו יכולים להיות נגישים למידע שאיננו זוכרים. לכל שריר יש טונוס פיזיולוגי חזק או חלש וכל שריר יכול לבצע פעולה של כיווץ והארכה. מאחר והפקודה להניע את השריר ניתנת ע"י מערכת העצבים והיא חשמלית, בכל שריר יש גם טונוס חשמלי. תחושה של פיק ברכיים היא מצב בו יש היפוך חשמלי בקבוצה של שרירים בו זמנית, לרב כתגובה לפחד. על הטונוס הפיזיולוגי אנו יכולים לשלוט, בטונוס החשמלי איננו שולטים.

מח אחד מאפשרת לנו לטפל בדברים לפי סדרי העדיפויות של המודרך ולתת את הפתרונות המדויקים ביותר עבורו. לתפישת שיטת מח אחד האדם הוא הסמכות הבלעדית לאינפורמציה 

המהותית ולאינדיבידואליות האינסטקטיבית שלו.

בסדנאות מח אחד מדברים על הקשר בין ההתנהגות למצבים רפואיים ולומדים כיצד אנו יכולים להחזיר שליטה לחיינו.

לסיכום נוכל לומר כי שיטת מח אחד הינה שיטה מיוחדת ועוצמתית שעשויה לעזור לכל אחד ואחת מאיתנו אשר במוחו קיימים זכרונות שליליים אשר משפיעים עליו בהווה ומונעים ממנו להתקדם, להתפתח, להתגבר על מכשולים שונים בחיי היום-יום ובעצם למצות את מלוא הפוטנציאל שטמון בו ולחיות חיים רגועים ומוצלחים יותר.

יצירת קשר, כתובת, המלצות ופרטים נוספים על תמר חרפק

עוד באותו נושא:

גוף נפש, תמר חרפק, שיטת מוח אחד, מוח אחד, מוח אחד מטפלים, מוח אחד תרגילים, מוח אחד רשימת מטפלים, מוח אחד לימודים, קינסיולוגיה, תת מודע, חרדת בחינות, טראומות, חרדות, דפוסי התנהגות, מוח אחד מאמרים, שינוי מציאות, סדנאות מח אחד
שתפו: