ראשי | קבלה ומודעות עצמית | חגים ומועדים | חודש אלול – פתיחת מזל לפי חכמת הקבלה

חודש אלול – פתיחת מזל לפי חכמת הקבלה

שתפו:
הגדל טקסט Decrease font Enlarge font
חודש אלול – פתיחת מזל לפי חכמת הקבלה חודש אלול – פתיחת מזל לפי חכמת הקבלה
חודש אלול, על פי חכמת הקבלה הוא חודש בו נפתח חלון הזדמנויות לפתיחת מזל בכל תחומי החיים. עכשיו תורך להצליח.
לקבלת יעוץ אישי ממני, התקשרו עכשיו: 072-2285484

ימי חודש אלול מהווים חלון הזדמנויות נהדר להגבהת ופתיחת מזל בכל תחומי החיים. הואיל וחודש זה מציין את הישורת האחרונה לפני ראש השנה. לפיכך כל מעשה שנעשה בחודש זה עשוי להקרין מהותית על הברכה שבמעשי ידינו ולזכות לגאולה בזיווג, פרנסה, הצלחה ועוד.

הנה וכמעט חלפה לה שנה וחודש אלול הגיע להתארח בחיינו והוא מזמן עימו שפע הזדמנויות חדשות. אלול הוא החודש השישי למניין החודשים מיציאת מצרים והשניים עשר למניין חודשי השנה לבריאת העולם מתשרי.

המסורת מגלה כי שמו של חודש אלול הובא מגלות בבל ומקורו במילה "אולולו" שפירושה "קציר" רמז לאיסוף התבואה. מקור אפשרי נוסף לשם אלול הוא "אלילו" בארמית שמשמעו הוא- חיפוש, חקר ("מרגלים אתם", בראשית מב יד), כמציין עובדה שבחודש זה על האדם לחקור ולפשפש במעשיו, לדעת להכיר את הפגמים ולתקנם כראוי.

הואיל וחודש אלול הוא החודש האחרון לפני תחילת השנה ולפני הימים הנוראים המסתיימים בכיפור ולא בכדי הוא נחשב לחודש של חשבון נפש אמיתי, זמן להיטהרות הנפש, למחילה ולסליחה בין אדם לחברו ולעשיית מצוות. אלול מכונה במסורת "חודש הרחמים והסליחות" ונוהגים בו להשכים קום ולקיים תפילות הנקראות "סליחות". כיון שהימים הם ימי תשובה מרבים בהם בסליחות ובתחנונים. על פי מנהג הספרדים נוהגים להשכים קום באשמורת לילה מהלך כל החודש חוץ מראש חודש וימי שבת, משום שאין אומרים תחנונים בימים אלו. מנהג האשכנזים קובע לומר סליחות מיום א' בשבוע שחל בו ראש השנה ולא פחות מארבעה ימים לפני מועד זה.

על פי האמונה מקובל לומר שבניגוד לכל ימי השנה המלך (הבורא) נמצא בארמונו אינו יוצא מפתחו, באלול: "המלך יוצא אל השדה", קרי, קרוב, נגיש וזמין לכל העם. ככתוב " קרוב ה' לכל קוראיו". חכמי הקבלה מצאו לאלול ראשי תיבות: "אני לדודי ודודי לי". משמע, אני- עם ישראל נשוב לדודי (הבורא), ודודי יקבל את תשובתנו. לרמוז, כי אין התשובה תלויה אלא באדם בלבד וכשהאדם משפר את מעשיו, מתעלה מעל לאגואיזם (רצון לקבל לעצמו), ומאמץ גישה אלטרואיסטית מיד נפתחים מעליו שערי שמים להיטיב את מזלו. ככתוב: "אמר ה' לישראל פתחו לי פתח אחד של תשובה כחודה של מחט ואני פותח לכם פתחים שיהיו עגלות וקרניות נכנסות בו" (שיר השירים רבה).

ללמדנו שאם האדם עושה מצידו השתדלות מועטה או אז הבורא משיב לו כגמולו ומשפיע מחסדיו הרבים. ולחובבי הנומרולוגיה אציין כי סופי התיבות של "אני לדודי ודודי לי" הם ארבע פעמים יוד ובסיכום  40.

אם כן מדוע דווקא 40?
בחכמת הקבלה מייחסים למספר ארבעים אנרגיה עצומה המסוגלת לטהר ולנקות את האדם. לדוגמה: ארבעים שנה במדבר, ארבעים ימי  מבול, ארבעים סאה (יחידות מים) במקווה, ארבעים יום וארבעים לילה וכד'. לכן חודש זה טומן בחובו את כוח הקדושה והטהרה שיש בכוחו לנקות מעל האדם את הקליפות האוחזות בו.

מזלו של חודש אלול הוא מזל בתולה ולכך קיימים תימוכין במקורות הקושרים את הכינוי "בתולה" עם ערך התשובה: "אמר להם ה' לישראל ראו באלו דרכים הלכתם ועשו תשובה ומיד אתם חוזרים לעריכם שנאמר שובי בתולת ישראל - שובי אל עריך אלה" (ספרי דברים פיסקה מ"ג).

כאמור חודש אלול מהווה חלון הזדמנויות נפלא במעגל החיים היהודי. זמן נדיר להתבוננות פנימית אמיצה ולבחינה מחודשת של מטרת החיים. להבדיל מיתר ימי השנה שבהם אנו עסוקים עד מעל לראש ברדיפה משוללת תכלית אחר ממון, כבוד ומעמד. אלול הוא הזמן לקחת פסק זמן ממרוץ החיים, לפקוח את העיניים ולהתקדם מעלה בדרך לכיבוש האגו ולהארה פנימית.

חכמת הקבלה מלמדת אותנו שהזמן פועל על פי מחזוריות מעגלית- שנה מלשון נשנה, חג מלשון לחוג, חודש מלשון התחדשות. האדם נע על ציר הזמן, והזמן היחיד שקיים הוא רגע ההווה. לכן החיבור שבין האדם לבוראו צריך ויכול להתרחש כעת. באלול החיבור הוא לפנים משורת הדין, זהו מועד של תפילה, התבודדות, תחנונים ותשובה. שערי שמיים פתוחים לרווחה והכול מתוך מידת הרחמים, הבאה להמתיק מעלינו את הדינים.

חלון הזדמנויות
ימי חודש אלול מהווים חלון הזדמנויות נהדר להגבהת המזל בכל תחומי החיים. הואיל וחודש זה מציין את הישורת האחרונה לפני ראש השנה. לפיכך כל מעשה שנעשה בחודש זה עשוי להקרין מהותית על הברכה שבמעשי ידינו ולזכות לגאולה בזיווג, פרנסה, הצלחה ועוד. הקבלה מסבירה כי בתקופה זו יורדים לעולם אורות רוחניים כבירים המסוגלים לעודד את האדם לצאת מהקשיים ולפסוע אל עבר חיים טובים הרבה יותר. כך שמי שיטה עצמו ויבקש לנפשו תשובות ופתרונות מוצלחים, בכל תחום, יוכל להיעזר בעצות מופלאות מחכמה יהודית עתיקה יומין וליהנות מצורת חיים אחרת של שפע, תענוג והצלחה בכל.

אז למה אתם מחכים?

ליצירת קשר ופרטים נוספים על יצחק אהרון

עוד באותו נושא:

יצחק אהרון, חכמת הקבלה, תורת הקבלה, ראש השנה, מזל בתולה, קבלה, רוחניות, יציאת מצרים, חודש אלול, חשבון נפש, פתיחת מזל, פתיחת מזל לזיווג, פתיחת מזל לפרנסה, פתיחת מזל לפי הקבלה, חגים ומועדים, חודש הרחמים והסליחות
שתפו: