ראשי | פנג שואי | לעצב את חדרי הילדים

לעצב את חדרי הילדים

שתפו:
הגדל טקסט Decrease font Enlarge font
לעצב את חדרי הילדים לעצב את חדרי הילדים
חדר הילדים שמסודר לפי עקרונות הפנג-שואי יקל על ילדכם בהכנת שיעורי הבית וינעים את שנתו. כל העצות והטיפים בנושא.
לקבלת יעוץ אישי ומידע בנושא, התקשרו עכשיו: 072-2285801

חדר הילדים שמסודר לפי עקרונות הפנג-שואי יקל על ילדכם בהכנת שיעורי הבית וינעים את שנתו. 

חדר הילדים משמש בדרך כלל להכנת השיעורים, ועיצובו על פי עקרונות הפנג שואי היא משימה מורכבת ורגישה. חדר הילדים משמש גם לשינה, גם כחדר משחקים וגם כסלון קטן לאירוח חברים. ילדים רגישים מאוד לאנרגיות בכלל ולאנרגיות שליליות בפרט. על כן יש להקפיד הקפדה יתירה בעת עיצוב החדר לילד הרך. 

הכיוונים הרצויים לחדרי ילדים הם:  
הפינה הצפון/מזרחית, אזור הלימודים וההתפתחות; מזרח – אזור הבריאות והמשפחה; מערב – אזור היצירתיות והילדים.

החדר צריך להיות מתוכנן כך שהאוויר והאנרגיות יזרמו בו באופן חופשי. תחושה זו משיגים עם רהיטים קלים, לא רבים מדי, צבעים בהירים וקווים פשוטים. מומלץ להשאיר את החלל המרכזי של ריצפת החדר ריק, כדי שיהיה פנוי לפעילות, ומרחב זה תורם לתחושת האווריריות בחלל. 

את המיטה מומלץ למקם כך שראש המיטה יפנה לקיר וכך גם אחד מצדדיה. יש להקפיד שהמיטה לא תהיה מוצבת בקו ישר עם דלת הכניסה לחדר. מיקום מיטת השינה מתחת לחלון, קורות או מדפים איננו מומלץ על פי הפנג שואי משום שהילד עלול לחוש חוסר נוחות, ולסבול מהפרעות בשינה, כאבי ראש ובעיות רפואיות אחרות. 

שולחן הכתיבה צריך להיות בעל ממדים בינוניים, אין אנו רוצים שולחן קטן ותינוקי וגם לא שולחן "מנהלים". על השולחן להתאים לגובה הילד. חשוב שרגלי הילד יגעו בריצפה בעת הישיבה וכן שגובה הכיסא יותאם לממדי השולחן. מומלץ להתקין תאורה ייחודית לשולחן הכתיבה ולא להסתפק בתאורת החדר.

לילד שכותב ביד ימין יש למקם את התאורה בצד שמאל – ולהיפך.
איו למקם מדפים מעל ראשו של הילד. יש להימנע מלמקם את השולחן בסמוך לפינות של ארון או שידה גבוהה. רצוי למקם את שולחן הכתיבה כך שיפנה אל החדר ולא אל הקיר. במידה ואין ברירה, יש להציב על הקיר מראה קטנה שתשקף לילד את הנעשה בחלל ונותנת לו שליטה על הנעשה מאחוריו.

סידור החדר לפני שעת השינה הוא נושא חשוב, על מנת ליצור אווירה נינוחה ורגועה לפני השינה. כדאי ללמד את הילד לסדר את שולחן הכתיבה, להחזיר את הספרים וכלי הכתיבה למקומם, ולהכין את הילקוט ליום המחרת. באווירה מסודרת ורגועה זו השינה תנעם עוד יותר. יש לדאוג למקומות איחסון נאותים ונגישים לכל הצעצועים והמשחקים. כך יוכל הילד לאסוף אותם בעצמו ולהניחם במקום.

את החדר יש לקשט בפריטים ובתמונות השייכים לעולמו התרבותי והחינוכי של הילד, אך יש להימנע מעומס יתר הגורם לתקיעות זרימת הצ'י במרחב.

כך זה אצל הסינים. הכל מאוזן. לא יותר מדי ולא פחות מדי. מינון נכון, פונקציונליות והרבה הרבה היגיון עיצובי.
זה פאנג שואי.

עוד באותו נושא:

כאבי ראש, הפרעות בשינה, פנג שוואי, אנרגיות שליליות, חני לוינסון, פנג שואי כיוונים, פנג שואי טיפים, פנג שואי כללים, פנג שוואי חדר ילדים, עיצוב חדרי ילדים, תורת הפאנג שוואי, עיצוב פנג שואי, פנג שוואי חדר שינה כיוון המיטה, פנג שואי עיצוב, עקרונות הפנג שואי, פנג שואי
שתפו: