מדורי תוכן

ראשי | אימון אישי | אימון לשמחה

אימון לשמחה

אימון לשמחה אימון לשמחה

לשמוח זו פעולה הדורשת דרך הסתכלות מסוימת על החיים, לראות את הטוב בכל דבר, להודות על הקיים, ומתוך כך תתאפשר האפשרות להרחיב את הלב ולשמוח בעוד דברים ותכנים.שמחה זו מיומנות, לשמוח זו פעולה הדורשת דרך הסתכלות מסוימת על החיים, לראות את הטוב בכל דבר, להודות על הקיים, ומתוך כך תתאפשר האפשרות להרחיב את הלב ולשמוח בעוד דברים ותכנים.

למה הדבר דומה?
אחד שבא לראיון עבודה, אומרים לו אם תצליח לבצע את המשימה הזו ניתן לך עוד משימות. ברור שאם אתה מתקשה במשימה, לא מצליח ועוד מקטר שהמשימה קשה ובלתי אפשרית מבחינתך, לא ייתנו לך דברים נוספים להתנסות בהם. כך גם החיים, נתנו לך מספר דברים, אתה מקטר, קשה לי, איני יכול וכד'. אינך מצליח להתגבר עליהם ובוודאי שאינך שמח בהם, אז בוודאי שלא ייתנו לך דברים נוספים להתנסות בהם.

מכירים את אלו שאומרים אם רק אמצא כלה אהיה מאושר, עד ליום שאחרי החתונה, אח"כ הם מקטרים האישה שנתת עימדי... כך גם לגבי ילדים, אם רק ייוולדו ילדיי אהיה מאושר, לאחר מכן הם אומרים לשם מה הייתי צריך את הילדים הללו. כך, כל דבר שנוסף לחיים הופך לקושי נוסף, להתמודדות ולא מביא איתו שמחה.

לכן אומרים ראשית תראה מה טוב אצלך כבר עכשיו, תודה על כך, תשמח במה שיש לך ואז תוכל לקבל דברים נוספים לשמוח בהם. אם לא, כל דבר יהפוך לעצב וכמות העצב תלך ותגדל. והרי אני רוצה להיות מאושר ושמח יאמר כל אחד, אף אחד לא רוצה לסבול אז מדוע קשה לשמוח? צריך כל אחד לשאול את עצמו, האם אני חושב שמותר לי להיות מאושר? בתוך ליבי האם באמת מותר לי לשמוח או שדפוסי החשיבה שלי מבוססים על אמירות כגון: עכשיו אתה צוחק אח"כ תבכה, מה אתה צוחק? אדם נולד בשביל לסבול וכד'. כאשר מחשבות כאלו מנתבות אותך, התנהגותך אינה מאפשרת לך לשמוח ואתה חושב שלשמוח זה דבר אסור.

האומנם? מי אמר?
המורה שולה, שכעסה כשצחקת בכיתה? או שמא הייתה זו אמא כשהכעסת אותה?
האם זה באמת אסור? רק אתה יכול להחליט על כך ולבחור מעכשיו להיות שמח.

איך מגיעים לשמחה?

ראשית מחליטים לחיות בשמחה מתוך מודעות ובחירה, לוחצים על כפתור השמחה ועושים דברים שבתחילה אולי באילוץ יגרמו לשמחה, אך  תוך כדי יסייעו לך לשמוח. 

*אתה שולט בסיטואציה ובמצב- לבחור להיות במקומות ועם אנשים שגורמים לך שמחה ולנפות אנשים מדכאים מחייך.

*להכניס לחייך שמחה על ידי מוזיקה שמחה, שירי דיכאון גורמים לדיכאון ולא לשמחה.

*לראות סרטי בידור, תוכניות סטנד אפ, וכל דבר מצחיק ומשמח טוב לעניין. קשה לבכות כאשר רואים תוכנית בידור טובה.

*לרקוד

*לעשות רשימה של דברים שאתה אוהב ולהכניסם לחייך.

*להתחיל להסתכל ולראות את הדברים הטובים בחייך גם אם הם פשוטים, כמו: יש לך עיניים לקרוא כתבה זו ,ידיים, רגליים ואתה בריא זה כבר משמח. אם אינך מבין זאת, סיבוב בבית חולים ימחיש את חשיבות הדבר.

*ללמוד להודות על מה שיש- להגיד תודה על מה שיש כשהולכים לישון וכשקמים בבקר. אולי בתחילה תתקשה למנות את הדברים, אך לאט ובהתמדה תמצא דברים נוספים עליהם כדאי לומר תודה ושהם משמחים אותך.

*ללמוד לראות את חצי הכוס המלאה- בכל דבר רע יש גם טוב ולהפך. כאשר לומדים להכיר בכך השמחה ממלאה את הלב.

*ללמוד לקבל החלטות- אחד הקשיים שגורמים למתח חרדות וקשיים זה הקושי בקבלת החלטות. חז"ל אמרו "אין שמחה כהתרת הספק" הרעיון הוא לקבל החלטה ולשמוח בה ,זה ללא ספק מקל ומביא לבריאות נפשית

*לפתח קשרים חברתיים חברים- זו שמחה שמפוגגת בדידות.

*והעיקר להאמין שאפשר וניתן ללמוד לשמוח ולשנות.

אימון טוב יכול לעזור ליהנות מהחיים ולהיות מאושרים ושמחים, צריך רק לרצות.

ליצירת קשר ופרטים מלאים על טלי גרברציק

מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


429 אנשים קראו ושיתפו עמוד זה. שתף עם חברים: Post on Facebook Twitter

מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאןעוד באותו נושא:

דמיון מודרך, אימון אישי, אורח חיים, חשיבה חיובית, אימון זוגי, אימון אישי רוחני, אימון הוליסטי, תקשורת אישית, הכוונה מקצועית, טלי גרברציק, אימון להגשמה, אימון, אימון coaching, אימון אישי coaching, אימון אישי בירושלים, אימון אישי במרכז, אימון אישי בצפון, אימון אישי בקבוצה, אימון אישי ועסקי, אימון אישי חינם, אימון אישי להצלחה, אימון אישי להרזיה, אימון אישי לילדים, אימון אישי לנוער, אימון אישי מאמרים, אימון הורים, אימון יהודי, אימון ילדים, אימון כלכלי, אימון להצלחה, קאוצ ינג, קאוצינג, ליווי עסקי, תקשורת בין בני זוג, תקשורת בן אישית

תן ציון למאמר זה

3.40