מדורי תוכן

ראשי | ספרי בריאות, רוחניות, מיסטיקה והעצמה | ספרי מיסטיקה | ספר כישוף ומאגיה במצרים העתיקה

ספר כישוף ומאגיה במצרים העתיקה

ספר כישוף ומאגיה במצרים העתיקה ספר כישוף ומאגיה במצרים העתיקה

המערב מכיר את הקסם המצרי העתיק בעיקר דרך אימוצו בתורות מיסטיות ובדתות שונות – החל מקלפי הטארוט ואסטרולוגיה וכלה בטקסטים ביהדות, בנצרות ובאסלם. וככל שמרבים לחקור בתורות כישוף ומיסטיקה במערב, כן נחשפים עוד ועוד שורשים מצרים עתיקים.וואליס באדג', אוצר ראשי במוזיאון הבריטי לתרבות מצרים העתיקה, חושף את השורשים, הוא חוזר אל המקורות, אל כתבים עתיקים, אל מצבות וכתובות קיר, ומביא תמונה שלמה של תורת הכישוף והמאגיה במצרים העתיקה.

קליאופטרה ויוליוס קיסר הביאו את המסתורין המצרי לרומא, נפוליאון עורר מחדש את העניין בתרבות המצרית, וואליס באדג' מאפשר בספריו לכל אדן להכיר ולהבין את התרבות המפוארת שכלתה מן העולם.

בהיבט הלא נוצרי שלה דת מצרים אוסף של רעיונות ואמונות טפלות ששייכים למצב קיומי ברברי למחצה, ואשר לא נעלמו מתפישת עולמם של המצרים זמן רב אחרי שהם הפכו לתרבות מתקדמת יותר. אנחנו נוטים לחשוב שרעיונות ואמונות שכאלה הם ילדותיים או טיפשיים, אבל אין לנו כל סיבה להטיל ספק בעבודה שהם היו ממשיים מאוד למחזיקים בהם.

רעיונות ואמונות אלה זוכים להתייחסות ביצירות הקלאסיות הטובות ביותר של המצרים הקדמונים וסביר מאוד שמשם הם מצאו את דרכם אל הספרות של עמים גדולים אחרים בזמן העתיק, דרך היוונים, הרומאים, הערבים ואחרים גם לארצות אירופה.

ה"כישוף" של מצרים היה משני סוגים: האחד, זה שימש למטרות לגיטימיות מתוך כוונה להיטיב עם החיים או עם המתים, והשני, זה אשר שמש כדי לקדם עלילות ומזימות ונועד להמיט אסונות על אלה שנגדם הוא כוון. בכתבים וביצירות הדתיים אנו רואים כיצד הפך הכישוף לכלי שרת בידי הדת, ואיך הוא מופיע בפרקים מסוימים לצד התפישות הרוחניות הנעלות ביותר.

172 עמודים, כריכה רכה.

לפרטים נוספים ורכישת הספר לחצו כאן   

 

מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


2572 אנשים קראו ושיתפו עמוד זה. שתף עם חברים: Post on Facebook Twitter

מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאןעוד באותו נושא:

ספרי מיסטיקה, כישוף לבן, ספר כישוף ומאגיה במצרים העתיקה, כישוף ומאגיה, כישופים, החזרת אהבה כישוף, כישופים בקבלה, כישופים מהקבלה, איך להסיר כישוף, איך מבטלים כישוף, איך מסירים כישוף, איך עושים כישוף, איך עושים כישוף אהבה, ביטול כישוף, ביטול כישופים, הסרת כישוף, הסרת כישוף אהבה, הסרת כישוף אהבה, הסרת כישוף שחור, הסרת כישופים, הסרת כישופים, חומרי כישוף, כישוף, כישוף, כישוף החזרת אהבה, כישוף וודו, כישוף כישופים, כישוף לאהבה, כישוף להחזיר אהבה, כישוף להחזרת אהבה, כישוף להחזרת בן זוג, כישוף שחור, כישופי אהבה מחזור, כישופים אמיתיים, כישופים והחזרת אהבה, כישופים ולחשים, כישופים וקללות, כישופים חזקים, כישופים לאהבה, כישופים להחזרת אהבה, כישופים שחורים, כשוף, כשפים, כשפים ולחשים, כשפים לאהבה, לחש להחזרת אהבה, לחשים להחזרת אהבה, מיסטיקה וכישוף, מיסטיקה ומאגיה, ספרי כישוף, מאגיה שחורה כישופים, ספר כישופים, ספר כשפים, איך להחזיר אותו אליי

תן ציון למאמר זה

0