מדורי תוכן

ראשי | רפואה משלימה | אוכלים בריא | חמוציות/cranberry (vaccinum oxycoccus)

חמוציות/cranberry (vaccinum oxycoccus)

חמוציות/cranberry (vaccinum oxycoccus) חמוציות/cranberry (vaccinum oxycoccus)

שיח החמוציות שייך למשפחת פירות היער ונפוץ באנגליה ובצפון אמריקה.שיח החמוציות שייך למשפחת פירות היער ונפוץ באנגליה ובצפון אמריקה. המילה הלטינית vaccinum באה מהמילה vaca-פרה. כפי הנראה הפרות אהבו ללחך את השיחים במרעה. השם הלטיני oxycoccus משתי מילים יווניות: oxsus.-חמוץ ו kokkus- פירות. המילה cranberry משמעותה פירות העגור על שום נטיית הפרחים כלפי מטה המזכירה את צורת העגור. השם האנגלי cramp מעיד על התכונות שיחסו לו כנוגד התכווצויות ומשכך כאבי מחזור. המרפא האנגלי צו'סר המליץ "לקטוף אותם איך שהם גדלים ולאכול אותם".
האידיאנים של צפון אמריקה השתמשו בפירות לאחר ארוחה בשרית דשנה כדי לזרז את העיכול. המיתולוגיה של שבטי אינדיאנים מספרת שהפירות צומחים בצבע דמם של נפילים קדמונים שנפלו לתוך מלכודות ונקברו בעפר.
החמוציות כמו כל משפחת פירות היער המכילות כמויות גדלות של ביופלבונים, המתאפינים בפעילות אנטי דלקתית ואנטי חידקית,נוגדת התכווצויות ומרגיעה. החומרים הפעילים הם ארבוטין, הידרוכינון, טאנינים, סקופולטין וסקופולין.

דלקות בשלפוחית השתן: לשתות 2 כוסות מיץ חמוציות טבעי כל יום. החמוציות לא מאפשרות לחידקי ה- coli. e להידבק לדפנות השלפוחית ולפתח מושבות.

כאבי מחזור: כנ"ל.

התכווצויות מעיים וכאבי בטן: כנ"ל.

מניעת הפלה: כנ"ל.

התכווצויות שרירים עקב מתח: כנ"ל.

דלקות פרקים: כנ"ל.

שילשול: כנ"ל. הטאנינים שבצמח מכווצים את רירית המעיים ומפסיקים את השילשול.

קשיי עיכול: לאכול פרי חמוציות או לשתות מיץ חמוציות בסוף הארוחה. החמוציות מכילות חומרים המזרזים את עיכול החלבונים.

ליצירת קשר ופרטים מלאים על הלל לרנר

מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


628 אנשים קראו ושיתפו עמוד זה. שתף עם חברים: Post on Facebook Twitter

מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאןעוד באותו נושא:

מתח, דיאטה ותזונה, כאבי בטן, כאבי מחזור, ביופלבונים, דלקות פרקים, טאנינים, שילשול, דלקות בשלפוחית השתן, התכווצויות שרירים, קשיי עיכול, מזון בריא (ח), חמוציות, ארבוטין, הידרוכינון, סקופולטין, סקופולין, התכווצויות מעיים, מניעת הפלה, הלל לרנר

תן ציון למאמר זה

2.71