מדורי תוכן

ראשי | רפואה משלימה | אוכלים בריא | לימון (Citrus limon)

לימון (Citrus limon)

לימון (Citrus limon) לימון (Citrus limon)

עקב תכונותיו מיץ הלימון משמש כמחטא טבעי של מים ומזון.מוצא עץ הלימון מצפן בורמה ומשם נדד לצפון הודו ולפרס. גידול עץ הלימון התפשט דרך האמפריה הפרסית והממלכות ההלניסטיות שקמו על חורבותיה (מאות 4-1 לפנה"ס), ליוון ולרומא. בארץ ישראל החלו לגדל את עצי הלימון במאה הראשונה לספ"נ בערי החוף ההלניסטיות עכו, יפו וקיסריה. השם citrus שפרושו "ירוק עד" ניתן משום שדמה במראהו לפרי לאתרוג (Ctrus medica) הוותיק ממנו. המילה limon מקורה מפרסית עתיקה lima ומשמעה "הארץ של". יתכן שפרוש השם הלטיני הוא "הארץ של האתרוגים".
הלימון מכיל כ 50 מ"ג ויטמין המזרז את יצר האינטרפרון. לאינטרפרון פעילות אנטי ויראלית חזקה, על כן משמש הלימון לטיפול בשפעות ומחלות הנובעות מהתקררות. כמו כן הוא מכיל ביופלבונואידים. החומציות הגבוהה של הלימון ( 2.3 PH) משמידה חיידקים וגורמי מחלה כגון דיזינטריה, טיפוס, כולרה וטפילים במעיים. מיץ הלימון מכיל חומצת לימון בשיעור 7.5%. עקב תכונותיו מיץ הלימון משמש כמחטא טבעי של מים ומזון. כאשר הלימון מבשיל ומצהיב כמות החומצה שבו יורדת.

הסרת נמשים: למרוח מיץ לימון על הפנים כל מספר ימים. לאחר מריחת הלימון אין להיחשף לשמש.

שעורה בעיניים: למרוח מיץ לימון שלוש פעמים ביום.

הצטננות והורדת חום: לשתות לימונדה ממותקת בדבש.

דיזינטריה: לשתות שלוש כפות לימון ביום על קיבה ריקה.

בחילות: לשתות כף מהולה במים כל עשר דקות עד שהבחילות נפסקות.

אבנים בכליות ובמרה: לשתות בלגימות איטיות על קיבה ריקה בבוקר,  שליש כוס שמן זית ושליש כוס לימון ושליש כוס מים. לאחר מכן שוכבים 20-15 דקות על צד ימין, מכווצים את שרירי הבטן ומרפים כמה שניתן. ניתן לעשות זאת בעמידה בכיפוף של 455 מעלות. כעבור שעתיים תתרחש יציאה. רק אחריה מומלץ לאכול.

תולעים במעיים: לערבב חצי כוס לימון עם חצי כוס מים ולהמתיק בדבש. לשתות שלוש פעמים ביום על קיבה ריקה. לילדים לערבב כף  לימון בכף מים ולהמתיק בדבש. לשתות שלוש פעמים ביום.

דלקות פה, חניכיים ולשון: לגרגר מיץ לימון מספר פעמים ביום.

נזלת, אף סתום: לטפטף מיץ לימון לתוך האף שלוש פעמים ביום.

יבלות: להשרות קליפות לימונים בחומץ תפוחים למשך שלושה ימים. לטבול צמר גפן בנוזל לחתוך את היבלת ולעסות את השורש.

קשיי עיכול: לשתות בבוקר חצי לימון על קיבה ריקה. הלימון מגביר את חומציות הקיבה (p.h ) ומשפר את תהליך הפרשת האנזימים ועיכול החלבונים.

חיזוק ציפורניים: למרוח עליהן כל יום מיץ לימון.

החלקת קמטים בעור הפנים: לשטוף את הפנים פעמים בשבוע במיץ לימון. אין להיחשף לשמש לאחר מכן.

שיניים צהובות: לטבול מברשת שיניים במיץ לימון ולשפשף פעמים ביום למשך שבוע ימים. הלימון מכיל חומרים המפוררים את הפלק על  השיניים.

חיזוק השיער ומניעת נשירה: לעסות את הקרקפת במיץ לימון. להמתין 15 דקות ולחפוף שיער.

לשיפור העיכול בקיבה: לשתות רבע כוס לימון על קיבה ריקה כל בוקר.

ניקוי עור פנים שמן: טורפים חלבון ביצה, מוסיפים לימון סחוט ומערבבים. שמים את המסכה על הפנים למשך 15 דקות ושוטפים.

כולסטרול גבוה: לוקחים 5 לימונים על קליפתם ו4 ראשי שום לא מקולפים,  טוחנים במטחנת ירקות ומוסיפים לעיסה שתי כוסות מים מינרלים. משאירים את העיסה על השיש במקום מוצל במשך יומים (לא יותר מחשש להתעפשות). לאחר מכן משאירים את העיסה במקרר למשך שבועיים נוספים. כעבור שבועיים לוקחים כל יום שתי כפות על קיבה ריקה. אנשים מעידים שהתערובת יעילה להפליא.

טריגליצרידים: כנ"ל.

סוכרת מבוגרים: כנ"ל.

שעורה בעין: לטפטף לימון אל תוך העין מספר פעמים ביום. זהירות הלימון צורב.

דחיית מועד הווסת: שלושה ימים לפני התאריך המשוער אוכלים כל יום שלושה לימונים על קליפתם. ניתן להוסיף סוכר או דבש. לא ברורה השפעת הלימון על המחזור,  אך בדרך זו ניתן לעקב את הופעת הדימום ביומיים. כפי הנראה ללימון השפעה אסטרינגנטית חזקה.

ליצירת קשר ופרטים מלאים על הלל לרנר

מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


595 אנשים קראו ושיתפו עמוד זה. שתף עם חברים: Post on Facebook Twitter

מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאןעוד באותו נושא:

דיאטה ותזונה, טריגליצרידים, סוכרת מבוגרים, אבנים בכליות, דיזינטריה, הצטננות, כולסטרול גבוה, ביופלבונואידים, יבלות, תולעים במעיים, אבנים בכיס המרה, הורדת חום, נזלת, טפילים במעיים, קשיי עיכול, מזון בריא (ל), לימון, לימונים, טיפוס, כולרה, חומצת לימון, הסרת נמשים, שעורה בעיניים, דלקות פה, דלקות בחניכיים, דלקות בלשון, אף סתום, חיזוק הציפורניים, החלקת קמטים בעור הפנים, שיניים צהובות, חיזוק השיער ומניעת נשירה, שיפור העיכול בקיבה, ניקוי עור פנים שמן, שעורה בעין, דחיית מועד הווסת, הלל לרנר

תן ציון למאמר זה

5.00