מדורי תוכן

ראשי | רפואה משלימה | הריון ולידה | עיסוי ומגע בהיריון ובלידה

עיסוי ומגע בהיריון ובלידה

עיסוי ומגע בהיריון ובלידה עיסוי ומגע בהיריון ובלידה

עיסוי פשוט שמעניק בן הזוג בזמן ההיריון עשוי להקל הקלה של ממש על היולדתעיסוי פשוט שמעניק בן הזוג בזמן ההיריון עשוי להקל הקלה של ממש על היולדת 
במהלך ההיריון המגע הוא רך ולא חזק, מגע שאינו נכנס עמוק לתוך רקמות הגוף.
להתמקד באיבר אחד ולעסות אותו בתנועות סיבוביות הרמוניות אפשר גם על הבטן.
עיסוי הפנים, הרגליים, הירכיים, הישבן וכפות הידיים עשוי להועיל מאד לאישה ולשפר את הרגשתה היומיומית.

בכל פעם שבן הזוג נוגע באיבר כלשהו ננסה להרפות אותו ובכל פעם שבן הזוג יניח יד על הבטן ננשום נשימה יוגית מלאה אל הבטן ונעסה  את התינוק עם תנועת הסרעפת.
מגע זה עד הלידה יכול ללמד את האישה להרפות את הגוף ולזכור לנשום ונשתמש בלמידה זו בחדר הלידה.

-עיסוי עדין לצוואר מלמעלה למטה מספר פעמים עד שיש הקלה, עיסוי ברקות להקלה על כאבי ראש.
-עיסוי עדין לכתפיים. במהלכו נכוון את האישה לחשוב של הנשימה והרפיה עם הנשיפה.
-עיסוי לאורך הקווים המקבילים לעמוד השדרה מלמעלה למטה מספר פעמים בעזרת שתי אצבעות. קו ראשון מקביל לעמוד השדרה ומרוחק ממנו שתי אצבעות וקו שני מקביל לו מרוחק ארבע אצבעות מעמוד השדרה.
-הסקרום (הגב התחתון מקו התחתונים ועד עצם הזנב) האישה יכולה להישען על קיר, שולחן, לכפוף על כדור או לשכב על הצד. עיסוי על כף יד מלאה בתנועות סיבוביות ממרכז הסקרום החוצה, היד השנייה תומכת בבטן או מצטרפת לראשונה, בעזרת שתי אצבעות עיסוי לאורך הסקרום מהגב התחתון ועד עצם הזנב.
-עבודה עם האגודלים על עצמות האגן ממרכז הגב כלפי חוץ.
-תמיכה באגן משני צדדיו והכנת היולדת לטלטולי אגן עדינים.
-בשכיבה על הצד עם כל ציר לעבוד עם האישה על נשימה והרפיה עם הנשיפה, בכל ציר לעסות בעדינות את הבטן בתועה מעגלית בכיוון  השעון.
-לגעת ברגלים ולהביא את האישה למצב של הרפיה מרבית כאשר היא שוכבת על הצד, להזכיר לה להיות מודעת לרצפת האגן ולשמור עליה משוחררת.

-לתמוך עם יד אחת בגב התחתון ועם היד השנייה לאחוז בברך של האישה ולהניע את הרגל במעגלים מתוך מפרק הירך.
-להשכיב את האישה על הגב ולשבת מולה, עם שתי הידיים לעבור על החלק הפנימי של הרגלים מכפות הרגלים עד אחרי הברכיים.
-לעסות את כפות הרגלים באופן כללי, במיוחד את הקרסול ולעסות בין הבהונות.
-לשחרר את הרגלים. לעבוד על הקו האמצעי של השוק מהקרסול עד לברך  להתעכב במקומות שאנו מרגישים שהם שוקעים ובמיוחד בנקודה שנמצאת ארבע אצבעות מעל המלאולוס (העצמות הבולטות בצידי הקרסולים), נקודה זו מחזקת את הרחם.
-לחזור לקרסול עבודה עם אגודל סביב המלאולוס הפנימי.
-נקודה חשובה לעיסוי נמצאת בין שתי כריות כף הרגל, נקודה זו ידועה כמרגיעה משקיטה ומעודדת צירים. היא יעילה ביותר בשלב השני של הלידה.
-עיסוי כל היד מבפנים כלפי חוץ, עיסוי כל אצבע בנפרד, עיסוי ולחיצה בנקודת החיבור שבין האגודל לאצבע ידוע כמרגיעה ומשחררת אנדורפינים.

היולדת היא זו שקובעת עם להשתמש בעיסוי ומגע בלידה, היא קובעת את הקצב ואופי המגע, בלידה הגוף עובר שינוים עצומים רגע נרגיש שנרצה במגע וכעבור רגע כל הגוף יכול לבעור מכאב והדבר האחרון שנרצה זה שמישהו יגע בנו.

חשוב שהיולדת תהיה קשובה לגופה ובן הזוג או המלווה יהיה קשוב ליולדת.

מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


738 אנשים קראו ושיתפו עמוד זה. שתף עם חברים: Post on Facebook Twitter

מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאןעוד באותו נושא:

עיסוי, לידה, כפות רגליים, מגע, כלי דם, היריון, הרפיה, נשימות, עיסוי פנים, צירים, כאבי לידה, יוגה ולידה, צוואר הרחם, גב, תנוחות בלידה, נשימה יוגית, עיסוי ולחיצה, מגע בלידה, היריון ולידה, עיסוי באבנים חמות, מטפלים בעיסוי, לחץ דם גבוה בהריון, רפלקסולוגיה בלידה, אבנים חמות עיסוי, קורס עיסוי באבנים חמות, כאבי ראש בהריון, חרדה בהריון, ביקראם יוגה תל אביב, בריגהו יוגה, הטה יוגה, טנטרה יוגה, לימוד יוגה, יוגה אילת, יוגה באר שבע, יוגה בבאר שבע, יוגה בבאר שבע, יוגה בגן החשמל, יוגה בדרום, יוגה בית שמש, יוגה בני ציון, יוגה בפתח תקווה, יוגה בת ים, יוגה בתל אביב, יוגה גבעת שמואל, יוגה גבעתיים, יוגה הוד השרון, יוגה הריון, יוגה הרצליה, יוגה להריון, יוגה לתינוקות, כולסטרול גבוה בהריון, דיקור סיני בהריון, דיאטה בהריון תפריט, דיאטה לנשים בהריון, דיאטה לנשים מניקות, דיאטת הריון, בהריון, הכנה להריון, הכנה להריון, הכנה לידה, הריון תזונה נכונה, טיסה בהריון, כאבי, בטן בהריון, כאבי גב תחתון בהריון, לאחר לידה, חרדות בהריון, טלי מור

תן ציון למאמר זה

5.00