מדורי תוכן

ראשי | רפואה משלימה | צמחי מרפא | Verbena Officinalis וֶרְבֶּנָה רפואית

Verbena Officinalis וֶרְבֶּנָה רפואית

Verbena Officinalis וֶרְבֶּנָה רפואית Verbena Officinalis וֶרְבֶּנָה רפואית

ורבנה רפואית עוזרת להרגיע אותנו. כל מה שרצית לדעת על ורבנה רפואית.ורבנה רפואית הוא צמח מרפא בעל תכונות מעולות. ורבנה רפואית יעיל לטיפול בדיכאון, חרדות, מצבי היסטריה, כאבי ראש ומיגרנות, הפרעות שינה למיניהן ולמצבים בהם יש צורך לאושש את מערכת העצבים כמו למשל אחרי תקופת מתח ארוכה ומתישה.

מהו צמח הורבנה?
באופן מאוד מפתיע, יודע הטבע לנתב ולתזמן כל דבר בעיתו בחיים שלנו על פני הכדור.
כך, הבין זה שאחראי על הסדרים על פני הכדור בו אנחנו חיים, שבישראל בעונת הקיץ, כשחם ולח כל כך מחוץ למזגנים, כדאי שיהיו כמה וכמה גורמים מרגיעים, שיתנו איזון למקום הזה... מי אמר סטרס ולא קיבל ורבנה – הא?...

הצמח המופלא הזה בעדינותו למראה, מ ר ג י ע... מדובר בצמח שאחת מתכונותיו הספציפיות משוייכת ישירות למערכת העצבים אותה הוא יודע לאזֵן ולנרמֵל או במילים אחרות, וֶרבנה מביאה את מערכת העצבים למצב מאוזן שָלֵו ורגוע.

שימוש בוורבנה יעיל לטיפול בדיכאון, חרדות, מצבי היסטריה, כאבי ראש ומיגרנות, הפרעות שינה למניהן ולמצבים בהם יש צורך לאושש את מערכת העצבים כמו למשל אחרי תקופת מתח ארוכה ומתישה.
 
נרצה להשתמש בורבנה לתקופת שיקום והתאוששות ממחלות, דכדוך אחרי מחלות כצמח שיודע לאושש, משפר תהליכי עיכול (צמחים מרים מחזקים את מערכת העיכול) למצבי צהבת, התקף של כיס- מרה בהקשר של אבני- מרה והפטיטיס וכמחזק כללי.
 
נשים שסובלות מכאבי מחזור, אמנוריאה PMS –תסמונת קדם ויסתית ואף נשים מניקות המעוניינות להגביר את ייצור תפוקת החלב – לכל אלו יהיה נכון להשתמש בורבנה.

גם במערכת הנשימה יודעת הורבנה לטפל ויעילה לשימוש במצבי הצטננות, הורדת חום, כחלק מטיפול באסטמה ובפרט במצבי אסטמה שמחריפה בהקשר של סטרס ומתח.
 
אם נסכם את פעילויותיה של הורבנה הרי שהצמח מרגיע, ספציפי לטיפול במערכת העצבים, מחזק את הגוף באופן כללי ולכן יעיל לטיפול בהתאוששות ממחלות, מעודד ייצור חלב אם, נוגד כיווץ, שומר ומגן על הכבד, נוגד דיכאון, משפר מצב-רוח, מטפל בזרימת מיצי מרה מהכבד לכיס המרה.
 
שימו לב שהצמח אינו מתאים לשימוש לנשים הרות.
תופעת לוואי מוכרת בשימוש יתר היא הקאות.
אם החלטתם להתנסות בורבנה זה בהחלט נפלא –מומלץ שתיגשו להרבליסט קליני או לנטורופת/ית להתאמת ריכוז וכמויות ו/או שילוב עם צמחים אחרים שעשויים להתאים לצרכיכם.

מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


1652 אנשים קראו ושיתפו עמוד זה. שתף עם חברים: Post on Facebook Twitter

מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאןעוד באותו נושא:

מערכת העיכול, מערכת הנשימה, מתח, סטרס, מיגרנות, חרדות, מחזור, כבד, דיכאון, מערכת העצבים, צמחים, צמח מרפא, מערכת העיכול, סטרס, נטורופת, כאבי ראש, צמחי מרפא, תמר תאומים גורן, צמחי מרפא להרגעה, צמחי מרפא לכאבי בטן, מתח, צמחי מרפא לכאבי בטן, תמר תאומים, verbena officinalis, וֶרְבֶּנָה רפואית, ורבנה רפואית, צמח ורבנה רפואית, צמחי מרפא ורבנה רפואית, ורבנה רפואית verbena officinalis vervain, מידע ורבנה רפואית, צמח מרפא ורבנה, ורבנה רפואית בהריון, חליטת ורבנה רפואית, צמחי מרפא לכאבי מחזור, צמחים לכאבי בטן

תן ציון למאמר זה

5.00