מדורי תוכן

ראשי | רפואה משלימה | צמחי מרפא | צמחי מרפא לצינון ומערכת הנשימה

צמחי מרפא לצינון ומערכת הנשימה

צמחי מרפא לצינון ומערכת הנשימה צמחי מרפא לצינון ומערכת הנשימה

הפרעות בדרכי הנשימה נגרמות ע"י גורמים חיצוניים ופנימיים. זיהומים כמו לחות או יובש מרובים, זיהום אויר, אבק פולן של צמחים שונים הם חלק מהגורמים החיצוניים. מגמת צמחי המרפא שנמצאת בעליה מציעה צמחים המומלצים על תפקוד תקין של מערכת הנשימה ולטיפול במחלות.צמחי מרפא לצינון ומערכת הנשימה. הנשימה הינה פעולה המאחדת כל תא חי ביקום. אצל האדם האוויר חודר לריאות דרך האף, הגרון וקנה הנשימה, שמתפצל לסמפונות ומהם לצינורות ההולכים ומסתיימים בנאדיות שעטופות בנימי דם דקים והן מלאות אויר. קרומי התא העוטפים את הנאדיות חדירים לחמצן ולפחמן דו חמצני.

הריאות ממלאות תפקיד מרכזי במערכת הנשימה. בשעת השאיפה חודר אויר מהסביבה החיצונית אל הריאות. החמצן מועבר מחלל הריאות אל הדם ומוזרם עם מחזר הדם הגדול לכלי הדם המגיעים לגוף. בשעת השאיפה הדם העני בחמצן ועשיר בחמצן דו פחמני נפלט החוצה.

מרכז הנשימה רגיש במיוחד לשינויים בריכוז הפחמן הדו פחמני שבדם. עליה בריכוז הפחמן הדו פחמני מגבירה את קצב הנשימה ואת עומקה.

הפרעות בדרכי הנשימה נגרמות ע"י גורמים חיצוניים ופנימיים. זיהומים כמו לחות או יובש מרובים, זיהום אויר, אבק פולן של צמחים שונים הם חלק מהגורמים החיצוניים. הגורם הפנימי העיקרי הוא עודף ליחה, שעלול להיות כתוצאה מתזונה שאינה מתאימה חוסם את דרכי הנשימה.

 מגמת צמחי המרפא שנמצאת בעליה מציעה צמחים המומלצים על תפקוד תקין של מערכת הנשימה ולטיפול במחלות.

בסקירה זו נדבר על ההצטננות והצמחים המתאימים לטיפול במחלה זו.
ההצטננות הוא שם כולל למחלות של דרכי הנשימה העליונים שבדרך כלל נגרמים על ידי וירוסים ומתבטאת בתופעות כמו שפעת, חום, חום המלווה בכאבי שרירים ופרקים, חום המלווה בהפרעות במערכת העיכול,כאב ראש, נזלת, דלקת גרון, שיעול וכו'. .
קדחת השחת או נזלת אלרגית הינה אלרגיה לאבקני צמחים.

הסיבה השכיחה הגורמת לאף סתום הוא דלקת הגורמת להתרחבות כל דם בקרום הרירי ואז נוצר עודף ריר המתבטא כנזלת. הסיבה לכך היא זיהום ויראלי או אלרגיה

לא נמצא קשר בין ירידה בטמפרטורה וההצטננות. הקור לא גרם לעליה ברגישות למחלות ויראליות, אך הוא גרם לירידה בעמידות למחלות זיהומיות.

קימים 21 קבוצות וירוסים שונים הקשורים למחלתו של דרכי הנשימה, ביניהם וירוסים השייכים למשפחת ההרפס, adenovirus; influenza virus; parainfluenza virus,  cytomegalovirus ועוד.

הצמחים המומלצים לטיפול בהצטננות הם מורידי חום, פועלים בדרך של הגברת הזעה שהיא המנגנון הטבעי לקירור הגוף, אנטי מיקרוביאליים, נוגדי דלקת\ אלרגיה ומפחיתי גודש.

צמחים מורידי חום:
Salix alba  - ערבה לבנה- השימוש בקליפת הגזע
Sambucus nigra - סמבוק שחור- פרחים
Acillea millefolium - אכילאה אלף העלים - נוף הצמח
Entha piperita- מנטה חריפה - נוף הצמח
Tilia spp- מיני תירזה - פרחים
Spiraea ulmaria  - ספיראה - פרחים ועלים

תערובת צמחים המומלצים לטיפול בהצטננות:
Salix alba  - ערבה לבנה  - קלפת הגזע    30%
Tilia spp. - טיליה  - פרחים  40%
Spiraea ulmaria - ספיראה – פרחים  10%
Matricaria chamomila - קמומיל  10%
קליפות תפוז  10% 

מינון: חליטה 1 כפית לכוס 3-4 פעמים ביום.

בשוק מצויים תכשירים לשימוש חיצוני כמו טיפות אף, משחות לאף, תרסיסים, אינהלציה, שמנים לעיסוי ותערובות לגרגור.

טיפות אף מכילות אפדרין הפועל כמפחית גודש. אפדרין מצוי בצמחה השרביטן – EPHEDRA . צמח זה מכווץ אתכלי הדם הנימיים וגורם להפחתת ההפרשותת.

הערה: האמור לעיל מתוך הרצאה של מינה פארן." המביא דבר בשם אומרו מביא גאולה לעולם".

רפואה שלמה

ליצירת קשר ופרטים מלאים על תחיה כהן אביאלי

מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


807 אנשים קראו ושיתפו עמוד זה. שתף עם חברים: Post on Facebook Twitter

מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאןעוד באותו נושא:

תזונה נכונה, רפואה טבעית, מערכת הנשימה, טיפול בצמחי מרפא, דיאטה ותזונה, שיעול עם ליחה, דלקת ריאות, נזלת כרונית, טיפולים ברפואה משלימה, מרווה, עלי זית, ספר צמחי מרפא, צמחי מרפא- צינון ומערכת הנשימה, מידע על תרופות, צמחי מרפא דיכאון, אינדקס צמחי מרפא, גידול צמחי מרפא, חנויות לצמחי מרפא, חנות לצמחי מרפא, חנות צמחי מרפא, חליטות צמחים, חליטת עלי פטל, לימוד צמחי מרפא, לימודי צמחי מרפא, מעבדות צמחי מרפא, סגולות צמחי מרפא, צימחי מרפא, צמח ההודיה להרזיה, צמח מרפא, צמחי באך, צמחי מרפא בהריון, צמחי מרפא הרמב ם, צמחי מרפא לשיעול, עשבי מרפא, מדריך תרופות, מוצרי טבע, מוצרי טבע ובריאות, משככי כאבים חזקים, בית טבע, בית טבע בריאות, בית טבע חולון, בית טבע תל אביב, בתי טבע, טיפול בנזלת אלרגית, נזלת אלרגית, נזלת אלרגית טיפול, נזלת אלרגית תרופות סבתא, נזלת כרונית טיפול, תרופה לנזלת, אף סתום כרוני, שיעול אלרגי, תרופות לשיעול, טיפול בנחירות, דלקת ריאות טיפול טבעי, דלקת ריאות תרופות סבתא, תחיה כהן אביאלי

תן ציון למאמר זה

5.00