מדורי תוכן

ראשי | רפואה משלימה | הוראות הפעלה של גופכם

הוראות הפעלה של גופכם

הוראות הפעלה של גופכם הוראות הפעלה של גופכם

אתם זוכרים את היום ... היום שקניתם את הרכב הראשון שלכם? היום שקניתם מכשיר יקר ערך כלשהו, שעלה לכם הון תועפות? מה עשיתם מיד?.... נכון שהלכתם לבדוק איזה פונקציות יש במכשיר או ברכב?אתם זוכרים את היום ... היום שקניתם את הרכב הראשון שלכם? היום שקניתם מכשיר יקר ערך כלשהו, שעלה לכם הון תועפות? מה עשיתם מיד?.... נכון שהלכתם לבדוק איזה פונקציות יש במכשיר או ברכב? בדקתם את הוראות ההפעלה של החפץ שקניתם, אולי אפילו עשיתם את הבדיקה הזאת לפני שקניתם אותו ולפי הפונקציות החלטתם לקנות או לא לקנות את המכשיר/רכב....

אז למה בדרך כלל שכשמדובר בגוף שלנו, אנחנו לא ממש שמים לב ל"פונקציות" המרובות שלו, לתחזוקה הנכונה של "המכשיר" שלנו, לטיפול 10,000 שאנו חייבים לעשות למען עצמנו ?
רק כשמדובר ב- רכב שלנו, אז בדרך כלל אנחנו מקפידים, חס וחלילה שלא נתקע בדרך, שלא נוכל לנסוע לאן שאנו רוצים כי לא טיפלנו נכון ברכב ...

אז חברות וחברים, יש לי חדשות בשבילכם, הגוף שלכם הוא הרבה הרבה יותר יקר מכל רכב/ מכשיר שאי פעם תוכלו לרכוש לעצמכם.
רכב אפשר להחליף, את הגוף שלנו נוכל להחליף רק בגלגול הבא ! זה מה יש!

עם גוף זה אנו נולדים ועם גוף זה אנו נמות! והשאלה שמתמקדת עכשיו באיכות היא – איך נחייה ואיך נמות....
יש רק "בעיה" אחת - לא קיבלנו הוראות הפעלה כאשר הגענו לעולם הזה. כן, קיבלנו אינטואיציה, קיבלנו אפילו את התורה שנותנת לנו הרבה טיפים, המלצות ואפילו ציווים, אבל בפועל - אנחנו אלה שצריכים למצוא את הדרך שלנו כיצד לתחזק נכון את המקדש המקודש הזה שבתוכו שוכנת הנשמה שלנו.
אז להלן כמה המלצות , הנחיות, הארות ו"ציווים" שאני מעבירה אליכם מהלב על מנת שתוכלו להתנסות בהם ואולי אף להפוך אותם לחלק מהשגרה היום יומית שלכם, אם תמצאו שהדברים כאן אכן מדברים ועובדים עבורכם.

1. ולפני כל דבר - הקפידו לזכור לנשום עמוק ככל האפשר.
בדרך כלל תוך פעילות יום יומית שלנו אנו נוטים לשכוח לנשום עמוק. הנשימה שלנו מאוד רדודה וגורמת לנו עם הזמן להרגיש מאוד עייפים, זאת כיוון שתאי הגוף לא מקבלים מספיק חמצן.
אירועי היום יום הסובבים אותנו "עוזרים" לנו בשיבוש אספקת החמצן למוח וליתר איברי הגוף, למשל: בעת התרחשות אירוע לא צפוי, הגוף נכנס למגננה (למצב ספיגה) אנחנו נכנסים למתח, סטרס, לחץ, מתעצבנים ומיד הדבר משפיע על איכות הנשימה שלנו, נשימתנו הופכת רדודה יותר בגלל היותה מהירה יותר.
המלצותיי:תרגלו כל יום מס' דקות של מדיטציה על מנת להתמקד על הנשימה ועל הרגיעה. אפשר גם לעשות תרגילי יוגה, טאי צ'י, צ'י קונג וכל שאר סוגי ההתעמלות על מנת לפתוח את הריאות ולאפשר למספיק חמצן להיכנס אל גופינו. זכרו: נשימה = חיים! ונשימה איכותית = חיים איכותיים.

2. הקפידו לשתות הרבה מים, בנוסף לתה צמחים וכל שאר המשקאות שאתם שותים. הגוף שלנו מורכב מ- 70% מים ואנחנו כל הזמן מזיעים ומאבדים נוזלים דרך הזעה, שתן וכו'. (ההזעה מאפשרת לגוף להתקרר ולנקז חלק מהרעלים* מחוצה לו). ברגע שמשק המים יורד, תאי הגוף מתקשים לשמור על איזון המינרלים והויטמינים בגופנו. [*הרעלים הנוצרים בגוף כתוצאה מפירוק מזון ומשקאות (מוגזים וכימיים למיניהם), קפה, אלכוהול, תרופות כימיות, זיהום אוויר, עישון סיגריות וכו', לא מפונים כנדרש בגלל חוסר נוזלים].
רעלים אלו מתחילים להסתובב בדם ועלולים לגרום בטווח הקצר: עייפות, סחרחורת, כאבי ראש, כאבי בטן, מצבי רוח, חוסר ריכוז, פגיעה בזיכרון וכו' .... ובטווח הארוך: מיגרנה, דיכאון, מחלות במערכת העיכול, מערכת השתן, וכו'.... ידוע לכל שצריך לשתות בין 8-10 כוסות מים ביום לפחות. אבל.... פחות ידוע הוא... שעל כל כוס קפה, תה רגיל ששותים, צריך להשלים את כמות הנוזלים בכוס מים נוסף כי קפה ותה משתנים ומייבשים את הגוף. (כנ"ל הדבר גם לגבי כוסות בירה)

3. תאכלו אוכל טרי, בלי חומרים משמרים, צבעי מאכל, משפרי טעם כגון מונוסודיום גלוטאמט. הפחיתו באכילת סוכרים ומאכלים לבנים כמו קמח לבן, אורז לבן והחליפו אותם בקמח מלא, אורז מלא וכו'.. .תאכלו כמה שיותר ירקות ביום - מבושלים וגם חיים. כדי לשמור על בריאות תקינה הגוף זקוק ל- 1 ק"ג ירקות מכל הצבעים ופירות כל יום. (אבל לא יותר מ- 3 פירות כל יום כי יש בהם הרבה סוכר). אם אינכם מסוגלים לאכול את הכמות הזאת (רובנו לא עומדים בזה) מומלץ לקחת תוספים תזונתיים המשלימים את הכמות החסרה.

4.  תשתדלו ללכת לישון לפני חצות הלילה ולישון בין 6 ל - 8 שעות רצוף. (איכות השינה לפני חצות טובה יותר ומאפשרת לגוף ולנפש לנוח ) .לאלו מכם שיש קשיים בשינה, יש היום פתרונות טבעיים לטפל בנדודי שינה. כמובן שתזונה נכונה מאוד משפיעה על השינה ואיכותה. ניתן להשתמש בתכשירים טבעיים שעוזרים לגוף להירגע, ניתן לעשות תרגילי נשימה מיוחדים כדי לעזור לנו להירדם ויש היום עוד פיתוחים טבעיים רבים לעזור בנושא זה.

5. כאשר אתם קמים בבוקר - הודו לבורא, לעצמכם ולכל מי שאתם רוצים על כל השפע שקיים היום בחייכם. אם תקומו כל יום עם הודיה בלבכם ובפיכם, היום שלכם יראה אחרת לגמרי, הרבה יותר חיובי, משמח ורגוע.  אם תוסיפו להודיה גם חיוך קטן, אפילו אם בהתחלה הוא מאולץ – מיד תרגישו טוב יותר עם עצמכם,החיים והסביבה שלכם.

6 . לימדו להכיר את עצמכם – הקשיבו לקול הפנימי שלכם, לאינטואיציות, ללחשים הקטנים שאתם שומעים בתוך ראשכם / לבכם, מה ואיך לעשות דברים לטובתכם. אל תזלזלו בחלק הרוחני שלכם
(העריכו את עצמכם). לימדו לטפח את הצד הרוחני, הרגשי והמנטאלי שלכם בצורה מאוזנת יחד עם הגוף. לא כדאי להזניח איזשהו חלק מתוך ההוויה שלכם.

7. כולנו "מורכבים" מגוף נפש ורוח וכל החלקים האלה דורשים לימוד, תחזוקה, טיפוח, ובעיקר תשומת לב שווה. כמו שאתם מזינים את הגוף החומרי שלכם בכל טוב, לימדו להזין את הנפש והנשמה שלכם בדברים מעצימים, מעשירים ומקדמים. השתדלו להימנע מהשפעות שליליות בסביבה שלכם ( רגשות שליליים ), עד כמה שאפשר. חפשו את קירבתם של אנשים אופטימיים, בעלי שיעור קומה מעצימים ומקדמים ולמדו מהם איך לחיות יותר נכון, יותר טוב. קראו ספרים ותראו סרטים אופטימיים, מעצימים ומקדמים. כל דבר שיכול לעזור לכם להתפתח בצורה מאוזנת.

8. אם אתם מרגישים שקשה לכם לעשות את הדרך הזאת לבד, שאתם לא יודעים כיצד לעשות את התהליכים האלה, אל תתביישו לבקש עזרה מאנשי מקצוע. אנשים שעוסקים בתחומים הללו, שיש להם ניסיון ושם טוב. אתם לא "חולים" אם אתם מודעים לעובדה שקשה לכם להתקדם בחיים. יש המון אומץ וכוח באמירה : "אני צריך עזרה", אז היו אמיצים וחזקים; פחדנים רק שורדים את החיים. לאמיצים יש אפשרות גם ליהנות ולשמוח בחיים האלה! מה אתם מעדיפים להיות – שורדים או נהנים?

9. מהרגע שהגעתם לעולם הזה, אל תוך גופכם, לנסיבות חיים האלה – יש לכולכם את הזכות (ואני אגזים אפילו ואגיד לכם שיש לכם חובה כלפי עצמכם) להיות מאושרים , לחיות חיים מלאים בשפע, שמחה, אהבה וכל מה שאתם מאחלים לעצמכם לטובה. רק צריך להיזכר בזכות הזאת ולהתכוונן אליה מחדש. אלוהים רוצה רק שיהיה לנו טוב – האחריות להשיג את הטוב הזה נמצא בידנו. הכל צפוי והרשות נתונה. הכל תלוי בנו ובכמה אנחנו מאמינים בעצמנו וביכולת שלנו להשיג את אשר אנו רוצים כי מגיע לנו. כל זאת כמובן, בלי לקחת שום דבר מאף אחד אחר.... כי יש מספיק שפע בעולם זה עבור כולם.

10. דעו – שום דבר בחייכם לא קורה במקרה. כל אירוע, כל מצב נוצר על מנת שתוכלו לצמוח, ללמוד, להתפתח ולגדול בתור נשמות הבאות לכאן כדי לחוות חוויה אנושית. לכן, השתדלו לזכור שכל קושי טומן בתוכו הזדמנות. הזדמנות להפוך לאדם יותר טוב מכפי שאתם היום, עם יותר אהבה, יותר חמלה, יותר שפע, יותר שמחה, יותר קבלה של האחר ושל עצמכם.

11. לא משנה מה קורה אצלכם היום בחיים – את הכל ניתן לשנות. אם הינכם מסוגלים לדמיין את זה, תוכלו ליצור את המצב החדש במציאות שלכם. רק צריך להאמין, להתכוונן, להרגיש שאתם כבר שם עכשיו, במקום החדש והנפלא בחייכם והעיקר – להתמיד בכך. זה רק עניין של זמן. לא סתם חכמים רבים אמרו: MIND OVER MATTER ! יש לנו את הכוח ליצור את המציאות שלנו לפי ראות עינינו. אנחנו רק צריכים להתחבר למה אנחנו רוצים – להתכוונן אליו, להאמין שמגיע לנו ולפתוח את עצמנו גם לקבל בסופו של עניין את מה שאנו רוצים - מרגישים לתוך חיינו. האמינו וזה קורה !

הערות:
א. המאמר נכתב ברובו בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד עם הקוראות הסליחה והמחילה, התוכן מיועד כמובן גם לכן הקוראות.
ב. כל הכתוב לעיל הינו בגדר המלצה בלבד לאנשים בריאים ואיננו מחליף טיפול רפואי במידה וקיימת בעיה פיזית.

מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


753 אנשים קראו ושיתפו עמוד זה. שתף עם חברים: Post on Facebook Twitter

מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאןעוד באותו נושא:

עייפות, צי קונג, מתח, לחץ, סטרס, כאבי בטן, ירקות, סוכרים, גוף ונפש, פירות, טאי צי, רוזלין היניג, נשימה, מצבי רוח, רפואה טיבעית, רפואה לימודים, רפואה משלימה אם המושבות, רפואה משלימה ארלוזורוב, רפואה משלימה באר שבע, רפואה משלימה בהריון, רפואה משלימה במודיעין, רפואה משלימה במודיעין, רפואה משלימה דרושים, רפואה משלימה דרושים, רפואה משלימה דרושים, רפואה משלימה ואלטרנטיבית, רפואה משלימה ויקיפדיה, רפואה משלימה וסרטן, רפואה משלימה חיפה, פלדנקרייז ברמת גן, פלדנקרייז חיפה, פלדנקרייז ירושלים, פלדנקרייז שיטת, פלדנקרייז תל אביב, פלדנקרייז תרגילים, פלדנקרייז תרגילים לגב, התעמלות פלדנקרייז, לימודי פלדנקרייז, שיטת פלדנקרייז, שיעורי פלדנקרייז, תרגילי פלדנקרייז

תן ציון למאמר זה

5.00