מדורי תוכן

ראשי | רפואה משלימה | אינדקס צמחי מרפא | ערבה בוכיה - לטיפול בכאבים ודלקות

ערבה בוכיה - לטיפול בכאבים ודלקות

ערבה בוכיה - לטיפול בכאבים ודלקות ערבה בוכיה - לטיפול בכאבים ודלקות

צמח הערבה הוא יעיל נגד כאבים ודלקות כמו אוסטאורטריטיס, כאשר תחילת הפעולה שלו איטית אולם נמשכת זמן רב יותר מהאספירין.החומר הפעיל בערבה הוא גליקוזיד בשם סליצין אשר ממנו הגוף יכל לפרק וליצור את החומצה הסליצילית. ישנם מרכיבים רבים אחרים שגם הם חשובים אולם עליהם ידוע פחות.  

מה שברור שצמח הערבה הוא יעיל נגד כאבים ודלקות כמו אוסטאורטריטיס, כאשר תחילת הפעולה שלו איטית אולם נמשכת זמן רב יותר מהאספירין .
הרתחת 5-10 גרם מקליפת הערבה במשך 10 דקות מספיקה לטיפול במשך היום. 

חוקרים טוענים שהערבה עוזרת בריפוי כל אותן מחלות והפרעות שהאספירין עוזר להם אולם בהרבה פחות תופעות לוואי מהסוג של דימומים במערכת העיכול, דלקת קיבה וכיבים. 

היסודות הפעילים כולל סליצילין משתנה בצמחי ערבה שונים ורצוי כמובן לדעת תכולה מדויקת של חומרים טבעיים זה דכאי להגיע לאפקט המרפא במלואו. בשימוש של הערבה כטיפול מונע להתקפי לב, מספיק למעשה מינון נמוך של החומר הפעיל סליצין שממנו מופקת החומצה הסליצילת אולם לצורך ריפוי דלקות פרקים שונות צריך מינונים גבוהים יותר ומדודים. 

חוקרים של איגוד נגד מחלות סרטן בארה"ב טוענים שאותה כמות נמוכה של אספירין שמונעת התקפי לב ושבץ מוחי מספיקה כדי להפחית מקרי תמותה מגידולים ממאירים של מערכת העיכול כמו סרטן של הושט, הקיבה , המעי והחלחולת. מינון נמוך קבוע של ערבה יכל למנוע כאבי ראש חוזרים.

מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


1043 אנשים קראו ושיתפו עמוד זה. שתף עם חברים: Post on Facebook Twitter

מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאןעוד באותו נושא:

רפואה טבעית, צמח הערבה, טיפול בדלקות, טיפול בכאבים, כאבי בטן, כאבי מחזור, סליצין, אוסטאורטריטיס, אספירין, גליקוזיד, חומצה סליצילית, התקפי לב, דלקות פרקים, ושט, קיבה, מעי, חלחולת, צמחי מרפא (ע), כאבי ברכיים, מאיר וינקלר, כאבי בטן בלילה, כאבי בטן עליונה, כאבי רגליים, כאבי רגליים במנוחה, כדור נגד כאבים, דר מאיר וינקלר

תן ציון למאמר זה

5.00