מדורי תוכן

ראשי | קבלה ומודעות עצמית | חגים ומועדים | ט"ו באב - אהבה לא מהסרטים

ט"ו באב - אהבה לא מהסרטים

ט"ו באב - אהבה לא מהסרטים ט"ו באב - אהבה לא מהסרטים

אומרים שמי שלא טעם את טעם האהבה, לא טעם את טעם החיים. ט"ו באב, לא רק לרומנטיקנים.רוב סרטי הרומנטיקה, אם לא כולם, לא מפתיעים במיוחד. את סוף הסרט אפשר לנחש עוד בתחילתו. ובכל זאת, משהו מושך אותנו להמשיך לראות אותם, כי הם נוגעים בכמיהתו של כל אחד מאיתנו לאהבה, אהבה שנרגיש בה מילוי בלתי פוסק. בנוסף, הסרט גורם לנו לתחושת הזדהות, כאילו אנחנו אלה החווים את האהבה הזו.

אני חושבת שמה שהופך את סרטי הרומנטיקה לכל כך מהנים ומתוקים זה שבשיא האהבה, הסרט נגמר. לא צריך להיות מומחים גדולים ברומנטיקה כדי לדעת שבמציאות אחרי השיא מגיעה ירידה, ושהאהבה יכולה גם לחלוף או להשתנות.

אז אם האהבה האמיתית אינה יציבה, למה אנחנו כל כך כמהים להרגיש אהבה? בשביל מה לרצות משהו שבכל רגע עלול להשתנות או להיעלם?

ט"ו באב - אהבה היא החיים
חכמת הקבלה, שבמהותה עוסקת אך ורק בגילוי האהבה, מסבירה כי האדם הוא אגואיסט מטבעו. כל אדם דואג למלא את עצמו ולממש את רצונותיו, גם כשהם באים על חשבון הזולת והסביבה.

מקובלים כותבים שמאחר ולפי טבענו אנו מצויים בחשבונות לטובת עצמנו בלבד, האהבה שאנחנו מכירים היום בחיינו היא אהבה אגואיסטית. אנחנו אוהבים ונותנים לאחרים רק כל עוד הדבר ממלא אותנו בהרגשה טובה, ולכן האהבה אצלנו היא חמקמקה, משתנה ודועכת עם הזמן. אז איך נמצא אהבה אמיתית ונצחית?

ט"ו באב - טוויסט בעלילה
אם אנחנו רוצים להרגיש את האהבה האמיתית, זו שלא חולפת ומוגבלת בתוך תנאים, עלינו להבין שאהבה לזולת היא רצון לספק לו את כל מחסורו וכל רצונותיו מבלי חשבונות עצמיים כלל. ברגע שכל אחד מאיתנו יפעל באהבה ודאגה כלפי האחר, ייווצר מעגל של אהבה בלתי פוסקת. כשכל אחד יהיה בטוח שהוא מוקף באנשים שאוהבים אותו ורוצים בטובתו, לא יהיה לנו צורך לדאוג לעצמנו כל הזמן.

לקראת ט"ו באב זהו זמן טוב לחשוב על אהבה אמיתית, ולשם כך נועדה חכמת הקבלה, להדריך אותנו צעד אחר צעד איך להגיע לאהבה שלא מתכלה אלא ההפך, אהבה שיוצרת בנו תחושת מילוי פי אלפי מונים יותר מכל אהבה שהרגשנו.
ט"ו באב שמח לכולנו.

מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


734 אנשים קראו ושיתפו עמוד זה. שתף עם חברים: Post on Facebook Twitter

מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאןעוד באותו נושא:

קבלה, קבלה ואהבה, חגים ומועדים, טו באב, חג האהבה, אהבה לא מהסרטים, הסכם גירושין דוגמא, הסכם גירושין דוגמאות, הסכם גירושין ויחסי ממון, הסכם גישור, הסכם ממון דוגמא, הסכם ממון לפני נישואין, הסכמי גירושין דוגמאות, הפרת הסכם גירושין, התמודדות עם גירושין, זכויות הגבר בגירושין, חוזה גירושין, חוק גירושין, חוקי גירושין, חלוקת רכוש בגירושין, טופס גירושין, טופס הסכם גירושין, ייעוץ גירושין, ילדי גירושין, ילדים וגירושין, ילדים להורים גרושים

תן ציון למאמר זה

5.00