מדורי תוכן

תורת הקבלה ואהבה

תורת הקבלה ואהבה תורת הקבלה ואהבה

כל הסודות מצויים באותיות הא'-ב'. האותיות נמצאות במחשבה, בדיבור ובמעשה. האותיות מכילות תכנים, איכויות והשפעות על הבריאה ועלינו, הברואים.רגשי האהבה היו מנת חלקו של עם ישראל לאורך כל זמן קיומו. על רגשות האהבה לאני, לכבוד האדם ולאחר ולבני זוגינו אנו יודעים דרך לימוד התורה, דרך הגלוי, המובן, הידוע - דרך הפשט. התורה היא עולם ומלואו. הכל מצוי בה - בגלוי ובנסתר.

תורת הקבלה קרויה ברשי תיבות פרד"ס. 
פ = פשט. 
ר = רמז. 
ד = דרש 
ס = סוד - הנסתר

הסוד הוא תורת הקבלה, כל סודות התורה, כל סודות החיים, כל מבנה העולם בו אנו חיים והעולמות הנוספים, הרקיעים, הספירות בעץ החיים, כל משמעות הלידה, החיים והאהבה - מצויים בקבלה !. הכל נמצא - אך בלתי נראה ובלתי מוחשי - הוא הסוד. 
כל הסודות מצויים באותיות הא'-ב'. האותיות נמצאות במחשבה, בדיבור ובמעשה. האותיות מכילות תכנים, איכויות והשפעות על הבריאה ועלינו, הברואים.

ננתח את המילה אהבה מבחינת האותיות ומשמעותן הקבלית והנומרולוגית

א = 1 
ה = 5 
ב = 2 
ה = 5

בסיכום הספרות קיבלנו 1+5+2+5 = 13

ננתח את המילה אחד (ה' אחד) ואחד הוא משמותיו של אלוהים. 

א = 1
ח = 8
ד = 4
בסיכום הספרות קיבלנו 1+8+4 = 13

ובעצם יכולים לומר כי כל התורה על רגל אחת היא: "ואהבת לרעך כמוך".

אהבת ה' לעם ישראל היא כאהבת הגבר לאישה. חג האהבה שחל ביום ט"ו באב. אין נפלא מאשר להתחבר לאהבה, הן בגוף הגשמי שלנו ובמיוחד בגופנו הרוחני.

הקבלה מדברת על שלוש רמות של הנפש: הנפש הרדודה, הנפש הבהמית והנפש האלוקית.

הנפש הרדודה: מכילה רגשות לצרכי גוף.

הנפש הבהמית: מכילה רגשות אגו - לעצמי, "אמרו לי", "עשו לי", "אראה לו" - עלבונות, כעסים וכד'...

הנפש האלוקית: היא חלק מהאני, היא אוהבת אהבת חינם, אוהבת לאהוב, סולחת, מוותרת ומצוייה תמיד בשמחה !

הבא נתחבר אל הנפש האלוקית שבנו, למרות שלעיתים קשה אך אלה המצליחים להתחבר אליה חיים ויחיו בשמחה ואושר רוחני גבוה.

שיהיה באהבה ובשמחה

מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


804 אנשים קראו ושיתפו עמוד זה. שתף עם חברים: Post on Facebook Twitter

מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאןעוד באותו נושא:

קבלה, תורת הקבלה, סוד הקבלה, סודות מהקבלה, אסטרולוגיה יהודית, מיסטיקה יהודית, תורת הסוד, קבלה ואהבה, קבלה עצמית, ייעוץ נישואין, יועצת זוגית, קבלה ואסטרולוגיה בחינם, קבלה זוגיות, קבלה חלומות, פתירת חלומות על פי הקבלה, פתרון חלומות בקבלה, פתרון חלומות לפי הקבלה, פתרון חלומות לפי קבלה, פתרון חלומות מהקבלה, פתיחה בקבלה, פתיחה בקבלה בחינם, פתיחת מזל בקבלה, פתרון חלומות ע פ הקבלה, פתרון חלומות על פי הקבלה, פתרון חלומות קבלה, קבלה ומיסטיקה, קבלה ומיסטיקה חינם, קבלה יהודית, קבלה ללימודי רפואה, קבלה למתחיל, קבלה למתחילים, קבלה מהמקור, קבלה מזלות, קבלה פירוש שמות, קבלה שמות, קבליסט, קלפי קבלה, קמיע קבלה, קמעות קבלה, יועץ נישואין, יועץ נישואין דתי, יועצי נישואים, יועצי נישואין, יועצת נישואין, ייעוץ להורים, ייעוץ משפחתי, ייעוץ נישואים, הורים גרושים, דמי מזונות, האגודה לטיפול משפחתי, האגודה לטיפול משפחתי וזוגי, מזונות אישה, מזונות ילדים, מזונות לילדים, מריבות בין בני זוג, תיק גירושין ברבנות, יועץ נישואים, יעוץ גירושין, הסכם גירושים, הסכם גירושין doc, הסכם גירושין בהסכמה, הדסה אסתל

תן ציון למאמר זה

5.00