מדורי תוכן

ראשי | מיסטיקה | קלפי טארוט | מבוא לקלפי הטארוט

מבוא לקלפי הטארוט

מבוא לקלפי הטארוט מבוא לקלפי הטארוט

ברוכים הבאים אל העולם המופלא של קלפי הטארוט. במשך השנים התפתחה מאוד תרבות הקריאה בקלפי הטארוט. כיום, יותר מאי פעם, הפופולריות של הקלפים גבוהה ונוצרות סדרות רבות של קלפי טארוט, אותן נביא בהמשך...

קלפי טארוט


קלפי טארוט נחשבים לכלי לחיזוי העתיד. השואל, אדם המחפש תשובות לשאלות אישיות פונה לקורא, המפרש את הקלפים.

הקריאה בקלפי טארוט מתחילה בכך שהשואל מערבב את הקלפים ובוחר מהם. הקורא פורש את הקלפים שנבחרו במערך מסויים, הנקראפרישת קלפים. לכל מיקום במערך הפרישה יש משמעות: כל קלף מסמל דבר אחר, אותו מפרש הקורא. כך הוא עונה על השאלות שנשאל.

חפיסת קלפי טארוט רגילה מכילה 78 קלפים, המחולקים לשנים: הארקנה הראשית והארקנה המשנית. ארקנה פירושה "סוד עמוק", והיא  רומזת לנו שקלפי הטארוט הם אוסף סודות המסבירים את מסתרי היקום.

הארקנה הראשית
הארקנה הראשית כוללת 22 קלפים המהווים את לב החפיסה. כל אחד מהם מסמל היבט אוניברסלי בחוויה האנושית. לכל קלף יש שם ומספר. חלק מהשמות מבטאים את משמעות הקלף הישירה, למשל כוח, צדק או מתינות. אחרים מציגים דמות המייצגת גישה מסויימת לחיים, למשל הנזיר או הקוסם. ישנם גם קלפים המייצגים את גרמי השמיים, כמו השמש והירח, והם מסמלים כוחות חזקים ומסתוריים הקשורים אליהם.  
קלפי הארקנה הראשית יוצרים תגובות עמוקות ומורכבות ומעניקים משמעות מיוחדת לקריאה. כאשר אחד מהם מופיע בפרישה, אנחנו יודעים שהנושאים שהוא מעלה הם כבדי משקל ובעלי משמעות רבה.
בעוד שהארקנה הראשית מבטאת את המוטיבים האוניברסליים, הארקנה המשנית מורידה אותם אל חיי המעשה, ומייצגת את דאגות היום-יום. היא כוללת 56 קלפים שמחולקים לארבע סדרות: מוטות, גביעים, חרבות ומחומשים. 

סדרת המוטות
הסדרה כוללת 14 קלפים. היא מייצגת יצירתיות, פעולה, תנועה, נקיטת יוזמה וכוח. קלפי הסדרה קשורים לתכונות כהתלהבות, הרפתקנות, נטילת סיכונים וביטחון עצמי. הסידרה קשורה ליסוד האש: הלהבה היא סמל מושלם לכוחו של המוט.

סדרת הגביעים
סדרת הגביעים כוללת 14 קלפים. היא מייצגת רגשות והתנסות רוחנית. קלפי הסדרה מתארים רגשות, אהבות ודפוסים של מערכות יחסים. האנרגיה של סדרת הגביעים זורמת פנימה, ומקבילה לאנרגיית היין בפילוסופיה הסינית. הגביעים קשורים ליסוד המים, שיכולים להיות עדינים ומלאי אהבה ורגשות אך גם סוערים, מסוכנים וגורמים לנזקים ואסונות.

סדרת החרבות
סדרת החרבות כוללת 14 קלפים. היא מייצגת את השכל, החשיבה וההגיון ומתקשרת לצדק, עקרונות ואמת. החרבות קשורות ליסוד האוויר, לשמיים הפתוחים ולבהירות המחשבה.

הסדרה גם מסמלת מצבים המובילים לחוסר הרמוניה, אומללות, פורענות, חורבן והרס עצמי ולסביבה. היא רומזת שהרציונליות חשובה מאוד אך יכולה להיות גם הרסנית אם נפעל בניגוד לנטייה הפנימית שלנו.

סדרת המחומשים
סדרת המחומשים כוללת 14 קלפים. היא מייצגת את החומריות והמעשיות בחיינו. קלפי הסדרה קשורים לטבע, לכוח, כסף, וחוויות פיסיות של הגוף. סדרת המחומשים מזוהה עם יסוד האדמה, שהיא מוצקה וניתנת לתחושה.

באהבה.

מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


1364 אנשים קראו ושיתפו עמוד זה. שתף עם חברים: Post on Facebook Twitter

מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאןעוד באותו נושא:

טארוט, קלפים, קלפים, קלפי טארוט ריידר, קלפים טיפוליים, טארוט יומי, קלפי, קלפי, קלפי טארוט און ליין, קלפי טארוט אונליין, קלפי טארוט אושו, קלפי טארוט הסבר, קלפי טארוט ופירושם, קלפי טארוט למכירה, קלפי טארוט פתיחה, קלפי טארוט פתיחה יומית, קלפי טארוט קניה, קלפי טארות, קלפי טרוט, קלפי ריידר, קלפי מודעות, קלפי מיסטיקה, קלפי מלאכים, קלפי מסרים, קלפי מרלין, קלפי נריה, קלפי סגולה, קלפי ספקטרה, קלפי פיות, קלפי טיפול, קלפי אניבי, קלפי הו, קלפי קסם, קלפי רגשות, קלפי תהילים, קלפים אינדיאניים, קלפים אינדיאנים, קלפים השלכתיים, קלפים טארוט, אורנה עמיר

תן ציון למאמר זה

4.00